Kentoya Andonis 125 ccm

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod Brumlacz » 07 úno 2015, 22:00

no je fakt, že já to jinde ani nehledal, rovnou sem koukal na stránky tady prodejce co mám kousek od místa kde žiju http://www.kentoya-brno.cz/zbozi/skutr-125-ccm-kentoya-andonis/, ale to je jen souhra náhod. Možná mají nějakou exkluzivitu, nebo věšteckou koulu a ví víc než přímo Kentoya :D ale to je asi blbost. Tam v pondělí ještě zavolám a zjistím vo co de. :twisted:

-- 7. 2. 2015 21:04 --

ještě jsem teď googlil a stejnej skútr našel v Rakousku, ale cena je o dost jiná http://www.taurismoto.at/sk/tauris/mode ... php?ID=195
Uživatelský avatar
Brumlacz

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 26
Registrován: 23 kvě 2014, 20:33
Bydliště: Podolí u Brna
Skútr / moto: Kentoya Fever, SYM Symphony St 125
Tuning / úpravy: přestavba na 175ccm, zimní pneu, úprava karbecu

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod Marléna » 08 úno 2015, 13:07

Jen aby to nedopadlo jak s Yuki Grampus 300. Loni oficiální dovozce sliboval jako novinku, někteří prodejci ho nabízeli na internetu, a pokud vím, neobjevil se tu jediný kousek. Ne že bych po něm stonala, ale jde o seriózní jednání. Myslím, že dokonce uváděli i cenu 60 tisíc Kč. Někde na fóru o tom bude víc.
Uživatelský avatar
Marléna

100+
 
Reputace: -49
Příspěvky: 157
Registrován: 22 zář 2014, 21:13
Bydliště: Velká Praha
Skútr / moto: Cyborg City 150

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod cage121 » 08 úno 2015, 16:25

Tento skutr je dávno v prodeji pod jinou značkou ZNEN ADONIS ,ale 250ccm.Ze předu je hezkej pohled z boku je hnus divná nudle.
cage121

25+
 
Reputace: -20
Příspěvky: 36
Registrován: 01 led 2014, 23:59
Bydliště: Ostrava Dubina
Skútr / moto: maxon
Tuning / úpravy: ne

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod crhy » 08 úno 2015, 16:28

Já jsem si říkal, že už jsem tenhle paskvil někde viděl...
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod KRAES » 08 úno 2015, 16:43

Podobá se Suzuki Burgman 125 r.2006
KEEWAY SilverBlade 125EFI - od 4/2014 = 21 750km; spotřeba od 2,53l do 3,3l/100km; svíčka Denso Iridium Power; variátor Polini Maxi Hi-Speed 6ROL; GSM ALARM; BLUE LED Backlight
Uživatelský avatar
KRAES

25+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 44
Registrován: 22 srp 2014, 21:32
Bydliště: Rožňava/Zlín
Skútr / moto: KEEWAY SilverBlade 125EFI
Tuning / úpravy: Svíčka Denso Iridium Power; zásuvka 12V, variátor Polini Maxi Hi-Speed 6ROL; GSM ALARM; BLUE LED Backlight

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod Brumlacz » 08 úno 2015, 17:52

Tak jsem ještě taky googloval a zjistil jsem, že skútr pochází z továrny RIYA motors, je to stejná továrna jako již zmíněný ZNEN. http://www.chinariya.com/productshow.asp?id=123 Prvně jsem se lekl, a i byl zklamanej, ale když se nad tím zamejšlím, je to vlastně dobře, protože to znamená, že skútr není žádnej snad novej nevyzkoušenej paskvil, ale jde o velkovýrobu a pokud se již nějaký ten čas prodává, znamená to SNAD možná, že i mouchy jsou již odstraněné. Sranda je ten název, že v Kentoya se nikdo moc nenamáhal vymějšlet jinej název, ale jen přidal písmenko N. No jsem pro tento kousek asi již rozhodlej, v pondělí kontaktuju toho prodejce co ho prodává tu 250ku ZNEN, abych ho omrkl, a kdyžtak objednám 125 u Kentoje. :D :D :D

-- 8. 2. 2015 17:03 --

tadyk je spousta fotek, ten skútr se fakt nezdá bejt škaredej :-) http://motorcycle.sh.cn/t_17540106_1.htm dost lidí mi ho tu rozmlouvá, ale koukám, že každej kdo říká ne, má něco značkovýho :-( já prostě na lepší nemám finance a ani se nechci strachovat, že mi skútra hned někdo ukradne, to se u číny nestane. Navíc mám jen řidičák B.
Uživatelský avatar
Brumlacz

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 26
Registrován: 23 kvě 2014, 20:33
Bydliště: Podolí u Brna
Skútr / moto: Kentoya Fever, SYM Symphony St 125
Tuning / úpravy: přestavba na 175ccm, zimní pneu, úprava karbecu

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod Lubik » 08 úno 2015, 18:24

Pokud Ti ho někdo rozmlouvá, tak asi ví proč a měl by si ho poslechnou ....

Cituji z jednoho fora "Kamos kupoval za 25 tis olitanyho skutra od Hondy, vymenil naplne, dva roky bez problemu jezdil a pak ho prodal skoro za stejnou cenu. To se ti s cinou nestane. Ale nemel ledkovy svetla a mp3 :lol: " - diskuze o Kentoya Andonis 125 ccm

A hlavně ... za ty peníze koupíš nový Kymco DJ,SYM Crox, SYM JET4 nebo rok jetou Honda Vision, víc ti k tomu nepovím, protože tohle se tady probíralo už 10000x
Lubik
 

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod Marléna » 08 úno 2015, 18:48

Brumlocz, to si opravdu musíš srovnat priority. Pokud chceš lehký, skoro dětský skútr se slabším motorem, ale spolehlivou hondu, potom kup Vision a k tomu řetěz, immobilizer, havarijní pojištění a nervy, že když to někdo ukradne, je ti to fuk (pojišťovna to uhradí). Pokud chceš komfortní maxiskútr, který ti nikdo neukradne a nebude závidět a na fóru ti nevadí, že si z tebe budou značkaři neustále utahovat, pak kup Adonis. Službu udělá, o tom žádná. Mnohem větší je riziko, že koupíš značkovou ojetinu - mrtvolu.
Uživatelský avatar
Marléna

100+
 
Reputace: -49
Příspěvky: 157
Registrován: 22 zář 2014, 21:13
Bydliště: Velká Praha
Skútr / moto: Cyborg City 150

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod Brumlacz » 08 úno 2015, 18:55

Marléna píše: Pokud chceš komfortní maxiskútr, který ti nikdo neukradne a nebude závidět a na fóru ti nevadí, že si z tebe budou značkaři neustále utahovat, pak kup Adonis. Službu udělá, o tom žádná. Mnohem větší je riziko, že koupíš značkovou ojetinu - mrtvolu.


Díky moc. Mám totiž v hlavě přesně tuto filozofii.

Že si z číňanů každej utahuje je známo, je mi jasný, že kdo má novou značkovku pomlouvá číňáky. To sem poznal už při diskuzích o Feveru co mám. Díky všem za názory a pomoc při výběru nového skútru.
Uživatelský avatar
Brumlacz

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 26
Registrován: 23 kvě 2014, 20:33
Bydliště: Podolí u Brna
Skútr / moto: Kentoya Fever, SYM Symphony St 125
Tuning / úpravy: přestavba na 175ccm, zimní pneu, úprava karbecu

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod Marléna » 08 úno 2015, 19:29

Berte tento portál jako marketingový produkt na podporu prodeje skútrů. Že to nejsou skútry čínské výroby, je snad jasné.
Adonis se mi líbí názvem. Představuji si mladého, krásného, pomilováníhodného kluka. Snad se mu skútr bude aspoň vzdáleně podobat!
Uživatelský avatar
Marléna

100+
 
Reputace: -49
Příspěvky: 157
Registrován: 22 zář 2014, 21:13
Bydliště: Velká Praha
Skútr / moto: Cyborg City 150

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod PBM2 » 08 úno 2015, 20:18

Pozor! :-) "Adónis je v řecké mytologii syn kyperského krále Kinyra a jeho dcery Myrrhy. Chlapec byl krásný, Afrodíté s ním měla trávit třetinu roku, Persefona druhou třetinu a poslední třetina bude jeho, aby si od obou milenek odpočinul. Áres se ze žárlivostí tak rozlítil, že v podobě divokého kance se vyřítil proti Adónidovi a ostrými kly ho zabil." Takže šikovný byl, hrál to na dvě strany, ale ty konce... :-)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod Lubik » 08 úno 2015, 20:20

Aha , takže za cca.41000,-Kč raději Kentoyu, která patří k tomu horšímu co se tu prodává (čti: mezi všemi značkami) než ověřené a spolehlivé NOVÉ Kymco nebo SYM za stejné peníze ?
Takže si budeme kupovat horší věci protože se bojíme že nám to ukradnou ?
Zahodíme iPhony a koupíme si Samsungy za 2000,- ? Prodáme Volkswageny a koupíme Dacii ?
Zloději ti ukradnou i rezavou Felicii ......
Tak tuhle filozofii opravdu nechápu. Vždy chci za svoje peníze to nejlepší co je možné dostat !

Měl jsem Trabanta, teď mám nového Yetiho .... vlastně ... Trabant sloužil taky jako auto (ale jak ? ) ...
Nic proti čínám nemám, každý jezdí na tom co mu finance dovolí, ale když vidím takové příspěvky tak mi je špatně.

Edit: že já se pletu do hovoru o čínách, když už předem vím jak to dopadne ......

Marléna píše: dětský skútr se slabším motorem, ale spolehlivou hondu, potom kup Vision

Tenhle dětský skůtr ti natrhne prdku na každé křižovatce a při 30 000Km bude stále v TOP stavu.... Kentoya se nedožije
Marléna píše: Představuji si mladého, krásného, pomilováníhodného kluka. Snad se mu skútr bude aspoň vzdáleně podobat!

A kupovat si skůtr kvůli tomu že jsem nadrženej/nadržená na mladýho kluka je fakt úlet.

Z mé strany je to vše, víc k tomu nemám. Přeji dobrou ruku při výběru a nenech se zblbout názory fanoušků východu ani fanoušků západu. :wink:
Lubik
 

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod Dogs » 08 úno 2015, 21:02

Kdysi jsem koupil Keeway Focus 50ku, krásný rok starý, najeto 1500 km za 15 000,- měl být pro dceru. Najezdil jsem cca 1000 km za rok a nic moc, to můj pionýr 86 měl lepší jizdni vlastnosti.....Další rok stál a nejezdil. Kolega z práce ho chtěl tak jsem mu ho prodal.
Za týden ježdění měnil válečky, baterku, dobíjení atd.
Poté udělal vymenu válce, variatoru, výfuk....jezdil jednu sezónu a začali odcházet další věci jako CDI, karburátor atd. Uz rok nejezdí protože mu to nestartuje, kdyz dobije baterku druhý den je vybitá.......

Takže za mě určitě nějakou aspoň trochu značku. Samozřejmě to muže být kus od kusu, ale je to loterie. :)

Přeji šťastnou ruku při výběru :)
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod crhy » 08 úno 2015, 21:03

:!:
Marléna píše:Berte tento portál jako marketingový produkt na podporu prodeje skútrů. Že to nejsou skútry čínské výroby, je snad jasné.
Adonis se mi líbí názvem. Představuji si mladého, krásného, pomilováníhodného kluka. Snad se mu skútr bude aspoň vzdáleně podobat!



Já osobně dostávám od Hondy 2000,- měsíčně za její propagaci, od Kymca mi dávaj jen 139,-, takže jejich produkty moc nedoporučuji.
Prosímtě Marléno, poraď nám, kde seženeme takhle dobrý matroš!? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ty jsi fakt huuustááá :-D

Brumlo cz : všichni pro tebe "značkaři" ti chtějí jenom uškodit, nedej se a svého číňánka si rychle kup, dokud jsou ještě k mání, buď rád, že se tu ještě neobjevil zlý pán Krizik!
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Kentoya Andonis 125 ccm

Příspěvekod Marléna » 08 úno 2015, 21:42

Crhy, není to poznámka k tobě a na adresu těch, kteří se účastní diskuze. Portál je marketingový produkt, který něco stojí. Někdo ho platí, šéfredaktora, redakci a musí si zajistit návratnost vložených prostředků. To je prostě ekonomický zákon. My všichni jsme důkazem toho, že za své peníze chceme nějakou protihodnotu. Takže tohle neprovozuje Armáda spásy, ale prodejce skútrů. Nebo je to opravdu portál na záchranu padlých panen?
Uživatelský avatar
Marléna

100+
 
Reputace: -49
Příspěvky: 157
Registrován: 22 zář 2014, 21:13
Bydliště: Velká Praha
Skútr / moto: Cyborg City 150

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron