Biaginni Feritore - otáčky

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Biaginni Feritore - otáčky

Příspěvekod mousel » 07 srp 2009, 20:35

Zdravím všechny.

Mám na Vás dotaz. V srpnu to bude 2 roky, co mám skútr Biaginni Feritore. Je to číňan, o to nic, ale zajímalo by mě toto - v techničáku má uvedeno počet otáček 7.500, ale já z něj nedostanu víc jak 6.000 a to musím jet dlouho po rovince, ne-li z kopce. :( Chlápek z prodejny mi po druhé garančce trvdil, že je skútr již "daný" na max, respektive, že už je nějaká jehla posunutá tak, aby jel skútr na nejvyšší možný výkon, a že se po ujetí více kilometrů "rozjede", že je třeba motor rozchodit. Mám ujeto 2.500 km, není to moc, ale podle mě ani málo!! :( Myslíte, že je někde chyba (ještě je v záruce), nebo to opravdu může trvat třeba 4.000 km, než se "rozjede". Nečekám žádné zázraky od čínské 50tky, ale rozdíl 1.500ot. se mi zdá dost!

Omlouvám se za neodbornost, ale jsem "jen" ženská. :D

Díky

Monika
mousel

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 07 srp 2009, 19:28
Skútr / moto: Biaginni Feritore 50ccm

Re: Otáčky?

Příspěvekod falonso » 07 srp 2009, 21:09

mousel píše:Zdravím všechny.

Mám na Vás dotaz. V srpnu to bude 2 roky, co mám skútr Biaginni Feritore. Je to číňan, o to nic, ale zajímalo by mě toto - v techničáku má uvedeno počet otáček 7.500, ale já z něj nedostanu víc jak 6.000 a to musím jet dlouho po rovince, ne-li z kopce. :( Chlápek z prodejny mi po druhé garančce trvdil, že je skútr již "daný" na max, respektive, že už je nějaká jehla posunutá tak, aby jel skútr na nejvyšší možný výkon, a že se po ujetí více kilometrů "rozjede", že je třeba motor rozchodit. Mám ujeto 2.500 km, není to moc, ale podle mě ani málo!! :( Myslíte, že je někde chyba (ještě je v záruce), nebo to opravdu může trvat třeba 4.000 km, než se "rozjede". Nečekám žádné zázraky od čínské 50tky, ale rozdíl 1.500ot. se mi zdá dost!

Omlouvám se za neodbornost, ale jsem "jen" ženská. :D

Díky

Monika



Čau Mončo,ona je taky otázka,jak přesně měří a zobrazuje ten otáčkoměr,který je na skůtru.Protože i aut je vyzkoušeno,že otáčkoměr v autě ukazuje třeba 1000 ot./min,ale na diagnostice to může být i až o 200 ot./min méně nebo více.A na skůtru čínské výroby to může být ještě třeba o trochu větší odchylka,nicméně myslím že větší rozdíl než 500 ot./min by určitě být nikde neměl.A s tím že by se časem rozjel...no nevim,nevim,tomu bych moc nevěřil,alespoň co se týká max.otáček.Co se po dobrém zajetí totiž může tak leda projevit je lehké zvýšení výkonu proti syrovému motoru,který má přeci jen o trochu více mech.tření a tím pádem i více ztrát... :D
Uživatelský avatar
falonso

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 132
Registrován: 03 srp 2009, 17:15
Bydliště: Dobřany u Plzně
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250i 2009


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 2 návštevníků