Nožní startování - protáčí se

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Nožní startování - protáčí se

Příspěvekod the_miracle » 21 kvě 2023, 07:18

Mám problém s nožním startováním u Rhona z Kelly. Občas se povede, ale velmi často slyším zvuk přeskakujících zubu a motorem to neotočí. Měl jsem dole kryt, ale že bych tam našel problém se říct nedá. Zuby na všem, čím by to mělo točit mi připadají v pořádku.

Koukal jsem na tohle:
https://www.motoborney.cz/startovani-1/4429/rohatka-nozniho-startovani-na-skutr-50-2t-1.html

Tam mi skutečně přišlo, že to je trochu obroušené, ale nic zásadního. Neměl by někdo nějaký tip, po čem jít? Díky.
the_miracle

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 28 dub 2022, 08:45
Skútr / moto: Rhon 50

Re: Nožní startování - protáčí se

Příspěvekod LubošV » 21 kvě 2023, 11:23

Příště doporucuju si věci nastudovat....třeba zde:
https://youtu.be/vMPP8D7xI1M
LubošV

50+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2021, 16:54

Re: Nožní startování - protáčí se

Příspěvekod the_miracle » 21 kvě 2023, 21:46

Aha, takže myslíš, že je problém v té pružině? Já ji dole ale neměl, takže úplně nevidím důvod, proč by byla špatně. Hlavním problémem není to, že by se nevracela, ale že to dost často netočí motorem. Ano někdy zůstane zaseklá, ale není to hlavní problém. Díky.
the_miracle

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 13
Registrován: 28 dub 2022, 08:45
Skútr / moto: Rhon 50

Re: Nožní startování - protáčí se

Příspěvekod LubošV » 22 kvě 2023, 11:20

Nemyslím si nic, ani nemám věšteckou kouli a ani nestojím u tvého skútra, abych tady dával rozumy kde je zakopaný pes........

Hlavní problém je v tom (a teď bez urážky), že nevíš jak to celé funguje a chceš něco opravovat....a tvoje odpověď v tom bohužel utvrzuje!!!!!!

Snaha si na skútru něco opravit je chvályhodná, nicméně bez elementárních znalostí nadělá člověk víc škody než užitku. Na Google či YouTube se dá najít terrabyte návodů How to repair....

Kdyby jsi tak konal, tak zjistíš, že ta pružina je tam proto, aby se nakopávačka (včetně startovaciho segmentu) vrátila do puvodní polohy. Pak si zjisti proč a k čemu je tam ta rohatka....možná přijdeš na to, proč jsou na ní zuby na hřídeli, ale taky, že má "zuby na hlavě" či jak to napsat polopatě.... a taky můžeš objevit, že ta rohatka nějak spolupracuje s polořemenicí a na ní je podložka pro startování......po*rat se ti tam mohlo cokoli....takže asi tak.

Tak mnoho štěstí a pokud se na to nebudeš cítit, NENÍ OSTUDOU TO ODVÉZT DO SERVISU.
LubošV

50+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 91
Registrován: 09 bře 2021, 16:54


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník