Skutr piaggio vypina motor

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Skutr piaggio vypina motor

Příspěvekod marionkobrety » 09 dub 2017, 16:40

Dobry den, jsem tu novej a o skutrech toho moc nevim.
Mam Piaggio zip 50 najel jsem uz zhruba 3700km a to vse od rijna minuleho roku do ted. Vzdy kdyz jsem zastavil treba na cervenou tak mi skutr vrcel normalne, ale dneska zniceho nic kdyz jsem parkrat zastavil na cervenou tak mi skutr ptestaval vrcet az zhasnul, tak jsem musel nastartovat a pak se to rozjelo. Na dalsi cervene zase, ale kdyz jsem zastavil a rucne trochu pridaval tak v pohode, ale jakmile jsem prestal tak vrceni slo po chvilicce dolu az to vyplo.
Myslite ze je to nejaka porucha, malickost... nejake rady ?
marionkobrety

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2017, 16:30
Skútr / moto: Piaggii

Re: Skutr piaggio vypina motor

Příspěvekod JardaB » 09 dub 2017, 18:02

Jo , je to nějaká porucha, kterou musíš opravit - napadá mně seřízení volnoběhu nebo zanesená svíčka nebo nevypínající spojka nebo atd.

Nevím, jestli ti tato nápověda pomůže, protože z formulace dotazu vyplývá, že jsi technický antitalent a doma na koleni to spravovat nebudeš. Proto pro tebe nejsou nejlepším řešením dotazy na fóru, jejichž zodpovězení stejně nevede k cíli a tvoje ruce nerozhýbe, ale oprava v servisu nebo u znalého kamaráda.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Skutr piaggio vypina motor

Příspěvekod Ado » 09 dub 2017, 20:19

Ak je to karborátorový a nie vstrekovací systém tak to vyzerá na zapchatú trisku volnobehu. Oprava však vyžaduje demontáž karborátoru čo vyžaduje zručnosť, preto súhlasím s Jardom..... Môže sa to poúžívaním uvolniť aj samo samozrejme v závislosti od upchatia... Pred emontážou by som ešte pojazdil aspoň pár 10tok km.
Ado

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 34
Registrován: 21 črc 2016, 08:55
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Akrapovic výfuk

Re: Skutr piaggio vypina motor

Příspěvekod marionkobrety » 10 dub 2017, 10:53

Dekuji Vam. Par kilometru by nemel byt problem denne najezdim do a z prace vic jak 33km. Vcera vecer jsem zasel do garaze a zapl motor a fungovalo, tak nevim jestli to nebylo tim ze se to mozna prehralo...
marionkobrety

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2017, 16:30
Skútr / moto: Piaggii

Re: Skutr piaggio vypina motor

Příspěvekod JardaB » 10 dub 2017, 18:41

Ještě jeden faktor by to mohl být. To co máš je dvoutakt ?
Když to chvilku stojí na světlech mohla by se svíce trochu zanést. Ale to by si musel popsat přesně chování motoru, zda chcípe ve volnoběhu a přidání plynu pomůže. Jak ochotně startuje po chcípnutí.

Taky pozorování jevu je třeba, aby člověk pochytil zákonitosti problému
Naposledy upravil JardaB dne 17 dub 2017, 07:49, celkově upraveno 1
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Skutr piaggio vypina motor

Příspěvekod marionkobrety » 16 dub 2017, 23:06

Dvojtakt, a ono kdyz to je na svetlech tak motor vrci jakoby normalne a pak to uticha, ze zni nepravidelne a je tizsi a tizsi dokud nechcipne (aby nechcipnul tak jen na miste trochu pridavam a tim ten motor bezi normalne. Kdyz mi chcipne tak staci normalne nastartovat pres el. Starter a chytne napoprve ale pak zase tizsi a tizsi dokud nepridam a nebo nechcipne.
Dalsi veci je ze od zacatku techto problemu mi nesviti predni svetlo ktere ma svitit od zapnuti motoru (ani to kde mam ukazatele rychlosti, vzdalenosti..) myslel jsem ze to je jen zarovka ale jak prepnu na dalkove tak se palubka a i zarovka rozsviti (zarovka je stejna jako na normalni sviceni).
Omlouvam se za zpozdeni, nemam doma internet.
marionkobrety

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2017, 16:30
Skútr / moto: Piaggii


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků