T-max KLUB

Kluby a spolky s působností po celé ČR.

Re: T-max KLUB

Příspěvekod dukon » 27 bře 2013, 23:35

Pánové Tmax klub je zatím utopie ,ale možná by stačilo kdyby jsme se domluvili a vytvořili nové témata jako např Tmax-tuning,Tmax-opravy atd.Záleží na nás jak se domluvíme Určitě to bude přehlednější než to mít pod jedním odkazem na sto stranách.
Pište návrhy!!!
Yamaha XP 500 ABS T-max 09
Minulost : Yamaha YP 125 ABS X-max 11
Minulost : Kymco Agility125 City 09
Uživatelský avatar
dukon

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 401
Registrován: 09 črc 2012, 14:05
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: Yamaha T-max 09

Re: T-max KLUB

Příspěvekod skywalker.l » 27 bře 2013, 23:44

Není mi zcela jasné, proč opravy+úpravy nemohou být v sekci: Maxiskútry - T-Max. Logicky se cokoliv lépe hledá na jednom místě. Považuji to za lepší než tu mít 10 lajn, s prominutím, na každé h....
Uživatelský avatar
skywalker.l

250+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 270
Registrován: 18 dub 2008, 19:15
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Suzuki AP50, Yamaha Majesty 125, Yamaha Nightmax
Tuning / úpravy: Malossi Multivar, LeoVince 4Road

Re: T-max KLUB

Příspěvekod dukon » 27 bře 2013, 23:53

To jsem zvědavý jak to budeš hledat až to bude mít víc stran a půlka z toho bude omáčka co není k tématu.Měl sem na mysli např -opravy a tam prostě závady a odstranění.Je to jen návrh, přijde mi to přehlednější ,ale jaký si to uděláme ..........!
Yamaha XP 500 ABS T-max 09
Minulost : Yamaha YP 125 ABS X-max 11
Minulost : Kymco Agility125 City 09
Uživatelský avatar
dukon

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 401
Registrován: 09 črc 2012, 14:05
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: Yamaha T-max 09

Re: T-max KLUB

Příspěvekod KYBLOS » 28 bře 2013, 01:40

Já si myslím, že jde jednoduše o přehlednost fóra. Když budu chtít vědět nějaké informace o skútru Yamaha T-max 500, vjedu do Maxiskútrů, protože vím, že o malý skútr nejde a do kolonky 150-250ccm skútry to také nepatří, protože má větší obsah. Dále si vyhledám Yamaha T-max 500. Tam se dozvím informace o tomto modelu + zkušenosti majitelů s tímto skútrem, rady apod. Myslím si, že tam najde člověk i informace o servisu, co jak opravit, co jak vylepšit atd... Případně se tam zeptá sám, jak např. přidělali plexi na tento skútr apod. Kdybych v maxiskútrech nenašel žádné téma Yamaha T-max 500, tak takové téma založím, když se o něm chci něco dozvědět. - nebudu tam ale rozebírat, kdy uděláme sraz, co tam budeme pít atd...

Když budu chtít vědět, jestli se nekoná nějaký sraz Yamahy T-max 500, podívám se do plánovaných srazů. Pokud chci sám uspořádat nějaký sraz skútrů Yamaha T-max 500, kliknu na srazy a vyjížďky, kde najdu podkolonku plánované vyjížďky, rozkliknu to a téma založím sám. Tam napíšu info o tomto srazu např. kde se bude konat, co se tam bude dít, kde se ubytovat atd.. - tady určitě nebudu rozebírat techn. závadu svého skútr apod.

Pokud bych chtěl najít, zda existuje klub lidí s Yamahou T-max 500, či jinak nazvaný klub ohledně tohoto skútru. Najdu si na hlavní straně skútrfóra - Skútr kluby a komunity v ČR. Tam budu hledat buď v konkrétních místech podle toho ve které oblasti Čech hledám klub, jako je např. Severní čechy, Střední čechy apod., nebo můžu hledat v kolonce s názvem - Česká republika, kde se jedná o celorepublikovou působnost, takže tam nejde pouze o konkrétní oblast tj. platí to pro všechny oblasti Čech. Pokud takový klub neexistuje, dá se vytvořit. V klubu se rozebírá většinou označení klubu, nálepky klubu a dále bohužel nevím, protože v těch klubech se nějak moc neorientuji. Ovšem řekl bych, že je to tak nějak volnější pokec o klubu atd..., ale tam dát technický problém se skútrem, radu ohledně skútru apod., myslím si, že tam ho např. nově registrovaný člen skútrfóra hledat nebude. Možná se tam rozebírá, že členové tohoto klubu by mohli udělat nějaký srazík apod., ale když už je vymyšleno přesně kdy a kde se bude konat, dají ho nejspíš do Srazů a vyjížděk na hl. panelu, aby to bylo viditelné pro všechny ( jen má domněnka ).

Pokud se chce někdo jen všeobecně bavit o čemkoliv, může navštívit chat a nemusí to psát do témat, která jsou určena pro určitý skútr atd.. Např. Včera jsem si koupil novou MP3 a je super v tématu třeba Gilera Runner 50. ( to jsem nikde nenašel, jen to uvádím jako příklad )

Takto nějak si představuji já, že je to myšleno, ovšem nejsem vševědoucí, takže pokud tohle bude číst někdo, kdo to chápe lépe z moderátorů, či zná lepší způsob jak to popsat, nebo je to zcela jinak apod., tak to prosím napište. :wink:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: T-max KLUB

Příspěvekod Richijan » 28 bře 2013, 05:58

dukon píše:Do jakého vlakna, nic sem nenašel?

No sem.
Puvodne i tohle bylo ve vlakne "maxiskutry".
:idea: dam tam odkaz na tohle vlakno a uvidime, jestli tu pocet prispeku vzroste :!:
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: T-max KLUB

Příspěvekod Richijan » 28 bře 2013, 20:10

Ciao 8)
skywalker.l píše:Není mi zcela jasné, proč opravy+úpravy nemohou být v sekci: Maxiskútry - T-Max. Logicky se cokoliv lépe hledá na jednom místě. Považuji to za lepší než tu mít 10 lajn, s prominutím, na každé h....


To Lukáš:
a) každý skútr je trochu jiný, takže organizace třeba příspěvků na doplňky, úpravy a zkušenosti s tuningem, servisem atd. podle skútru je někdy výhodnější
b) souhlasím :!: , právě proto jsem založil tohle vlákno, aby VŠECHNO K T-maxu BYLO NA JEDNOM MÍSTĚ = TADY :wink: :wink: :wink:
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: T-max KLUB

Příspěvekod Richijan » 28 bře 2013, 20:15

Abych ukázal jak jsem to myslel, vracím jeden ze starých příspěvků ze zrušeného vlákna:

Vloženo z <http://www.skutrforum.cz/viewtopic.php?f=22&t=10&p=114334>
T-max klub

od Richijan » 7. 2. 2011 20:18
Ciao T-maxíci

Jak jsem slíbil, abych byl také něčím užitečný, budu zde postupně uvádět poznatky, které mě obzvlášť zaujaly a sám se chystám je použít:

1/ držáky bočních kufrů pro T-max
Všichni, kdo máte T-max už jste určitě taky zjistli, že standardní držák bočních kufrů v nabídce pro T-max chybí. Navíc se liší madla mezi modely I (2001- 2004) a II (2005 - 2007).
Zatím co model I má hliníkové se závitovými otvory M5 na spodní straně, které lze bezproblémů využit, model II má plastové madlo bez otvorů a tedy i bez závitů. Na uvedené stránce najdete řešení pro oba modely :!:
Protože vyrazit na T-maxu na delší dovolenou nebo na výlet ve dvou bez bočních kufrů moc nejde (pokud to nedohoníte kreditkou), doporučuju pro pořízení bočních držáků využít tuto dokumentaci.
Je sice v němčině, ale za to naprosto perfektně zpracovaná, včetně výrobních výkresů, montážního návodu (s fotografiemi), rozpisem nakupovaných součástí i fotografií výsledných řešení, takže přeložit si těch pár řádek textu (např, s využitím jazykových nástrojů Google) stojí za to.

Tak zatím :D

Richi
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: T-max KLUB

Příspěvekod Richijan » 28 bře 2013, 20:27

To Kyblos: Tak nevím, nějak si nerozumíme :?
Souhlasím, že to, aby měl každý skútr svoje fórum, je blbost jako vrata. Jde přece o to mít společné míst, kde dají domlouvat výlety, vyměňovat si zkušenosti atd., které jsou platné pro všechny. Zároveň ale jsou otázky a informace, které zajímají jen úzkou skupinu lidí a je zbytečné s tím ostatní obtěžovat, ne to před nimi skrývat.
Osobně jsem registrován na 5-ti skútrařských fórech a představa členství v dalších mě spíš děsí. Vážím si lidí, kteří měli energii je založit, mají energii je udržovat (včetně jel.ena), a které to jistě stojí i nemalé peníze.
Nebudu přehánět, když řeknu, že jsem jim za to vděčný, protože díky nim tohle existuje. Vím, že já bych to nedokázal.
Takže o co mi tedy jde?
Mým cílem bylo v rámci jednoho fóra najít co potřebuju od společných fotogalerií, cestopisů až po obecné rady co se týče např. pneumatik, a zároveň, ve stejném prostředí i informace konkrétní pro můj skútr, mé party atd.
Nemám potřebu se vydělovat a někomu něco dokazovat a často už nemám ani energii :( .

Ze své dlouholeté praxe IT-íka vím, že kvalitu webu netvoří jen data, která obsahuje, ale hlavně jeho snadná ovladatelnost, přehlednost atd. pro návštěvníky. Proto se pro tvorbu webů tvoří tzv. scénáře a teprve podle nich architekti navrhují strukturu.
Samozřejmě ne každý web na srovnatelnou technologii (nejen SW, ale i HW), a ne každý scénář se autorovi povede a návštěva webu a orientace v něm je pro uživatele příjemná. Tady oceňuju to, že Ryan dal možnost si fórum doutvářet i vybraným členům - moderátorům, kteří jsou zároveň uživatelé jako my všichni.
Myslím, že správně chápe, že hlavní devizou je nezbytná míra volnosti. Ta je hnací silou Internetu, Facebooku atd. Kdo ji lidem nedá, nebo méně než ostatní, nebude úspěšný a naopak. Tam, kde naopak bude příjemné prostředí s vysokou mírou svobody, tam se lidé budou vracet. Nikdo nemáme rád zákazy, ploty atd. Respektujeme je jen tam, kde mají smysl. Kdo tohle pochopil, prosperuje. Kdo ne, živoří, nebo brzy bude. Nesnažit se vyhovět a nechtít být flexibilní je cesta do pekel.

No a tak jsem chtěl iniciovat něco nového - klub jednoho skútru jako součást všeskútrařského fóra :idea:

tmaxerbye.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: T-max KLUB

Příspěvekod dukon » 28 bře 2013, 20:59

Perfektně napsané RICHI.
Plně souhlasím s Richim.Já měl taky představu o klubu který si organizují sami členové případně nějací moderátoři kteří se pohybují v rámci pravidel a mantinelů skutrfora.
Yamaha XP 500 ABS T-max 09
Minulost : Yamaha YP 125 ABS X-max 11
Minulost : Kymco Agility125 City 09
Uživatelský avatar
dukon

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 401
Registrován: 09 črc 2012, 14:05
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: Yamaha T-max 09

Re: T-max KLUB

Příspěvekod KYBLOS » 28 bře 2013, 21:58

Tak Riči teď zase já moc dobře nerozumím tobě :( Budeš mi to muset asi nějak polopaticky vysvětlit ve Šlapanicích, abych to pochopil no :? Já to prostě vidím tak, že na tomto fóru najdeš jak technické informace o Yamaze T-max 500, tak informace o servisu T-maxe, jak co udělat, seštelovat, nastavit, opravit atd... Dále tu máš klub, kde si můžeš domlouvat s jinými T-maxama všechno okolo klubu, plánovat vyjížďky apod. No a sraz můžeš i oznámit všem ostatním členům fóra ve srazech a vyjížďkách. Nemyslím to nijak špatně, jen stále nechápu co ti tu přesně chybí. Mě přijde, že je tu všechno. :|

Píšeš: Mým cílem bylo v rámci jednoho fóra najít co potřebuju od společných fotogalerií, cestopisů až po obecné rady co se týče např. pneumatik, a zároveň, ve stejném prostředí i informace konkrétní pro můj skútr, mé party atd.

Fotogalerie tu jsou. Když dám do vyhledávače vpravo nahoře cestopis, najedou mi odkazy s cestopisem. To jen, abych to našel rychle, nejspíš budou někde pod srazama. Pneumatiky vidím rozebírané v sekci: Doplňky, oblečení a pneumatiky. Informace o tvém stroji jsem popsal výše. Pod tím mé party nevím co je přesně myšleno. Ještě jednou dodávám, že to nemyslím nijak špatně. Je také možné, že si opravdu přesně nerozumíme a fakt mi to vysvětlíš podrobně až ve Šlapanicích :wink:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: T-max KLUB

Příspěvekod Tomulátor » 28 bře 2013, 23:42

Nevím, ale asi by jste chtěli mít sekci pouze T-Max, pod tím rozkliknutí na další témata ohledně T-maxu a vše, co se jen T-Maxu týče, ale to se pak ozve Daelimak, že má Xora, bude vyžadovat to samé a já budu chtít sekci Burgman 200 a moderátor aby se zbláznil :mrgreen:
SUZUKI Burgman 200 K8
Tydlifón: 604 401 940
Suzuki Burgman prodán, nahrazeno Honda CB500F 2016
Skútr Klubu Ústeckého Kraje www.skuk.cz
Uživatelský avatar
Tomulátor

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1150
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Honda CB500F 2016

Re: T-max KLUB

Příspěvekod dukon » 29 bře 2013, 00:13

Já vás pořád nechápu ,co vám na tom vadí,čeho se bojíte.Kkidně ať to tak má každá značka.To radši chcete aby jsme přidávali další témata.Není lepší mít pod Tmax klubem páru záložek týkajících se výhradně Tmaxu.Pokud je to problém nebo to prostě nejde ,tak to tu napište a nebudem o tom dál mluvit
.Zatím to ale vypadá jako -CO BY TI Tmaxaci CHTĚLI ,SNAD SI NEMYSLÍ ,ŽE JSOU NĚCO EXTRA!!!!!!!
Yamaha XP 500 ABS T-max 09
Minulost : Yamaha YP 125 ABS X-max 11
Minulost : Kymco Agility125 City 09
Uživatelský avatar
dukon

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 401
Registrován: 09 črc 2012, 14:05
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: Yamaha T-max 09

Re: T-max KLUB

Příspěvekod Tomulátor » 29 bře 2013, 00:22

To jsem neřekl, ale vím, jak to bude vypadat a to nejsem vědma :mrgreen:
SUZUKI Burgman 200 K8
Tydlifón: 604 401 940
Suzuki Burgman prodán, nahrazeno Honda CB500F 2016
Skútr Klubu Ústeckého Kraje www.skuk.cz
Uživatelský avatar
Tomulátor

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1150
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Honda CB500F 2016

Re: T-max KLUB

Příspěvekod dukon » 30 bře 2013, 15:35

Nechal bych veškeré diskuse na ŚLAPANICE .Doufám ,že se tam Tmaxy objeví v hojném počtu a konečně se to pohne správným směrem.. Všem přeji brzký návrat jara .
Yamaha XP 500 ABS T-max 09
Minulost : Yamaha YP 125 ABS X-max 11
Minulost : Kymco Agility125 City 09
Uživatelský avatar
dukon

250+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 401
Registrován: 09 črc 2012, 14:05
Bydliště: Valašsko
Skútr / moto: Yamaha T-max 09

Re: T-max KLUB

Příspěvekod Richijan » 30 bře 2013, 16:10

Ciao 8)
:idea: Ta moje vize měla/má tuto jednoduchou podstatu:
- nikoho nenutit, aby si (taky) dělal "svůj" klub
- když někdo chce, proč by neměl mít tu možnost v rámci jednoho společného fóra?

Protože vyhledávání funguje nad celým fórem, mohl by i na "klub" kdokoliv a zároveň nemusel (se proklikávat něčím, co ho nezajímá) nikdo. Takže nechápu, v čem je názorový "rozpor" :?

OK, nechme to na Šlapanice. :mrgreen:
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

PředchozíDalší

Zpět na Česká Republika

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků