Hero Winner

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Re: Hero Winner

Příspěvekod karelrs » 16 srp 2018, 18:23

netřeba sundavat akpotáž, stačí kompletní skutr nafotit zespodu z prava, samozřejmě nasvítit, nebos bleskem
karelrs

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 92
Registrován: 21 pro 2012, 19:34

Re: Hero Winner

Příspěvekod OHTM » 16 srp 2018, 18:39

ok .. th pokusim se
OHTM

10+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2018, 22:40
Skútr / moto: Winner 50 / Honda CBR 600RR / Jawa AM6 Min+ dalsi

Re: Hero Winner

Příspěvekod Kendy76 » 18 srp 2018, 17:09

Zdravím,
chtěl bych požádat o radu.Mám problém se startováním.Jak studené tak i teplé starty.Nemám u Hera baterku,používám pouze páku,zatím jsem nechtěl investovat do baterie.Jednou ale jde nastartovat studený v pohodě,na 3-4 našlápnutí někdy třeba až po 20.Udivuje mě ale,že to zlobí i po zahřání,resp.ujedu třeba 10 km,vypnu vrátím se za 2 minuty a nejde opět nastartovat.Resp.někdy jo někdy ne.Měl jsem venku karbec,celý jsem ho vyčistil,vyměnil jsem svíčku ale problém trvá.Můžete doporučit typ svíčky popř.na co se podívat.Kontroloval jsem i ben.filtr,vyfouknul jsem ho,prvních 10-20 km pohoda pak opět problém. Díky za radu
Kendy76

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 04 čer 2018, 08:28
Bydliště: Horní Police
Skútr / moto: Hero Winner

Re: Hero Winner

Příspěvekod karelrs » 19 srp 2018, 17:35

předně je třeba tam mít baterku i když starter nefunguje, tryska bývá přicpaná zejména když to delší dobu stálo. Sajrajt co lejou do benzínu po čase dělá úsady a trysku nestačí profouknout, ale musí se něčím protahnout, ocelový drátek z velkého dráťáku nebo pod. Studený motor třikrát prošlápnout se sytičem, pak zapnout klíček a na první či druhý popkus by měl běžet. svíčka stačí obyčejná, nějaké stř. tepel. hodnoty 15 - 17, třeba jako byla v JAWÁCH nebo Pionýrech, pokud je magneto slabší , sklepat kontakty na léru 0.3 mm
karelrs

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 92
Registrován: 21 pro 2012, 19:34

Re: Hero Winner

Příspěvekod PBM2 » 19 srp 2018, 18:09

Souhlas s karelrs. Jen dodám, že pokud to dělá opakovaně a stálo to svého času dlouho, bude dobré karburátor vyčistit v ultrazvuku, vyčistit případně i nádrž, pokud je tam starý benzín, vypustit a dát nový, zkontrolovat hadičky, zda na stěnách není usazenina, případně vyměnit. Do benzínu dát stabilizátor paliva, který by měl bio složku a zbytky rozkladu benzínu po dlouhém stání rozpustit a zajistit tak, že se karburátor, a hlavně tryska, už nezanese. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Hero Winner

Příspěvekod OHTM » 20 srp 2018, 11:35

karelrs píše:předně je třeba tam mít baterku i když starter nefunguje, tryska bývá přicpaná zejména když to delší dobu stálo. Sajrajt co lejou do benzínu po čase dělá úsady a trysku nestačí profouknout, ale musí se něčím protahnout, ocelový drátek z velkého dráťáku nebo pod. Studený motor třikrát prošlápnout se sytičem, pak zapnout klíček a na první či druhý popkus by měl běžet. svíčka stačí obyčejná, nějaké stř. tepel. hodnoty 15 - 17, třeba jako byla v JAWÁCH nebo Pionýrech, pokud je magneto slabší , sklepat kontakty na léru 0.3 mm


ja bych tedy do trysky nikdy ocelakem(dratkem) nehrabl .... ze zkusenosti ( J350 ) tryska nebyla pricpana nikdy, ale problem byly vzdusniky a emulzni trubice( zanesene ci v horsim pripade zoxidovane) kam se teda neda dostat vubec ci dost spatne .. tak bych doporucil bud ten ultrazvuk ci v kombinaci se silnym rozpoustedlem
OHTM

10+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2018, 22:40
Skútr / moto: Winner 50 / Honda CBR 600RR / Jawa AM6 Min+ dalsi

Re: Hero Winner

Příspěvekod karelrs » 20 srp 2018, 18:54

OHTM No názor můžeš mít jaký chceš a je fakt, že nic drátkem dělat nemusíš.Protože já někdy vezmu na pomoc i výstružník na trysky. Myslím, že nevíš o co jde, ale nevadí já jsem praktik a to, že jsem na tomhle skutrovém servru je pouze moje záliba a mnohdy se neubráním úsměvu, když čtu různé rozumy a někdy na ně i reaguju. Ultrazvuk čistí nejen karburace, ale třeba i zuby, leč doma ho nemám a musím si poradit s tím co je dostupné. Takže o přicpaných tryskách asi moc nevíš, mně se jich už sešlo dost a dost, zejména po té slavné revoluci, co začali lít do benzínu všechno co je levnější než benzín.Ze značkového servisu mi přivezli na vleku VIRAGO že to vždycky profoukli komresorem a chvíli to jelo, druhý den už ne. Přestože jsou to kluci šikovní, holt rozebírat karburátory a protáhnout trysky "ocelákem" jak říkáš, se jim nechtělo. No a mě jo. Tím drátkem ten otvor nezvětšíš a zejména u J350 je tryska tak velká, že ji nemůžeš ublížit . Zato rozvrtanym předstihem ano, ale to už dneska nikdo neví co je.
karelrs

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 92
Registrován: 21 pro 2012, 19:34

Re: Hero Winner

Příspěvekod OHTM » 20 srp 2018, 20:00

no to machrovani sis moch klidne odpustit, :shock: ja cekal vecnou diskuzi a ne leceni mindraku .. me preci vubec neznas, a tak tahat si ksiri na nekoho o kom nevis nic, to si myslim je usmevne :o
OHTM

10+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2018, 22:40
Skútr / moto: Winner 50 / Honda CBR 600RR / Jawa AM6 Min+ dalsi

Re: Hero Winner

Příspěvekod Karlos 1 » 20 srp 2018, 23:36

Karelrs má pravdu, praxi ničím nenahradíš, ani internetem ne :P
Karlos 1

250+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 283
Registrován: 11 zář 2014, 09:22
Skútr / moto: Maxon Ardour 125

Re: Hero Winner

Příspěvekod krizik1 » 21 srp 2018, 06:54

Pánové, komu chybí benzín před revolucí, může se odstěhovat na Kubu nebo do Jižní Koree. Tady má být věcná diskuse a ne poměřování přirození. Tak si to laskavě odpusťte. Děkuji a přeji hezký den.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Hero Winner

Příspěvekod OHTM » 21 srp 2018, 15:58

krizik1 píše:Pánové, komu chybí benzín před revolucí, může se odstěhovat na Kubu nebo do Jižní Koree. Tady má být věcná diskuse a ne poměřování přirození. Tak si to laskavě odpusťte. Děkuji a přeji hezký den.


diky , moje rec
OHTM

10+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2018, 22:40
Skútr / moto: Winner 50 / Honda CBR 600RR / Jawa AM6 Min+ dalsi

Re: Hero Winner

Příspěvekod Kendy76 » 22 srp 2018, 23:54

Zdravím,
díky za rady.Záhadou právě je,že Hero dlouho nestál,celý jaro jezdil v pohodě a vše přišlo najednou.Zkusím výše zmiňované,ale asi bude problém někde v přísunu paliva.Teď jsem s tím dvakrát jel a stalo se mi,že při jízdě najednou spadnul výkon a přestalo to jet,tak jsem zatáhnul za sytič a zase se to srovnalo po chvíli znova a pak zase klid.Takže to projdu od začátku(nádrž) až po karbec a uvidíme jestli bude nějaká změna.Jinak starty výimečně docela šly,uvidím co předvede ráno po noční.Dobrou noc
Kendy76

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 04 čer 2018, 08:28
Bydliště: Horní Police
Skútr / moto: Hero Winner

Re: Hero Winner

Příspěvekod karelrs » 23 srp 2018, 10:21

Pro Kendy 76
No to co popisuješ je asi sníženej průtok tryskou. To by vylučovalo poruchu někde jinde. Ono stačí natankovat špatný benzín a úsady v trysce jsou na světě. Protože, kdyby nešel benzin do karburátoru, na sytič by to nejelo. Může se stát, že na sytič jede na plný výkon a bez sytiče jen na volnoběh.Dojet se dá spolehlivě na sytič, čistit to na silnici nemá cenu.Trysku nutno protahnout něčím ocelovým. Ona totiž se může jevit, že ucpaná není, ale to je klam, má snížený průtok tak moc, že to nejede ač je skrz ni vidět., Tak ji pořádně prorajbuj a vem hned i volnoběžnou, tam to chce tenkej drátek z malýho drátěnýho kartáče a můžeš drandit
Naposledy upravil krizik1 dne 23 srp 2018, 14:01, celkově upraveno 1
Důvod: Ponecháno důležité, ostatní promazáno a pisatel obdržel týdenní ban za nesportovní chování.
karelrs

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 92
Registrován: 21 pro 2012, 19:34

Re: Hero Winner

Příspěvekod Dusan14 » 23 srp 2018, 12:53

No neviem su kalibre na trysky tymi by ti slo precistit, ale za normalnych okolnosti staci kompresor alebo medeny vlasok z kabla co zozenie hoci kde a je mensia sanca ze ublizi triske ako ocelovym drotom.
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: Hero Winner

Příspěvekod OHTM » 23 srp 2018, 15:53

Dusan14 píše:No neviem su kalibre na trysky tymi by ti slo precistit, ale za normalnych okolnosti staci kompresor alebo medeny vlasok z kabla co zozenie hoci kde a je mensia sanca ze ublizi triske ako ocelovym drotom.


Presne tak, nejde jen o velikost otvoru jako takoveho, ale i o geometrii-uhel a nabezne hrany trysky a tam se da ocelovim dratkem udelat vic skody nez uzitku ... zkus ten cely karb ( bez plast soucasti- pokud je to tedy realne-... konkr. tento karb. ze vnitr jeste neznam ) odmocit na delsi cas ( pres den ci pod) do acetonu ci toulenu( pokud se k nemu dostanes) ... pak jedine treba zkusit nekoho kdo ma ultrazvuk. a co falesny zduch ci pod ... neprisava to nekde u priruby ci pod ?
OHTM

10+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 15
Registrován: 11 srp 2018, 22:40
Skútr / moto: Winner 50 / Honda CBR 600RR / Jawa AM6 Min+ dalsi

PředchozíDalší

Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků