Sym Jet Euro X 50 - těsnění výfuku

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Sym Jet Euro X 50 - těsnění výfuku

Příspěvekod gorca25@seznam.cz » 04 srp 2011, 09:10

Ahoj všichni chtěl jsem se zeptat, kapal mi olej od výfuku co je přidělán k hlavě. Je tam těsnění. Nechal jsem to udělat v servisu kde koupili nové těsnění a výfuk kape stále.Je to normální? Muže mi někdo poradit co s tím. Je to dotáhlé na plno. Kape a kape díky gorca25@seznam.cz
gorca25@seznam.cz

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 20 bře 2011, 18:59
Skútr / moto: SYM EURO JET50 SPORT

Re: Těsnění výfuku u SYM jet euro x 50

Příspěvekod hruzamil5 » 04 srp 2011, 09:13

můžeš nám to vysvětlit ? výfuk přidělán k hlavě ? coo je to za kravinu ...... vyfot to raději ....
US offroad service > servis veškerých US cars ...dodávka dílů z USA .....
dále veškerý servis 4kolek a skůtru
Martin Háša> +420 601 654 654
Miloslav Hrůza> +420 723 375 170

Po-So 10-18h
Uživatelský avatar
hruzamil5

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 678
Registrován: 12 dub 2010, 18:17
Bydliště: milovice
Skútr / moto: aerox tuniing !
Tuning / úpravy: ve výstavbě

Re: Těsnění výfuku u SYM jet euro x 50

Příspěvekod TUNER » 04 srp 2011, 09:41

Pokud by to byl 4T tak to kravina neni. Ale tohle byl měl bejt 2T a zřejmě myslel válec,ne hlavu. Kapání nespáleného oleje u 2T neni nic vyjímečného a pokud jezdí a vše funguje jak má,tak bych to asi neřešil.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Těsnění výfuku u SYM jet euro x 50

Příspěvekod ffugas » 04 srp 2011, 09:45

hruzamil5 píše:můžeš nám to vysvětlit ? výfuk přidělán k hlavě ? coo je to za kravinu ...... vyfot to raději ....

to neni žádná kravina, ale realita
Uživatelský avatar
ffugas

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 70
Registrován: 22 črc 2010, 20:53
Bydliště: doma
Skútr / moto: YAMAHA MAJESTY 250, HONDA CB600F HORNET
Tuning / úpravy: co je to tuning?

Re: Těsnění výfuku u SYM jet euro x 50

Příspěvekod ffugas » 04 srp 2011, 09:50

gorca25@seznam.cz píše:Ahoj všichni chtěl jsem se zeptat, kapal mi olej od výfuku co je přidělán k hlavě. Je tam těsnění. Nechal jsem to udělat v servisu kde koupili nové těsnění a výfuk kape stále.Je to normální? Muže mi někdo poradit co s tím. Je to dotáhlé na plno. Kape a kape díky gorca25@seznam.cz

kolik ředíš benzín? A kolik ti to kape zhruba nádrží? Nevim teda jak u skútrů,ale u dvoutaktu jsem taky vypaloval pravidelně vejfuk, jelikož to dusily žmolky spečenýho nevyjetýho oleje a taky mi to kapalo jak ti to kape, jelikož to nešlo koncem vejfuku ven. Vetšinou to dělalo když dáváš moc oleje do benálu. Pokud máš automatické přimazování, nech ho seštelovat nebo vyměnit. Dvoutakta jsem skútra jinak neměl.
Uživatelský avatar
ffugas

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 70
Registrován: 22 črc 2010, 20:53
Bydliště: doma
Skútr / moto: YAMAHA MAJESTY 250, HONDA CB600F HORNET
Tuning / úpravy: co je to tuning?

Re: Těsnění výfuku u SYM jet euro x 50

Příspěvekod hruzamil5 » 04 srp 2011, 10:11

stačí tam dát tekutý těsnění na výfuky ... já tam mám origo těsnění + z každý strany pomazaný tím těsněním(tmelem) a nikde mi nic nekape .... jen občas z koncovky ... když blbě namíchám ...... pokud ti to kape hodně a špiní ti to podlahy . S...... na servis a zkus tohle tesnení mají ho v každým auto kelly před nainstalováním nech hodinku zavadnout a pak to tam plácni ..... a dotáhni ... kapat ti to nebude

jinak Ffugas: opravdu si myslíš že u 4t by kolem vejfuku kapal olej ?? ... hned sem vedel že je to 2t proto mě zarazilo že napsal výfuk k hlavě .... takže realita asi ne .. a pokud je to 4t a kape mu olej z vejfuku tak je to na reklamaci nebo servis (vyměnění těsnění pod hlavou nebo gufer ventilů)
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 bře 2013, 20:01, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
US offroad service > servis veškerých US cars ...dodávka dílů z USA .....
dále veškerý servis 4kolek a skůtru
Martin Háša> +420 601 654 654
Miloslav Hrůza> +420 723 375 170

Po-So 10-18h
Uživatelský avatar
hruzamil5

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 678
Registrován: 12 dub 2010, 18:17
Bydliště: milovice
Skútr / moto: aerox tuniing !
Tuning / úpravy: ve výstavbě

Re: Těsnění výfuku u SYM jet euro x 50

Příspěvekod ffugas » 04 srp 2011, 18:25

ne-e, reagoval jsem na to, že to existuje, u 4taktu určitě by to nechcalo kolem vejfuku, to by nejdřív lítalo ze sání (airboxu) a příčina kterou píšeš je také správná + malá komprese nebo gufera na klice, samozřejmě s tebou souhlasím, že 2takt má výfukovou přírubu na válci

Akorát mi ještě vrtá hlavou co to udělá když se mu to opravdu podaří dokonale utěsnit, to mu nevyřeší, že se mu tam bude shromažďovat olej. Samozřejmě mu to bude lítat z vejfuku než se úplně zakarbonuje a přestane ject jelikož to udusí - toť můj názor - jak to vidíš ty hruzamile?

edit: necituj předchozí příspěvky. Tom
Uživatelský avatar
ffugas

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 70
Registrován: 22 črc 2010, 20:53
Bydliště: doma
Skútr / moto: YAMAHA MAJESTY 250, HONDA CB600F HORNET
Tuning / úpravy: co je to tuning?

Re: Těsnění výfuku u SYM jet euro x 50

Příspěvekod hruzamil5 » 04 srp 2011, 22:51

vidím to tak že 2t prostě bude dicky stříkat z výfuku olej ... at už malonko nebo hodně .. 2t výfuk si žádá ůrdžbu otom žádná ... ale neřekl nám jak mu to kape ... napsal kape od výfuku .. to znamená že tam má hodně velkou mezírku .. já to měl dicky jen vlhký od nespálený směsi .. ale nikdy mi to nekapalo ... a to i když jsem měl v háji sytič a vejfuk byl plný benzínu .... ale taky nemám zkušenost s seriovým výfukem .. já měl vždy tuning výfuk ..... ale tím že to utěsní rozhodně nic nezkazí .. spíš naopak ... třeba mu tam utíkají plyny a omezuje mu to výkon nebo at už třeba kůly čistote ... na olej se lepí prach atd .. a pokud má novýho scoota tak to štve ...... :-) já sem radil ten tmel .. je to snad to nejlepší na těsnost ..... stojí asi 150kč .. ale použiješ ho všude kde potřebuješ utěsnit ......
US offroad service > servis veškerých US cars ...dodávka dílů z USA .....
dále veškerý servis 4kolek a skůtru
Martin Háša> +420 601 654 654
Miloslav Hrůza> +420 723 375 170

Po-So 10-18h
Uživatelský avatar
hruzamil5

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 678
Registrován: 12 dub 2010, 18:17
Bydliště: milovice
Skútr / moto: aerox tuniing !
Tuning / úpravy: ve výstavbě


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků