Kentoya Zoom 4T - dušení

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Kentoya Zoom 4T - dušení

Příspěvekod spiker2711 » 06 bře 2014, 11:27

Cau kluci uz jsem z tohto stroje na prasek a toto je posledni moznost se nekoho zeptat co s tim nebo uz se stim setkal skutr bezi krasne na volnobeh ale jak pridam plyn tak se roztoci a pochvilce se zacne dusit tak ze chcipne a pak jde blbe nastartovat. Co jsem provedl za opravy-takze byla praskla priruba na karbecu tu jsem vymenil pak jsem koupil celou oprav sadu na karbec protoze byl praskla membrana nad soupatkem,automat sytic funkcni,hladina plovaku nastavena,trysky ciste,ventil od nadrze funkcni,dokonce jsem promeril i ventil vuli taky vporadku.Jedine na co jsem prisel bylo to ze kdyz sani pridusim rukou tak jde trosku lepe do otacek ale stejne zachvilku chcipne,kdyz jsem za chodu motoru vytahnul soupatko i s jehlou a vzal strikacku s benzine a otevrel plny plyn a vstriknul benal tak se do plnych ot a dokonce je i drzel sice mizerne ale jel naplno.

Mate nekdo nejaky typ ci radu??
spiker2711

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2014, 11:19
Skútr / moto: Kentoya Zoom 4T

Re: Kentoya Zoom 4T - dušení

Příspěvekod PajisW » 06 bře 2014, 13:04

Ahoj, mám také Kentoyu Zoom 4t 2005. postupoval bych od nejlevnějších věcí, kouknout na hadičky přívodu paliva a podtlakovou hadičku, jestli už nejsou staré a třeba ta podtlaková hadička se může při vytvoření větších otáček slepovat. obě vedou od nádrže, ty bych zkusil vyměnit cca 20 kč /m hadičky. Vyčistit vzduchový filtr. Seřídit šroubek volnoběhu v karbecu, jestli náhodou není dotaženej jako jsem to měl já, bo naopak moc povolenej. měl by bejt mezi 1 a 2 otáčkama. Zkus to a uvidíš. ;)
Uživatelský avatar
PajisW

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 04 úno 2014, 17:04
Skútr / moto: Kentoya 50 zoom / stavba

Re: Kentoya Zoom 4T - dušení

Příspěvekod spiker2711 » 06 bře 2014, 13:23

hadicky mam nove kouhout je vporadku protoze kdyz na volnobeh vytahnu privod paliva na karb. tak krasne tece benzin,a volnobezne otacky drzi krasne ale jak pridam plyn tak se motor castecne vytoci a pak se hned zacne dusit az do chcipnuti.

19:30 edit:
takze vyreseno!!!!Uz jsem byl fakt zoufalej a nakonec jsem dal vetsi trysku puvodni byla 76 ja mel jen 1mm vrtak tak jsem ji protahnul a nastavil hladinu v plovakove komore uplne na MAX co slo no svete div se motor jede jako blazen jehlu na soupatku mam v prostredni drazce nastavil jsem bohatost smesy cca 2ot a motorku bezi uplne krasne po jizde jsem jeste zkontroloval svicku a mam krasne zrzavocihlovou barvu tudis smes je OK
Naposledy upravil KYBLOS dne 12 bře 2014, 23:28, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
spiker2711

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 06 bře 2014, 11:19
Skútr / moto: Kentoya Zoom 4T

Re: Kentoya Zoom 4T - dušení

Příspěvekod -Maik- » 12 bře 2014, 18:04

Ahoj. Mám úplně ten samý problém. Před zimou jel skůtr úplně v pohodě. Do ničeho jsem na karburátoru nesahal. A po zimě to nastartovalo úplně v pohodě,ale při přidání plynu to jde tak do poloviny otáček,ale když přidám plyn naplno,tak se to udusí až do zdechnutí. jehlu mám v druhém zářezu odspodu a šroub vzduchu taky cca na 2 otáčky,vzd.filtr vypraný,když točím startérem z hadičky jde krásně benzím,takže hadička ucpaná asi nebude. Zajímavé je,že když šroub vzduchu vytáhnu skoro až úplně ven,jde za plynem do vyššíh otáček ale pak se stejně ududí. Tak se chci zeptat,kterou trysku jsi měnil? a jak jsi nastavil hladinu v plovákové komoře? Díky moc za radu. jsem už z toho taky zoufalý...počasí pěkné a skůtr nejede...
-Maik-

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 15 bře 2011, 14:58
Skútr / moto: Kentoya Zoom 50/4T


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků