Nový variátor - nesrovnalost v TP a řidič.opr.

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Nový variátor - nesrovnalost v TP a řidič.opr.

Příspěvekod szanda » 25 srp 2011, 23:15

Zdravím, známý si pořídíl nového skůtra a mě za směšný peníz "podaroval" 9 let starého Derbi Paddock LC,

Mám řidíčák sk. B vydaný v červnu roku 2008 bez označení jiné skupiny než B, jak jsem na fóru našel, problém se zákonem bych mít neměl, ovšem ve velkém techničáku je psaná max rychlost 50km/h, to je v rozporu s omezením max kontrukční rychlosti do 45km/h, bude s tím problém?

(to nemluvím o tom, že jsem s ním jel 70km/h - gps, a to i přesto, že si ten můj známý není vědom nějaké úpravy, byl to prostě uživatel, ale to už je jiná kapitola, budu muset více zapátrat do historie mého nového miláčka :) )

Dále jsem se na internetu dočetl o problémech s variátorem a o tom jak se projevují, skůtr opravdu ztrácí výkon do mírného kopce (respektive pokud zpomalím do zatáčky a ve výjezdu, který je trochu dokopce přidám tak se skůtru nechce, ale rozjetý na táhlé rovince přecházející do stoupání není problém). Chtěl bych to vyřešit tímto: http://www.scootland.cz/zbozi/malossi-v ... var-derbi/ ale jak tam čtu, má to zvýšit výkon, nebudou problémy se zákonem? Nebude prostě pro mne lepší zainvestovat těch 5000 a udělat si A1?

Předem děkuji za rady :idea:

Jinak pojezdil jsem zatím jen okolo 30km na bezpečných místech za Ostravou, ačkoliv se jednalo o mojí první zkušenost s řízením jednostopého motorového přibližovadla, tak jsem se divil jak rychle se mi to dostalo přes počáteční obavy a opatrnost do ruky, je to opravdu takové "kolo" s motorem, pocitově ale úplně někde jinde než auto a řeknu vám, raději sednu na deset let starého skůtra než do auta :-)
I přes stáří je derbi v parádním stavu, ještě aby ne, když mu z těch 9 let asi 6 stál v garáži :) Chtěl jen novou baterku a svíčku
szanda

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 25 srp 2011, 22:56
Skútr / moto: Derbi Paddock

Re: Nový variátor, nesrovnalost v TP a řidič.opr.

Příspěvekod Winterwolf » 26 srp 2011, 09:37

Zasadni problem je v tom ze pokud mas v TP Vmax 50km/h tak na tom s B jezdit nesmis.

Takze pokud tu moznost mas udelej si papiry na motorku ( nejlepe hned A neomezene) protoze jakmile te to chytne tak budes chtit vic nez jen 50 ccm :wink:
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Nový variátor, nesrovnalost v TP a řidič.opr.

Příspěvekod hruzamil5 » 26 srp 2011, 10:04

přesně tak ... ale kdybys přece jen chtěl zůstat u derbiny .. tak bych tu měl variátor polini speed control ..... za nějakou slušnou cenu bych ti ho střelil :)
US offroad service > servis veškerých US cars ...dodávka dílů z USA .....
dále veškerý servis 4kolek a skůtru
Martin Háša> +420 601 654 654
Miloslav Hrůza> +420 723 375 170

Po-So 10-18h
Uživatelský avatar
hruzamil5

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 678
Registrován: 12 dub 2010, 18:17
Bydliště: milovice
Skútr / moto: aerox tuniing !
Tuning / úpravy: ve výstavbě

Re: Nový variátor, nesrovnalost v TP a řidič.opr.

Příspěvekod roXor » 26 srp 2011, 10:06

Variator vykon nezvysi, pouze zlepsi prubeh vykonu. Multivar je osvedcena volba, jen se nejdriv podivej jestli uz tam nejaky lepsi variator neni. Ale tachometrovych 70 je u znackovych skutru normalni vec.
roXor

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 29
Registrován: 17 čer 2011, 21:41
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: XOR
Tuning / úpravy: S6 Racing

Re: Nový variátor, nesrovnalost v TP a řidič.opr.

Příspěvekod hruzamil5 » 26 srp 2011, 10:09

roxor ... já měl multivara .. a po přechodu na polini jsem byl mile překvapenej ... takže myslím že multivar není zas tak dobrej , i když je zněj každej hotovej navíc ... kurka20 si taky libuje jak mu to jede .. po přechodu z multivaru na polini ... :-) oproti multivaru se mu s polini zvedla maximálka .. a průběh je zas trošku lepší ...
US offroad service > servis veškerých US cars ...dodávka dílů z USA .....
dále veškerý servis 4kolek a skůtru
Martin Háša> +420 601 654 654
Miloslav Hrůza> +420 723 375 170

Po-So 10-18h
Uživatelský avatar
hruzamil5

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 678
Registrován: 12 dub 2010, 18:17
Bydliště: milovice
Skútr / moto: aerox tuniing !
Tuning / úpravy: ve výstavbě

Re: Nový variátor, nesrovnalost v TP a řidič.opr.

Příspěvekod szanda » 26 srp 2011, 11:33

hruzamil5 píše:přesně tak ... ale kdybys přece jen chtěl zůstat u derbiny .. tak bych tu měl variátor polini speed control ..... za nějakou slušnou cenu bych ti ho střelil :)

No, myslim, že se určitě domluvíme, kdyžtak PM kolik bys za něj chtěl, diky :)

Winterwolf píše:Zasadni problem je v tom ze pokud mas v TP Vmax 50km/h tak na tom s B jezdit nesmis.

Takze pokud tu moznost mas udelej si papiry na motorku ( nejlepe hned A neomezene) protoze jakmile te to chytne tak budes chtit vic nez jen 50 ccm :wink:

S nejvetsi pravdepodobnosti to tak udelam, nevim proc to TP dali tu padesatku, mozna ze tenkrat se to neresilo a zakon byl jiny, kazdopadne blbych 5km/h ted zpusobilo, ze se budu na derbiho mesic jen divat :(
szanda

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 25 srp 2011, 22:56
Skútr / moto: Derbi Paddock

Re: Nový variátor, nesrovnalost v TP a řidič.opr.

Příspěvekod szanda » 26 srp 2011, 15:34

hruzamil:
Nemuzu ti odeslat zpravu, pise to ze neexistujes, tak kdyztak muj mail szanda23@gmail.com
szanda

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 25 srp 2011, 22:56
Skútr / moto: Derbi Paddock


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků