Maxon Matador 125

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod berka » 12 bře 2016, 20:42

Zkontroluj zda se ti otevře podtlakový ventil paliva. Trochu mi to připomíná den, kdy jsem přivezl skútra domu a nemohl ho nastartovat. Točil, točil a ani neškytnul. Po delší době už jsem začínal být nervózní a pak jsem přišel na to, že na rozdíl od klasické motorky zde nemůže být vyklopený boční stojánek. Po zaklapnutí stojánku, skútr okamžitě naskočil. Člověk se holt pořád učí...
Uživatelský avatar
berka

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 120
Registrován: 06 pro 2015, 15:46
Skútr / moto: Honda ADV 350/ Maxon Matador 125
Tuning / úpravy: Polini Maxi Hi-speed

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod larva » 12 bře 2016, 21:27

Zkus vyčistit karbec, zkontroluj jestli funguje sytič samozřejmě taky ten podtlakovej ventil.Když jsem měl Matadora tak mi servisák říkal,že Maxoni mají problémy se zapalovacíma cívkama,nechat proměřit.Já když jsem chtěl nastartovat po zimě ,tak jsem ho musel tak tři dny chodit startovat,škytal a škytal potom nakonec chytil ale když jsem jezdil každej den tak normálně chytal.
Maxon Matador 125,7800km, Yamaha Majesty 250, 33000km
Uživatelský avatar
larva

100+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 238
Registrován: 21 srp 2013, 18:37
Bydliště: Strakonice
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400 2006

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod Paxel » 18 bře 2016, 21:47

Ahoj..koupil jsem matador a po prozkoumání jsem objevil jednu hadici nepripojenou a nevím zda to je EGR nebo něco jineho na te to hadici je napojeny takový černý plastový filtr nebo co...poraďte má to být takto?? Nenašel já místo kam ji nasahit zpet
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Paxel

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 12 bře 2016, 13:36

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod berka » 19 bře 2016, 22:55

Na dotaz ohledně gumové hadičky, jsem odpověděl v jiném tématu, takže snad mi dovolíte popsat čerstvé zkušenosti s Matadorem. Včera bylo celkem hezky, takže jsem namontoval zpět baterku, kterou jsem během zimy měl na nabíječce a šel konečně vyzkoušet ten čínský zázrak. Po asi dvou měsících odstávky chytil skútr celkem dobře (baworák chytá na první převalení). Chvilku tedy musel startér točit, ale na druhý pokus se po pár sekundách rozběhl a během chvilky se chod motoru srovnal, otáčky zvedly a běžel jak má. Nechal jsem ho několik minut prohřát a vyrazil jsem. Zajel jsem k pumpě dofouknout kola, obě byly na 1,2 bar, tankovat jsem nemusel bylo nad půlkou nádrže a vyrazil na zkušební jízdu. Asi po 15km jsem usoudil, že vše funguje jak má a žádný problém snad nenastane. Odpoledne si skútr vzala manželka a já se stal spolujezdcem. Během odpoledne najela přes 90 km, vysmátá jak malé dítě. Během cesty nenastal žádný problém, z pozice spolujezdce jsem zjistil, že největší rámus dělá sání motoru, které mohlo být lépe akusticky vyřešené, naopak výfuk je značně tichý a že jako spolujezdec se bojím o dost víc. Skútru nedělá žádný problém držet i v obsazení dvou osob, stabilně 85 km/h (tachometrových) a z mírného kopečku se dokonce vyšvihnul až na 120 km/h, také tachometrových z čehož měla manželka radost (já už méně). Zároveň máme ověřeno, že se zatím dá i spolehnout na palivoměr, protože v době kdy téměř ležela ručička na nule, zbývalo v nádrži asi 0.5- 0,75 litru benzínu. Dnes jsem na skútru jezdil jen já, najel jsem asi 20 km a byl jsem překvapen jak jede. Bez spolujezdce drží po rovinkách na okresních silnicích stabilních 90-95 km/h (tachometrových) a řekl bych, že každým najetým kilometrem se zlepšuje tah motoru. Skútr nijak nešetříme, od začátku se s ním jezdí na plný plyn, tak snad to vydrží, ale pro jistotu dostal hned nový olej jak do motoru tak koncového převodu.
Dnes má najeto cca. 228km a jsme zatím spokojeni. Jediné co bych uvítal, by byl ostřejší rozjezd ve vyšších otáčkách motoru, ale to jsme už probrali jinde.
Uživatelský avatar
berka

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 120
Registrován: 06 pro 2015, 15:46
Skútr / moto: Honda ADV 350/ Maxon Matador 125
Tuning / úpravy: Polini Maxi Hi-speed

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod larva » 20 bře 2016, 00:06

Třeba jsi trefil na kus co nebude mít moc závad i když po 230 km je brzo soudit.Je mi jasný, že v údržbě nejsi panic, tak to chce občas projít a zkontrolovat. Ti co jsi myslí, že si koupí novýho skůtra do 30tisic a nebudou nic věnovat údržbě jsou naivní. Jako můj známej měl Matadora , pořád na tom lítal a já mu to pak dával do kupy.Nevím jakou na to používají ocel ale hodně oprav se týkalo prasklejch držáků všeho možnýho a nebo špatnejch svárů.Což mě jako svářece jímá hrůza. Některý ty jejich blíkance múžou bejt nebezpečný.
Maxon Matador 125,7800km, Yamaha Majesty 250, 33000km
Uživatelský avatar
larva

100+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 238
Registrován: 21 srp 2013, 18:37
Bydliště: Strakonice
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400 2006

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod berka » 20 bře 2016, 09:38

Souhlasím s tebou, když jsem viděl některé sváry, tak to byla hrůza. Kolikrát je housenka úplně mimo spoj rámu a někdy ani svár nepřipomíná. Evidentně byla prioritou rychlost výroby nikoliv kvalita práce. U všech kovových dílů očekávám jejich velice nízkou kvalitu a tak jsem se na ně zaměřil a po každé jízdě skútr letmo procházím, zda se něco nepovolilo nebo neprasklo, abych odstranil vadné spoje či uchycení dřív než se něco stane. Zatím vše drží. Naopak u motoru jsem byl překvapen jeho opracováním částí a tím že používají díly které jsou známy i nám evropanům. Řemen variátoru je od firmy Gates, svíčka NGK, karburátor "made in Japan". Je vidět, že zde byla snaha o "kvalitu" mnohem dál než při výrobě zbytku skútru.

edit: Dnes jsem provedl výměnu válečků variátoru. Použil jsem Naraku 11,8 g (původní 12,8 g) a jsem velice spokojen. Při montáži variátoru jsem věnoval maximální pozornost odmaštění dosedacích ploch řemenic a řemenu aby nedocházelo k zbytečnému prokluzu. Skútr se stal živějším, proplétání mezi auty a celkově jízda po městě je mnohem svižnější. Maximální cestovní rychlost je zhruba stejná, možná trochu vyšší, ale to nemohu potvrdit jistě protože dnes u nás fouká dost vítr a záleží kterým směrem zrovna jedete :)
Ještě zpráva pro majitele značkových skútrů, ať mají radost. Dnes jsem zároveň objevil první závadu číňana. Našel jsem uvolněný šroub hlavního stojánku a při snaze o dotažení jsem zjistil že je stržený závit. Takže jsem musel vyměnit šroub M10 a matici :roll:

edit: Vkládám video z jedné jízdy. Skútr byl plně obsazen (2 osoby cca. 135 kg celkem) Vzhledem k ruchu od větru jsem původní zvuk překryl nějakou skladbou, původní zvuk je až v několika málo minutách na konci videa. Schválně jsem vybral video z kopcovité krajiny Křivoklátska, aby někdo netvrdil že po rovině jede i kolo.
Uživatelský avatar
berka

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 120
Registrován: 06 pro 2015, 15:46
Skútr / moto: Honda ADV 350/ Maxon Matador 125
Tuning / úpravy: Polini Maxi Hi-speed

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod pilotík » 29 bře 2016, 22:42

Mám taky Maxe a přesně jak píšeš, nešel mi natočit.Dělal jsem všechno možný,zkoušel svíčku kabely cívku, už jsem vážně naštvanej všechno jsem proměřoval.Pak jsem si všimnul, že mám Maxe na stojanu a ještě vytaženej i boční, jakmile jsem ho zaklapl ,jiskra, že bych podpálil stodolu.Je fakt ,
že jsem skútra koupil ojetýho a nikdo mě s tím neseznámil.Jinak jezdí super.
pilotík

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 19 led 2016, 21:46
Skútr / moto: Maxon Ardour

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod Skittles » 30 bře 2016, 01:42

většina skůtrů má pojistku na bočním stojanu ,tedy zatím jsem neslyšel o jednom který by ji neměl tedy pokud provozovatel nevypojil okruh,někdy se taky stane že se tak dlouho jezdí a nekontroluje až se to celý uvolní a pak člověk neodjede a maluje čerta na zed co se mohlo stát že nejde nastartovat,stalo se kamaradovi na kentoye,hrabnul jsem do mist kde by to tak mohlo bejt po tmě a najednoudržím kabel se šroubem jak si tak klimbal volně ,čas od času je potřeba to překontrolovat.

jinak Berka pěkný videjko ale rejpalisti by mohly tvrdit že si jel uplně na něčem jiném chtělo to pro ně alespon zabrat řídítka s tacháčem :wink:
Kim Čong Un
Uživatelský avatar
Skittles

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 101
Registrován: 20 kvě 2015, 01:49
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: maxon matador 125,babetta 207

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod berka » 30 bře 2016, 08:11

Kamera je na držáku vedle P zrcátka a naštěstí mám i video kde při průjezdu jednou zatáčkou je na silnici vidět stín- silueta skútru a dvě sedící osoby na něm. Takže mám i důkaz 8)
Uživatelský avatar
berka

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 120
Registrován: 06 pro 2015, 15:46
Skútr / moto: Honda ADV 350/ Maxon Matador 125
Tuning / úpravy: Polini Maxi Hi-speed

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod Claymore » 06 kvě 2016, 13:55

Zdar Chlapci a děvčata, tak jsem se stal hrdým majitelem nového Matadora... Asi bych si ho nekoupil, ale za 18000 se 40km jsem si řekl, že to zkusim...
Mám najeto 300km a čeká mě první garance..:) Celkem mě zaujala cena prvního servisu... V prvním poptávaném cena cca 1900kč, v druhém cca 400-500kč, jaké máte zkušenosti vy? Jinak prozatím je to pomalej malinkej skutřík, který se lehce kroutí v zatáčkách a má odpružení jako trakař, ale za ty peníze..:)) Je s tim sranda...
Claymore

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2016, 13:46
Skútr / moto: Maxon Matador 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod trohlick » 06 kvě 2016, 13:58

Já platil na ardoura za první servis v Praze 760kc ...

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk
trohlick

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 48
Registrován: 13 úno 2016, 23:42

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod larva » 06 kvě 2016, 19:12

Já ve Strakonicích platil za Matadora asi 490Kč.Ale to je firma, která má s Auto Kelly smlouvu na autorizovanej servis.Garančka spočívala v běžný kontrole brzd,šroubů,kol a výměny oleje.Ale zase ,když jsem měl problém ze zadní brzdou,tak mi v záruce vyměnili brzdu od páčky po brzdič -zadarmo.Takže to chce v Auto Kelly zjistit jaký servisy pro ně dělají garančky.
Maxon Matador 125,7800km, Yamaha Majesty 250, 33000km
Uživatelský avatar
larva

100+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 238
Registrován: 21 srp 2013, 18:37
Bydliště: Strakonice
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400 2006

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod Claymore » 06 kvě 2016, 22:04

Právě, že oba ty servisy jsou oficiální servisní místa :-) proto se divim tomu rozdílu :-)
Claymore

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2016, 13:46
Skútr / moto: Maxon Matador 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod larva » 06 kvě 2016, 22:30

Tak jdi k těm levnějším,oni ty dražší ti víc muziky nedají.Nakonec zjistíš,že spoustu problémů si budeš muset opravit sám.Třeba různý opravy upadlejch držáků všeho možnýho,který ti zdůvodní nesprávným používáním.Ono reklamace jsou tady docela boj s větrnými mlýny.Když chceš jezdit na čínským skůtru(tím nechci zpochybňovat kvalitu těchto výrobků),tak se nemůeš spoléhat na servis, ale vrtat se v tom sám.Samozřejmě ,že garance je dobrá na záruku.Já si na Yamaze taky dělám v podstatě všechno sám,kromě větších zásahů do motoru,kde mi servisák dává záruku na použitý díly a ty nejsou zrovna za hubičku.
Maxon Matador 125,7800km, Yamaha Majesty 250, 33000km
Uživatelský avatar
larva

100+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 238
Registrován: 21 srp 2013, 18:37
Bydliště: Strakonice
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400 2006

Re: Maxon Matador 125

Příspěvekod Claymore » 07 kvě 2016, 07:38

S tim počítám, v podstatě proto jsem si ho i koupil :-D mít se v čem trochu vrtat ;-) jen ty první dvě garance chci dodržet ;-) jinak... koukám kolem jich jezdí v celku dost.... A viděl jsem jednoho stát u obchodu a měl naběháno něco přes 19000... což mi přijde uplně nesmyslný... má na tom někdo z místních aspoň 10?
Claymore

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 06 kvě 2016, 13:46
Skútr / moto: Maxon Matador 125
Tuning / úpravy: Ne

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků