CPI Aragon 50 - teplota, maximálka

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

CPI Aragon 50 - teplota, maximálka

Příspěvekod HaTom009 » 11 kvě 2014, 10:16

Dobrý den, mám CPI Aragon 50 a chci se zeptat. Mám dva problémy. Za studena motor v pohodě nakopnu frčí jak hodiny akorát někde zastavím a musím tak počkat hodinu a půl než vychladne abych ho zase nastartoval, neví někdo čím to je ? Děkuji a druhá věc je ta že když jsem ho koupil tak jezdil v pohodě 65km/h a po 6000km ztratil přes 10km/h teď je maximálka 52km/h Nestačilo by třeba vyměnit pístní kroužky ? Děkuji. Tomáš
Uživatelský avatar
HaTom009

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 28
Registrován: 11 kvě 2014, 10:11
Bydliště: Praha & Pardubice
Skútr / moto: CPI Aragon 50/70cc
Tuning / úpravy: Válec: Stage6 70cc StreetRace, Variátor: Malossi Multivar, Válečky: Malossi 9.0gr, Řemen: Malossi X-kevlar, Výfuk: Giannelli, Vzduchový filtr: Malossi Double-Redsponge, Barva: černá matná, Pneu: Continental Conti Twist

Re: CPI Aragon 50 - teplota, maximálka

Příspěvekod jackm » 11 kvě 2014, 10:43

Zkoukni válečky - mohly se "vyběhat" "obrousit" mohou být lehčí a tím pádem se mohou změnit jízdní vlastnosti. Potom taky může být vyměklá kontrastní pružina, to by mělo mít vliv jen při kopcích.
Co se týče problémů startování motoru v Tvém případě za tepla: http://www.scootland.cz/scooter-tuning- ... tartovani/ častou příčinou je elektronický sytič.

Tvůj skútr je dvoutakt chlazený vzduchem, takže bych se ani nedivil, když bys to měl přidřené, stačí málo. Takže bych se přikláněl k variantě, že můžeš mít přidřeno nebo Ti nemusí těsnit ty pístní kroužky.
jackm

750+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 752
Registrován: 12 zář 2011, 21:11

Re: CPI Aragon 50 - teplota, maximálka

Příspěvekod HaTom009 » 11 kvě 2014, 17:13

Děkuji moc za odpověď. No skútr jsem koupil měl najeto 10900km. Já na něm nalítal 6500km. Válečky tam jsou lehčí v servise tam dal o gram lehčí nějak. Ta pružina tu jsem neměnil tu chci právě vyměnit a chci i vyměnit ty kroužky protože trochu spotřeba se zvedá. Jezdil jsem na nádrž týden teď už 3 dny na stejný km. Jinak ty válečky jsem měnil nedávno, je i nová volnoběžka. Tomáš
Uživatelský avatar
HaTom009

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 28
Registrován: 11 kvě 2014, 10:11
Bydliště: Praha & Pardubice
Skútr / moto: CPI Aragon 50/70cc
Tuning / úpravy: Válec: Stage6 70cc StreetRace, Variátor: Malossi Multivar, Válečky: Malossi 9.0gr, Řemen: Malossi X-kevlar, Výfuk: Giannelli, Vzduchový filtr: Malossi Double-Redsponge, Barva: černá matná, Pneu: Continental Conti Twist


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků