AM Do 45km/hod - Co když vás chytí jak jedete 60 ?

Volná diskuze o skútrech, která tématicky nespadá do žádné z výše uvedených kategorií.

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod BTjacker » 09 pro 2009, 00:34

matty46 píše:nevím jestli sem mimo ja nebo vi ale tady nejde o řidičák nebo o peníze - jako že na to mam ... ale tady jde O ŽIVOT to si uvědomte každej si myslíme že jezdit umíme jenomže tak to není .taky sem byl ten nejlepší až do tý doby než sem sejmul fábiji a byl jsem rád že jedu v normální senitce a ne v černej tak trochu popřemíšlejte jestli za ty peníze na pokuty si koupíte i novej život nechci vás strašit ale tak to je :?: :D


Asi trochu mimo téma:) Neřešíme jak se vyhnou trestu za překročení limitu, ale jak se vyhnout trestu za to že skutr má trochu větší výkon a maximálku než je uvedeno v TP. Sám jsem teda názoru že pomalejší skutr není vždy bezpečnější. Už se mi párkrát stalo že sem se z nebezpečné situace dostal jen díky zrychlení které upravený dvoutakt poskytuje.

Těm co mají 16 roků a řidičák jen AM nebo jak se to dnes značí bych třeba povolil jen 50km/h ale pokud mám řidičák na auto s kterým můžu jezdit 90, mohli by jsme k tomu dostat i trochu silnější motorku(třeba do 125ccm). Řídit auto je podle mě obtížnější než řídit motorku.

Zajímalo by mě jak na takovém malém zařízení zkontrolujou otevřenou 600ccm...To bych se asi bál být poblíž když se zadní kolo točí 200kmh a jediné co drží motorku na místě je přední brzda. Asi to bude jen na naše 50ccm mazlíčky :|
Gilera Runner 50 SP (2001) , Válec 70 Polini, fuk Gianelli Reverse, dle GPS 86 km/h
Uživatelský avatar
BTjacker

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 208
Registrován: 17 lis 2008, 22:36
Bydliště: Spytihněv
Skútr / moto: Gilera Runner 50 SP
Tuning / úpravy: viz podpis

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod matty46 » 09 pro 2009, 11:00

jo jo maš pravdu bylo to mimo jenom mě zarazil ten názor že pokuty jsou jedno ja tetka dostal litr za to že jsem neměl nahradní pojistku prostě bacha na všechno jsou to ......
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod Morx » 09 pro 2009, 11:01

Na tom videu, co jsem viděl stavěli samý mladý kluky. Podle mě to je jen na týpky, co si v patnácti udělají první řidičák na padinu, odstraní restrikce a jezdí s tím jak hovada ^^;. Staršímu člověku, byť na padině to spíš kontrolovat nebudou.
Co se týče řidičáku i na silnější stroje pro Bčkaře, tak to má háček. Představ si, že někdo, kdo v životě neseděl na motorce, ještě na tom ani neumí pořádně řadit a už si může pořídit stroj, který jezdí ke 100km/h.
Já sám jsem majitelem jenom B, A1 jsem rozdělal, mám za sebou polovinu jízd na 125 a jsem za ně rád, nebýt toho docela bych se bál jen tak si pořídit i tu 50ku a vyrazit s ní do provozu.
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod jel.en » 09 pro 2009, 13:12

Morx: plně s tebou souhlasim. Akorát bych chtěl dodat, že vlastnim Cěčko a pořídil si pro jistotu stroj co jezdí přes 200km/hod. :twisted:
matty46 : to víš kdo hledá ten najde.A jesli si na ně byl drzej, nebo porušoval předpisy, který ti nemohly dokázat, ale zjevně si je porušil, tak si prostě něco našly aby tě mohly oškubat.



NĚKDO MUSÍ MLADÝ NEVYBOUŘENÝ UMRAVŇOVAT ABY Z NICH NEBYLY PIRÁTI SILNIC
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod Rady » 09 pro 2009, 15:01

Vzdyt prece nikdo nikoho nenuti jezdit max. 45km/h. Pokud chce nekdo jezdit rychleji, tak je to jen otazka opravneni. Pokud ale skutr nebo motorka ma v TP max. 45km/h, tak je i konstrukcne k tomu prizbusoben a ten jeden rok omezeni je podle mne naprosto v poradku. K ziskani zakladnich navyku a dovednosti neni nutne jezdit rychle, kde za kazdou chybu pak clovek draze zaplati.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod voTTe » 09 pro 2009, 16:41

Morx píše:Na tom videu, co jsem viděl stavěli samý mladý kluky. Podle mě to je jen na týpky, co si v patnácti udělají první řidičák na padinu, odstraní restrikce a jezdí s tím jak hovada ^^;. Staršímu člověku, byť na padině to spíš kontrolovat nebudou.
Co se týče řidičáku i na silnější stroje pro Bčkaře, tak to má háček. Představ si, že někdo, kdo v životě neseděl na motorce, ještě na tom ani neumí pořádně řadit a už si může pořídit stroj, který jezdí ke 100km/h.
Já sám jsem majitelem jenom B, A1 jsem rozdělal, mám za sebou polovinu jízd na 125 a jsem za ně rád, nebýt toho docela bych se bál jen tak si pořídit i tu 50ku a vyrazit s ní do provozu.



Pak to odnesou i ti, co jim je 15 a nehodlají jezdit a nejezdí jako hovada, jen mají otevřenou motorku aby na okresce kde je 90 nemuseli jet 45 8)
Uživatelský avatar
voTTe

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 60
Registrován: 01 lis 2009, 15:42
Bydliště: Praha 4 - Braník
Skútr / moto: MBK Booster
Tuning / úpravy: něco málo

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod Gustyy » 09 pro 2009, 18:46

good point..
Gustyy

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 25
Registrován: 05 pro 2009, 16:14
Bydliště: Praha 4 - Modřany
Skútr / moto: Aprilia SR50r 2009
Tuning / úpravy: Policajt stojan

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod Morx » 09 pro 2009, 21:14

To sice je, ale na druhou stranu v těch patnácti, když ses učil na motorce co neuměla víc jak 45km/h, by si měl chvíli jezdit, než si ji odblokuješ. Jasně, v 16ti už si můžeš udělat papíry na 125 a jezdit s ní, tak proč tohle omezení? Možná bych se zeptal, proč si dotyčný neudělá papíry na tu silnější.
Jako jasně chápu. Co si budem povídat, já si po nějaké době taky nechám restrikce odstranit, víc než padinu do 45km/h řídit nesmím a řidičák si dělat nebudu, nebo minimálně ne v dohledné době. Motorku jsem chtěl od mala a je mi 20, k těm 15ti nemám nikterak daleko. Chápu to a neříkám, že to neodnesou "nevinní". Na druhou stranu každé omezení a bezpečnostní opatření vždycky odnesou i nevinní (minimálně tím, že je to zbytečně omezuje). Otázka je, zda to za to stojí.
Já musím říct ze svého okolí, že málo kdo si v 15ti dělá papíry na padinu. Většina když už chce investovat do řidičáku, tak si ten rok počká, aby měla 125ku. Nebo jako já počká do 18ti, aby si dali sdružený s autem, které si stejně budou dělat a vyšlo je to levněji. A ti kluci (nechci nikoho urazit), co si v 15ti udělají papíry na 50, hned odstraní restrikce, jsou pak myslím dost často nebezpeční sami sobě.
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod Rady » 09 pro 2009, 21:47

Myslim, ze se pripravuje novela zakona, kde jiz bude resena praxe zadatelu o opravneni na silnejsi motocykly. Za nas tohle odstupnovani nebylo a ja si delal ve 14 na zakladce pod svazarmem jiz papiry na 50 bez omezeni. To byl ale jiny provoz a daleko vetsi respekt z policie. To mi take tehdy chteli vzit TP za to, ze jsem mel na boku samolepku propagujici zapadni firmu. Po odlepeni a dukladne buzeraci jsem mohl pokracovat dal :D
Take jsme delali ruzne upravy a mne dokonce pionyr jel v pohode 80km/h, ale cesty byly vestinou poloprazdne. Dnes je situace uplne jina a vyjet do plne provozu na komunikaci, kde se jezdi bezne pres 100km/h je hodne velky hazard a i nepatrne navysena rychlost po provedenem tuningu vubec nic neresi. Denne jezdim autem a vidim co tyhle male motocykly v prehustenem provozu plnych kamionu na ceste znamenaji.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod Morx » 09 pro 2009, 22:08

A ty silné jsou myslíš bezpečnější? V čem?
A jinak psal jsi, že ty padiny jsou stavěný na těch 45km/h, co myslíš, že může vzniknout za problém, když se odstraní ty restrikce?
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod respekt.fr » 09 pro 2009, 22:12

Morx píše:A ty silné jsou myslíš bezpečnější? V čem?
A jinak psal jsi, že ty padiny jsou stavěný na těch 45km/h, co myslíš, že může vzniknout za problém, když se odstraní ty restrikce?


žadne problemy nezniknou pojedeto trochu líp :lol:
fuk stage6 proleprika chrom.spojka stage6 torque.variator motoforce racing.přední polomneřice stage6 racing filtr stage6.přední zadní destičky stage6 racing.dowhill řiditka str8.představec str8.
respekt.fr

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 528
Registrován: 25 říj 2009, 16:23
Bydliště: kousek od zlina
Skútr / moto: Malaguti f15 hiend pila .aprilia sr.HONDA CRF 250R
Tuning / úpravy: s6 proleprika.thermoteck.podložka pod klapky.příruba s6 R/T.varec motoforce racing.polomněřice s6.spojka s6 torque.zvon naraku.openfiltr s6.kontra malossi.podložka pod kontru malossi.DHW řiditka str8 +představec str8.tlumič motoforce R6.VíC v PODPISU..!!

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod Rady » 09 pro 2009, 22:36

Kdyz konstrukter konstruuje motocykl pro max. rychlost 45km/h, tak tomu vse uz jen kvuli nejnizsi cene prizbusobi. Jakekoliv navseni rychlosti, restrikce, zmena objemu tuto rovnovahu narusi. U nekterych vyrobku co jsem videl nabizet v nekterych supermarketech bych jeste rychlost snizil. Z meho okruhu znamych a ten je dost velky se zabil jen jeden kluk a to kdyz zastavoval na babete u chodniku, podjelo mu na pisku predni kolo a on spadl hlavou primo na obrunik. Tehdy se na babete nenosily prilby, jinak by zrejme zil. Takze zit v domeni, ze nebezpeci je pouze na velkych motocyklech je naivni. Je to vzdy o lidech, ty stroje za to vetsinou nemuzou.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod Morx » 09 pro 2009, 22:43

To s tebou plně souhlasím. Je to vždy o lidech a je jasné, že zabít se dá i na padině a to restrikce nerestrikce, o tom není pochyb.
Ale když pomineš čínské skútry, které jsou mnohdy v rozkladu ještě než vyjedou na silnici (jako v prodejně motoscootu mají vystavéneho New Pionýra, který je uplně nový a má rozpraskané plasty.), myslíš že je nějaká hrozba plynoucí z odstranění restrikcí u 50ky? Já tu na to zatím četl jenom chválu, tak se ptám
Morx

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 183
Registrován: 24 zář 2009, 10:18
Skútr / moto: Honda Vision 110

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod Rady » 09 pro 2009, 23:02

My si kdysi take chvalili upravy na pionyrech, ale ted kdyz to obcas nekomu opravuji, tak se obdivuji ze jsem na to vubec sedl :mrgreen: Odtsraneni restrikci u modelu kde je to jen priskrcene k vuli legislative, zrejme takove riziko nehrozi. Problem ale zrejme bude, ze vetsinou tohle delaji kluci, co na motorce temer nemaji nic najeto. V pripade nehody, bude urcite riziko jeste vetsi. Dnes se vsichni vcetne pojistoven brani a tak hledaji kde jakou blbost, aby nemuseli platit, nebo pripadne vina nebyla na jejich strane. Tohle vsechno je mit pri tuningu na pameti a zvazit rizika a nebo radeji pockat rok a rozsirit si opravneni.
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: AM - Do 45km/h - Co když vas chyti jak jedete 60?

Příspěvekod BG650 » 10 pro 2009, 01:49

To je všechno jen problém legislativy. Nevidím žádný přínos pro bezpečnost v tom, že motorka může jezdit 45. Nevim co za blba to vymyslelo, ale takový přístroj je postavený na úroveň byciklu. O moc víc nejede ale o hodně víc překáží. Mimo to nemůže používat cyklostezky. Fichtl jezdil nějakých 65 a taky to šlo, padá se stejně většinou ztrátou rychlosti. Restrikce neznamenají, že skůtr není bezpečně schopen jezdit 60. Je to pouze a jen proto, aby vyhověl výmyslu výše uvedeného blba. Ten se totiž domnívá, že skůtr, motající se pětačtyřicítkou v provozu je bezpečný. Teď se nezastávám jedinců, kteří na jako padesátkách lítají skoro kilo. A kategorie ŘP to je pouze tahání peněz z kapes. Nijak to neřeší praxi a to se netýká jen motorek ale všech skupin.
Uživatelský avatar
BG650

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 402
Registrován: 27 lis 2007, 17:57
Bydliště: Lety u Dobřichovic
Skútr / moto: B 650, X9 250,ČZ 175,KLR 600 602371312

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o skútrech

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník