Yuki Matrix 50 - startování

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Yuki Matrix 50 - startování

Příspěvekod TomDrake » 03 čer 2009, 22:04

Zdravim vsechny skutrare, mam drobny problem a rad bych pozadal vsechny fundovanejsi skutrare o pomoc. Nechce mi startovat skutr pres tlacitko. Nakopnuti funguje bezproblemove. Kdyz startuju tlacitkem, tak to jen lupe v nejakem "relatku". Baterka je nabita. Konektory jsem zkousel poradne dotlacit. Poradite mi, kde hledat chybu? Dikas.
PS: Prvni zavada na cinanovi po trech letech denniho jezdeni do prace.
Naposledy upravil KYBLOS dne 29 kvě 2013, 01:49, celkově upraveno 1
Důvod: Téma bylo přesunuto do správné sekce
TD
Uživatelský avatar
TomDrake

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Modrá
Skútr / moto: YUKI MATRIX 50
Tuning / úpravy: pohoda jazz

Re: Startovani - Yuki Matrix

Příspěvekod mipas » 03 čer 2009, 22:50

Pokud ti relé cvaká, tak bych hledal chybu v něm a nebo v motoru startéru. Relé může cvakat, ale spínací kontakty z nějakého důvodu nesepnou napětí k motoru (můžou být třeba opálené), ale to by chtělo vzít měřák a třeba u motoru zkusit naměřit napětí při stisknutém startéru. Pokud tam napětí nebude, tak je nejspíš vadné relé. Konektory jsi zkontroloval, tak tam to snad bude v pohodě, pokud tedy třeba někde nepovyjela dutinka a plasty konektorů v sobě sedí ale kontakt nemají. Pokud u motoru napětí naměříš, hledal bych chybu v motoru startéru. Ještě mně napadlo, jestli třeba tenhle scoot nemá zvláštní pojistku pro startér. Na mém starém Yukinovi je sice jen jedna pojistka u baterky, ale třeba nějaká inovace? Já ke skůtru el. schéma dostal, tak pokud ho máš, mrkni se taky tam.
Uživatelský avatar
mipas

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 25
Registrován: 14 kvě 2009, 18:10
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Kymco Agility City+ 125i CBS
Tuning / úpravy: n/a


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků