Gilera Runner - jak nejlíp zvýšit maximálku?

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Gilera Runner - jak nejlíp zvýšit maximálku?

Příspěvekod BTjacker » 12 srp 2009, 23:01

Zdravím, i když jsem si říkal že do runnera nejspíš peníze vrážet nebudu, teď pomalu měním názor. Skutr má válec 70 Polini, fuk Gianelli Reverse a měl by tam být i větší karbec Dell Orto ale konkrétně nvm. Předchozí majitel chtěl navýšit výkon a dal to do scootlandu, zaplatil a o to co vyměnili se moc nezajímal.
Runner vyborně zrychluje ale na 85 prostě umře, přezto že by měl navíc, jestli to dobře chápu tak už je variátor na maximu a víc nezmůže.
Co jsem četl fora tak by mi mohl pomoct jiný variátor. Nejpoužívanější multivar ale maximálku moc nezvedá, myslímže polini byl v tomhle lepší (ještě dodám že vše co píšu je jen vyštené z for, žádné osobní zkušenosti). Nrvadí mi že se nezlepší rozjezdy, jde mi hlavně o to aby se maximálka zvedla zhruba o 10 kmh. Další možnost by byli převody, ale ty by zase zhoršili rozjezd, při použití lehčích válečků se to prý vykompenzuje ale stejně si myslím že když už převody, tak před nimy by tam už měl být varec. Pak jsem četl něco o delších řemenech, to sem moc nepobral. A over range kit je zase mimo můj rozpočet :)
Co by ste mi teda poradili? O kolik zvedá multivar maximálku na skutru s mým setupem?

Pak mě taky zajímá, jestli není lepší výměnu svěřit servisu, myslím že bych to sice zvládnul, na doladění mám také času dost, ale nerad bych nakoupil nějaké zbytečné válečky a pružinky když neodhadnu jaké tam dát. nevyjde to lépe v servisu? Dík
Gilera Runner 50 SP (2001) , Válec 70 Polini, fuk Gianelli Reverse, dle GPS 86 km/h
Uživatelský avatar
BTjacker

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 208
Registrován: 17 lis 2008, 22:36
Bydliště: Spytihněv
Skútr / moto: Gilera Runner 50 SP
Tuning / úpravy: viz podpis

Re: Jak nejlíp zvýšit maximálku

Příspěvekod Neos50 » 13 srp 2009, 08:24

no předně bych zjistil jestli už tam ten varec neni a já si myslim,že určitě je protože to je většinou první věc která se nění.Pokud tam je tak už ti kromě převodů nic jiného nezbývá.No a nebo prostě koupit rovnou většiho skůtra a máš potuněno :-D
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Jak nejlíp zvýšit maximálku

Příspěvekod Martenz » 14 srp 2009, 17:47

85km/h je na 70ccm opravdu malo.To mi jede 50ka akorát odblokovaná..onehdá jsem jel na 70ccm, jela přes 110 ale to už bylo docela o hubu.Stále se bavíme o Runneru..Asi to máš blbě sladěné..
Uživatelský avatar
Martenz

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 22 dub 2009, 10:09
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Gilera Runner
Tuning / úpravy: V originálu je síla:))

Re: Jak nejlíp zvýšit maximálku

Příspěvekod BTjacker » 14 srp 2009, 18:51

akcelerace je slusna....nemam jak zmerit zrychleni ale na 50 sem pod 5 sekund. mozna by to chtelo lehci valecky a kouknu na varec jestli jde az na max...jestli to teda poznam, jeste jsem prostor remene neotviral. skutr byl pravidelne servisovany ve scootlandu a vsechen tuning taky delali tam. kouknu jstli tam uz neni nejaky znackovy varec a kdyz ne tak bych to asi dal do scootlandu vymenit a poladit. jese me napada vata ve vyfuku, ta nvm kdy je naposled menena...muze to mit az tak negativni vliv? ale olej se tm vzdy popuzival jen repsol 2T.
je vhodne davat na skutra s seriovym variatorem treba +15 prevody? a existuje na zlinsku nejaky servis kde delaj i tuning? vubec nvm jak to funguje... :-( dik za rady
Gilera Runner 50 SP (2001) , Válec 70 Polini, fuk Gianelli Reverse, dle GPS 86 km/h
Uživatelský avatar
BTjacker

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 208
Registrován: 17 lis 2008, 22:36
Bydliště: Spytihněv
Skútr / moto: Gilera Runner 50 SP
Tuning / úpravy: viz podpis

Re: Jak nejlíp zvýšit maximálku

Příspěvekod Neos50 » 17 srp 2009, 09:09

vata ve výfuku na to vliv nemá...maximálně by byl hlučnější.
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Jak nejlíp zvýšit maximálku

Příspěvekod BTjacker » 26 srp 2009, 20:01

Tak jsem stále přemýšlel jak zvýšit maximálku, až jsem vymyslel že si asi po zimě jak roztaje sníh (budu mít 21) udělám papíry na velkou moto, prodám runnerka, přidám pár tisíc (jestli najdu brigádu páč z naspořených peněz brát nechci) a koupím buráka 400 nebo pia x9 500... první jsem si říkal že je to moc velká kráva, ale s jezdcem vypadá burgman nádherně. Konečně se mám zas na co těšit :)
Gilera Runner 50 SP (2001) , Válec 70 Polini, fuk Gianelli Reverse, dle GPS 86 km/h
Uživatelský avatar
BTjacker

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 208
Registrován: 17 lis 2008, 22:36
Bydliště: Spytihněv
Skútr / moto: Gilera Runner 50 SP
Tuning / úpravy: viz podpis


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 3 návštevníků