Hyena SF-50 nedává jiskru

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Hyena SF-50 nedává jiskru

Příspěvekod Chabra » 19 dub 2016, 18:09

Zdravím vespolek, koupil jsem přítelkyni ojetýho Hyosunga SF-50 a po pár stovkách KM chcípl. Naštěstí se to stalo mně a tak jsem ho bez problému dotlačil domů. Stroj neháže jiskru. Magneto se zdá být v pořádku, odpory cívek jsou v normě podle servisního manuálu. Když na výstup CDI připojím LED diodu slabě bliká - zdá se, že CDI odešlo do křemíkového nebe.
Já se chci proto zeptat, jestli někdo neví, jakou CDI jednotku můžu koupit? Jde o to, že originál díl stojí necelé 2 000.- a to je skoro polovina ceny fichtla. Našel jsem spoustu typů na scootlandu za desetinové ceny.
Můžu použít jakoukoli 2T náhražku? Je potřeba nějakých úprav?
Má někdo zkušenostiu s tímto strojem?
Předem díky za cenné informace.
Chabra

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2016, 17:36
Skútr / moto: Hyosung
Tuning / úpravy: //

Re: Hyena SF-50 nedává jiskru

Příspěvekod pcx » 19 dub 2016, 19:13

nepoznam sice tento skuter, tak ti neporadim zo skusenosti. Ale poradim ti toto...chod na to inak.
Pises ze na scootlendu si nasiel mrte cdi, napis im co mas za skutra a co ti tam odporucia. Logika, nie?
Ja som to tak riesil a vse ok.
Uživatelský avatar
pcx

500+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 588
Registrován: 07 led 2015, 10:58
Bydliště: Nitra, SK
Skútr / moto: Yamaha X-Max 400 MOMO DESIGN

Re: Hyena SF-50 nedává jiskru

Příspěvekod Chabra » 20 dub 2016, 08:38

Jako jasný, tam jsem dotaz poslal, ale než mi odpoví, jde mi o zkušenosti s těmito náhražkami. Jestli skutr jede stejně, jestli jsou jednotky kompatibilní apod....
Chabra

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2016, 17:36
Skútr / moto: Hyosung
Tuning / úpravy: //

Re: Hyena SF-50 nedává jiskru

Příspěvekod Mr.Voza » 20 dub 2016, 09:23

CDI je vlastně jenom jednoduchej elektronickej obvod - kondenzátor je přes tyristor vybíjenej v určitej okamžik určenej snímačem otáček do indukční cívky. Takže teoreticky ano - mělo by jít použít CDI z jinýho skůtru, když budeš vědět jeho zapojení. Prakticky to ale znamená, že bude muset mít stejnný hodnoty - aby kondenzátor a tyristor nebyly na menší napětí, než do něj pouští Hyosung (větší napětí by to nevydrželo) a zároveň aby tyristor nebyl na větší napětí, než do něj pouští snímaš otáček Hyosunga (pak by tyristor "nespustil" vybíjení kondíku do cívky a neházelo by to jiskru). Je to jenom teoretiská úvaha - víc určite poraděj ze zkušenosti odborníci ze Scootlandu.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Hyena SF-50 nedává jiskru

Příspěvekod Chabra » 28 dub 2016, 14:59

Tak jsem se dozvěděl, že to nejde s určitostí říct, které CDI na Hyosunga pasuje a je to metodou pokus-omyl. Proto jsem to zkusil zde, jestli někdo s tímhle nemá konkrétní zkušenost. Princip zapalování znám, ale je mi v tomhle případě tak nějak na prd :) Takže asi budu zkoušet.
Chabra

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2016, 17:36
Skútr / moto: Hyosung
Tuning / úpravy: //

Re: Hyena SF-50 nedává jiskru

Příspěvekod PBM2 » 28 dub 2016, 16:17

Jak jsem se dočetl, ono jsou snad dva typy označené SF. Koukni se sem, zda by z toho něco nepasovalo - http://www.motodesguaceryr.com/index.php?id_product=19954&controller=product&id_lang=4 nebo http://www.motodesguacevferrer.es/gb/CDI-47-en . 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Hyena SF-50 nedává jiskru

Příspěvekod Dědek64 » 28 dub 2016, 23:23

Když tvrdíš,že neháže jiskru tak může být více poruch,tak na to jdi vylučovací metodou od svíčky,potom odpoj koncovku na svíčku a káblík dej asi 5mm od kostry a když protočíš motorem musí přeskočit jiskra.Nepřeskočí-li tak se snaž zapojit na káblík který jde z CDI na indukčí cívku měřák(multimetr)a změřit kolik ukazuje
voltů(VDC)mělo by to mít dost vysoké.Nebude-li nic ukazovat tak zase najdi vodič,který jde z cívky od altíku do CDI a tady když ukáže nekolik desítek voltů(VAC) tak potom je vadné CDI.Jinak neukáže-li na tomto vodiči žádné volty(VAC)tak je vadná cívka u altíku.Snad ti to trochu pomůže.
Dědek64

250+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 284
Registrován: 06 lis 2013, 17:41
Skútr / moto: Mors

Re: Hyena SF-50 nedává jiskru

Příspěvekod Chabra » 04 kvě 2016, 10:26

Cívka i se svíčkou pokud je připojím na baterku tak jiskru dávají, i ohmicky v pořádku. Stator také ohmicky v pořádku. Podle manuálu by měly jít proměřit výstupy na CDI a tam nesedí vůbec nic. Na výstupu z CDI do cívky při startování jde jen velice slabý signál, sotva rozbliká LED diodu. Koupím CDI podle doporučení ze scooterlandu a uvidím.
Chabra

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2016, 17:36
Skútr / moto: Hyosung
Tuning / úpravy: //

Re: Hyena SF-50 nedává jiskru

Příspěvekod Dědek64 » 04 kvě 2016, 12:43

Jak do CDI jde napětí a z CDI nic tak je vadné CDI.Vyměn a půjde to.
Dědek64

250+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 284
Registrován: 06 lis 2013, 17:41
Skútr / moto: Mors

Re: Hyena SF-50 nedává jiskru

Příspěvekod Chabra » 30 srp 2016, 08:45

Tak jen pro úplnost dodávám, že po několika pokusech s čínskými CDI se jeden kus chytl a začal dávat slabou jiskru. Bohužel nevím, jestli je časování v pořádku, nebo je jiskra slabá, ale skútr nechytá, tak to má bohužel spočítaný a půjde kam patří.
Chabra

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 19 dub 2016, 17:36
Skútr / moto: Hyosung
Tuning / úpravy: //


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků