Diskuze o skútrech větších objemů.
Odeslat odpověď

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

17 čer 2014, 09:58

To je odfuk z klikovky. to by mělo jít na konci airboxu do nějaké odchytávací zaslepené hadičky.

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

17 čer 2014, 17:58

No někde sem našel že to bude stírací kroužek, olej jde pak na klikovku a odtamtud tou záhadnou hadicí do filtru, no má to jet do Itálie v srpnu tak to vidím na kanystr oleje sebou.

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

19 čer 2014, 15:31

Ano je to odvetranie klukovky, za normalnych okolnosti tam moze byt malicko oleja, podstatne viac ho tam bude ak jazdis dlhe trasy a motor res olej dostane zabrat, pri vysokej teplote oleja dochadza k jeho odparovaniu... A v filtri sa vyzraza voda s olejom.

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

20 čer 2014, 22:36

je kluci nějakej rozdíl v rámu a motoru mezi Majesty 250DX 98' s bubnem a mezi majesty model 2000 s kotoučem? Potřeboval bych vzit motor z DX a dát ho na tu novější která je hvizdlá na klice, ale jestli to bude sedět, nebo popřípadě jen prehodit kliku jestli je stejná, diky za info

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

21 čer 2014, 07:42

Zkus pokoumat z obrázku......uchycení motoru je podobné, ale nevím jestli je stejné
nákresy http://www.easyparts.nl/choosesubmodel/ ... y_250.html

Obrázek

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

03 črc 2014, 08:17

Chlapi, kolik vám tenhle motor bere oleje? Co mám Lěoše, tak jsem párkrát po trochách dolejval, ale nikdy jsem se nějak nezajímal kolik jsem po kolika km dolil. Teď jsem před odjezedem na Skůtršňůru doplnil olej k horní rysce na měrce a po návratu ze šňůry jsem měl olej cca na 2/3 mezi MIN a MAX na měrce. Abych ho doplnil zpět do horní rysky na měrce, dolil jsem cca 1-1,5dcl oleje. Na šňůře jsem najel 350km - z toho 50km byla pomalá jídza v koloně (kdo byl na šňůře, tak ví jak se jelo) a zbytek cesta tam a zpět rychlostí kolem 100km/h tachometrovejch (jeli jsme ve skupině se 125kama, takže 125kový tempo - nijak jsem to teda nehnal). Počítám teda, že mě to bude brát cca 0,4 oleje na 1000km (hrubej odhad). Je to ještě tak nějak "v normě" pro tenhle motor, nebo je to už moc?

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

03 črc 2014, 09:01

Tak koukam už řešíš 2 z hlavních věcí proč jsem odešel od Leoše... Malá maximálka a spotřeba oleje (filtr versus sítko).
Ale abych jen netlachal,maximálku jsem měl po rovině něke u 115 a víc jak 120 jsem z toho nikdy nedostal. Pak jakoby zasáhnul omezovač - podle cukání a finito. Motor se silově tvářil že by jel dál,možná s delšim převodem o 10% by se to zlepšilo a bylo ideální.
Spotřeba 0,4l/1000 km je jak u dvoutaktů,měl by jsi taky změnit značku stroje. Tolik nedolévam ani mezi výměnama po 6000 km .... :mrgreen:

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

03 črc 2014, 10:06

TUNER: Já si na to nestěžuju, jen porovnávám s jinejma strojema se stejným motorem, jestli je to v normě. Ta maximálka mě stačí, stejně jí ani nevyužiju, protože jezdím běžde 100-110 tacho, maximálně třeba chvilkově 120-130 tacho třeba při předjíždění (takže do 100 real). Při dosažení maximálky se to chvá přesně, jak popisuješ - motor se tváří, že by ještě chtěl jet, ale jako kdyby to zarazil omezovač.

Jinak mě Leoš plně vyhovuje a tak nějak z něj mám pocit, že je to svejma vlastnostma konečně skůtr, kterej jsem hledal. Vím, že tenhle motor papá olej víc než třeba Piaggia, jen mě zajímá, jestli je tahle spotřeba oleje ještě v normě, nebo jestli už by to chtělo do budoucna začít přemejšlet o výbrusu. Kupoval jsem 15 let starej stroj, takže s občasnejma opravama a výměnou "spotřebního materiálu" jsem samozřejmě počítal.

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

03 črc 2014, 21:33

Já dolejvám olej zhruba jako ty.Co je norma nevím ale dokud je to únosný tak to neřeším.

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

05 črc 2014, 18:37

larva: Diky za info.
A co ostatní, Kolik vám to papá oleje? Kolik oleje po kolika km cca dolejváte u tohohle motoru?

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

06 črc 2014, 21:02

caute a ake mate v TP pisane maximalne rychlosti?

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

06 črc 2014, 22:15

Já tam mám 123km/h.

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

11 črc 2014, 23:12

Dave: Zdravim Ta Dave . Ja som mal taky isty problem, teda ak je to este aktualne. Chyba je v gufere. Tecie Ti olej z prevodovky. Musis rozobrat variator, teda zlozit tu zadnu cast celkom dole(spojku).Potom das dole aj koleso. Ostane Ti iba hriadel. Odkrutis kryt prevodovky... su to skrutky na 10tku kluc(asi ich je tam 7) vyberies von celu prevodovku aj s hriadelom, kde sa dava koleso. A uvidis jedno gufero v prevodovej skrini. Toto Ti netesni a prepusta olej kanálikom, ktory usti nad kolesom. Olej kvapka na koleso a to tym, ze sa kruti rozhadzuje olej vsade a preto to je cele masne. Ak Ti mozem poradit kup si original gufero v Yamahe, aby si to nemusel rozoberat dva krat ako ja. Tak ti prajem aby sa ti to podarilo opravit.
2013-03-05 15.18.58.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

14 črc 2014, 14:57

ja mam max speed 125dle gps ale bylo to u kolegu v nemecku na dalnci a ve dvou.....
ted premyslim o prevodech
nevite jakej prevod ma Majesty 98r.v
a jakej prevod 2000r.v pocet zubu dekuji

Re: Yamaha Majesty 250 - Tipy, údržba, návod

24 črc 2014, 07:09

Dave Tondo má pravdu.Už jsem to kdysi řešil na starším typu.
Problém byl v tom,že gufero mělo ohoblovanou stírací hranu.Bohužel z důvodu volného ložiska na kterém už nebylo mosazné vytěsnovací pouzdro.Takže až se ložisko nalepilo a vyměnilo gufero za nové tak se to hodně zlepšilo,ale nepodařilo se to úplně odstranit.Ložisku prostě chybělo to pouzdro :(
Odeslat odpověď