Malaguti Centro - zkušenosti, rady atd...

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Malaguti Centro - zkušenosti, rady atd...

Příspěvekod McQuilkey » 23 kvě 2010, 20:00

Dobrý den,

jsem úplným zelenáčem a chtěl bych si pořídit svůj první skútr. Je mi 22 let, 178 cm, 70 kg, žiji v Praze a chtěl bych něco, s čím můžu jezdit centrem města do práce, školy, do kavárny, na menší nákupy pro "singláče" apod. Mám řidičák na auto, tudíž by se mělo jednat o "padesátku". Hledám elegantní mašinku, nějaké skloubení retra s moderním designem. Chtěl bych na tom jezdit nejlépe v tom, v čem obvykle chodím po městě - to jsou rifle, košile (polo nebo i tričko), sem tam na to sáčko.

Po několikadenním procházení se mi vyrýsovalo několik variant od Kymco Like 50 až po Vespu. Nejvíc mě však zaujal tento kousek Malaguti Centro (http://www.adventure-biker.cz/centro-50-4t.html). Cenu bych si dokázal představit i menší, ale jsem ochoten ji, pokud to je kvalitní stroj, který vydrží řádku let, zaplatit.

Nepotřebuji z toho tahat co nejvíc, ale zase nechci, aby to v půlce trochu většího kopce zdechalo a vytáhlo to na rovince maximálně 45 km/h. Proto bych bral nějaké ty běžné úpravy k "odbrždění". Ale chtěl bych obecně vědět, jaký prostor k vylepšování u Centra je.

Chtěl bych vás všechny požádat o zkušenosti s tímto kouskem, případně podpoření nebo odrazení od jeho nákupu s přiložením důvodů a alternativ. :-)

P.S. Ještě malý dotaz. Všiml jsem si, že někteří na babetách a skútrech jezdí na ryby. Na ryby jezdím autem, ale chtěl bych se zeptat, jak je v pravidlech provozu ošetřen futrál s pruty na zádech. Protože mě napadlo využít skútr sem tam na cestu s golfovým bagem na některé z hřišť na kraji Prahy...jen nevím, zda to není proti předpisům...

Předem děkuji za odpovědi a přeji hezký den
McQuilkey

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 23 kvě 2010, 19:20

Re: Malaguti Centro

Příspěvekod Kurka20 » 23 kvě 2010, 20:49

cau jestli sem to pochopil tak chces nový skutr? určite neber čínu jako je kymco ,CPI,keeway,kentoya atd ber nakou znacku s timhle osobní zkusenost nemám ale myslím ze bude dobrý pockej až ti o tom nekdo neco napíše pokud by ti stacilo kdyz by to jelo tech 60-70km/h tak to je v pohode hodlas se nekdy poustet do tuningu? pokud ne doporucil bych ti strikacku skutr se vstrikováním misto klasickeho karburatoru ma to mensi spotrebu a vetsi vykon v serii jinak dobrý skutry jsou Aprilia Sr, gilera runner,yamaha aerox atd . vetsihou vsechny znackový skutry
Kurka20

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 189
Registrován: 12 led 2010, 10:57
Bydliště: Milovice
Skútr / moto: Aprilia 50 SR
Tuning / úpravy: Hebo Alu II,variator hebo, spojka stage 6 torgue control, fuk hebo performate,zadni led zarovka,stage 6 otáčkoměr

Re: Malaguti Centro

Příspěvekod sollik » 25 kvě 2010, 12:24

Od kdy je Kymco čína ???
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Malaguti Centro

Příspěvekod oldik » 25 kvě 2010, 12:41

Pohledal bych stříkačku s co největšími koly a o tuningu bych neuvažoval. Vzhledem k požadavkům a tomu co píšeš myslím tuning ani nepředpokládáš.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků