SYM 250 GTS - podle testů je docela OK

Diskuze o skútrech větších objemů.

Příspěvekod Daelimek » 26 črc 2008, 09:36

Ono je to spíše o osobních preferencích..člověk, který má doma auto, a potřebuje jen levný prostředek na jízdu do hospody, či na koupák, tak nebude kupovat Peugeota za padesát tisíc !!! Tohle neznamená, že by byli Češi paka, spíše jsou rozumně uvažující a nechce se jim vyhazovat za něco, co využijí max. 5 měs. v roce...kdo je motorkář a ježdění ho baví, s tím, že mu není líto platit více, koupí si značku. Já už bych to dále neřešil...mě v životě prostě nenapadlo házet prachy do značkových skútrů, proto jedu jen v Čínách a až na nižší výkon si nestěžuji..nemusím někde letět jak blázen a zabít se..mě cestovní rychlost 65km/h prostě stačí..
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod mirsil » 26 črc 2008, 14:59

[quote=Kiwi]mirsil, to je trochu z cesty...to neznamená, že jsou kvalitní a spolehlivý. češi jsou paka, co slyší jen na cenu a nechaj se oblbnout reklamou. to snad vidíš všude kolem sebe...a jinak je jistý, že na světě jezdí počtem víc čínskejch šrotů, jeď se podívat do číny,indie,sýrie atd. je jich jak much, to ale neznamená, že jsou kvalitnější.

Kiwi to číslo jsem napsal jen proto, že mě překvapilo, nic víc, nic míň. Já se kontrolou kvality ve strojařině živím, vyrábíme pro automobilový průmysl a vím jak je nesmírně těžké stát se dodavatelem dílů pro jakoukoli kvalitní značku na trhu a vyhovět jejich téměř nesplnitelným požadavkům na kvalitu, strojní vybavení provozu a měřící zařízení kontroly. Samozřejmě, že je nezbytná mezinárodní certifikace ISO a s tím spojené pravidelné audity certifikační společnosti a také velmi přísné audity firmy pro kterou dodáváme - mám z těchto kontrol vždycky husí kůži měsíc před a po. Ono někde musí být znát že tyhle značkové firmy mají třeba 100letou tradici a zkušenosti a zaměstnávají lidi, které mají v oboru minimálně středoškolské vzdělání. Tohle všechno v Číně možná někdy za dlouho bude také, teď jejich výrobky můžou konkurovat pouze cenou - ovšem pokud je pro někoho cena hlavním kritériem a zbytek nedokáže posoudit stejně se podle ní rozhodne. :thinking:
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Příspěvekod sua » 26 črc 2008, 18:05

Ja jsem vysazenej na lidi hanici vsechno, co neznaj!! Proc se tu furt resi cina? Tohle vlakno je o symu 250i, patrici mimochodem do koncernu jako hyundai a kia a zrovna nedavno jsem cetl, ze tento koncern je paty na svete v poctu vyrobenych aut. Jasne zameruji se na auta nizsi cenove kategorie, tedy v dane tride vzdy patri mezi ty levnejsi, ale nerikejte ze taky nebudou splnovat nektere mezinarodni normy ci certifikaty. Zvlast kdyz posledni dobou davaji zaruky jako zadna jina firma. Jasne, jsou to jen auta, ale proc by treba motorky na tom nemohly byt zrovna tak?? A jestli se nedavno rozhodli expandovat s touto znackou do evropy a u nas se objevili az letos, no tak to proste nikdo nezna, stejne tak jako pred 15ti lety nikdo neznal kiu a hyudai. Ale proc takovymu kolosu neverit, ze se prosadi? Kymco na tom bylo stejne a dnes je mezi 10ti nejprodavanejsimi znackami u nas. Tady jsou furt tendence to srovnavat s manufakturni vyrobou z ciny, kde jedna dilna seka dva licencni motory, druha tri ramy a treti dvacet obslehnutych kapot a ve finale se to prodava v supermarketech pod 60ti znackama po dvou modelech jako spotrebni zbozi. Ta tovarna vyrabejici sym dela motorky 40 let, vsechno, motory, brzdy, konstrukci, maji z vlastniho vyvoje a nevidim duvod se toho bat. Je to asi jako rozdil mezi oktavkou a ceedem.. Podle me. Jasne zacnete tu tvrdit ze vase znacka, je minimalne jako audi, ale budte objektivni. Stale tvrdim, ze cinu nechci v zadnym pripade, ale nechce se mi platit za oktavku, kdyz to ceed umi minimalne stejne s tim, ze samo ta cena jiste nejake ustupky mozna nekde ma, ale rozhodne me za to stoji. Ja nepotrebuju oblozeni sloupku z mekceneho plastu, me tam staci klidne tvrdy, kdyz nebude vrzat.. A u skutra je to stejny. Technicky a vybavenim je na tom stejne jako konkurence, jizdni vlastnosti me bohate vyhovuji, vybaveni take, tak proc budu davat o patnact az tricet vic za neco podobneho? A myslim cenikovy ceny podobnych modelu jako jsou: x-max 115, madison 132, nexus 125, burgman 200 - 115, satelis 140 atd., aby se tu zas nehledal jeden kus kdesi za cenu jinou. Jsem presvedcen ze i tady se z cenikovy ceny necha udelat cena jina. A Kiwi, s tim servisem jsem to tam specialne napsal, ze nejsem konkretni, ale ze taky kazdy majitel znackovyho scoota jen nepeje chvalu jak ma vsechno vcas a levne! Nebo jsem tam nekde primo rekl, ze ty jsi byl v servisu nejak dlouho? Ja ted uz nemam cas, ale klidne si vecer nebo zitra ten cas udela a ty prispevky sem skopiruju, ale pripada mi to na hlavu. Stejne to slyset nikdo nechce, ma prece znacku...

P.S.: a hlavne nepotrebuju slyset nejaky reci o sileni nebo tak neco! Ja se tu chci bavit o symu gts 250i... Protoze se mi libi a chci si ho koupit. Shanim informace proste, pripadne se delim o to co jsem sam zjistil. O nicem jinem tohle vlakno neni! Ani jeden z vas to pomalu nevidel, natoz aby se svezl ci mel nejaky jiny zkusenosti primo s timto modelem a presto tu je tisic prispevku o tom, ze to je horsi nez cokoliv jinyho nebo dokonce ze to je stejny jak ciny. Az se nadchnu pro neco jinyho, vyhledam jiny vlakno a pujdu tam! B) B) B) B) B)
Naposledy upravil sua dne 26 črc 2008, 18:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
sua

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 39
Registrován: 15 čer 2008, 20:46
Bydliště: Kozinec u Kralup n/Vlt.
Skútr / moto: Gilera Runner FX 125

Příspěvekod Gullwing » 26 črc 2008, 19:58

To už se nadá číst. Sua, co chceš slyšet? Všichni Ti napsali jen svůj názor. Syma tu prostě nikdo nemá, tak Ti těžko napíšou nějakou osobní zkušenost.
Ty máš jasno, že ho chceš tak ho prostě kup a pak nám objektivně napiš jestli jsi udělal dobře. Pak tu bude konkrétní názor pro další potencionální kupce
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Příspěvekod jirka04 » 26 črc 2008, 23:40

Ahojte,tahle debata je poněkud nad moje chápání.Ať si každý koupí,co chce,jsou to jeho peníze a každému se líbí něco.Byla by strašná otrava potkávat na silnici jen yamahy nebo suziny,ne?
Sua pouze dal do placu výsledek svého pídění po informacích a vznesl dotaz,jestli SYMa někdo má.Skot je to moc hezkej,novej,za rozumnou cenu,kubatura stačí,tak proč se ježíte jak při píchnutí do sršního hnízda???Osobně si myslím,že bude lepší než celej Madison,např.Foresight se mně osobně moc nelíbí a nebral bych ho,byť je od Hondy.A taky tenhle názor nikomu nevnucuju.
Nějak se to tu zvrhává v nic neřešící osočování. J:(
jirka04

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 733
Registrován: 03 čer 2007, 15:24

Příspěvekod Daelimek » 26 črc 2008, 23:59

Ono motorově na tom bude SYM či značka podobně, pořád to jsou licence značkových motorů. Jinak mě osobně příjde Foresight už takový okoukaný, dá se říct, že je morálně zastaralý, byť kvalitní, což je bez debat. Každý ale opravdu preferuje něco jiného a nebýt různých názorů, byl by trh nudně stejný...
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod Gullwing » 27 črc 2008, 00:37

Já trvám na svým. Kdo chtěl tak Ti něco řekl. Že se většinou nevyjadřovali o čínských skůtrech lichotivě je povětšinou z jejich zkušenosti. Pokud jsi to nechtěl slyšet mohl jsi to napsat. SYM prostě nikdo nemá a tak ti nic nenapíše. Mě by to taky vcelku zajímalo jestli je to vyjímka (mimochodem)
Mě jen trochu vadí, že jsi se zeptal, a když někdo v dobré víře odpoví tak jsou všichni "značkový" spolek.
Pochopil jsem, že jsi to naštudoval a alespoň jsi to projel. Tudíž jsi v tuto chvíli největší odborník z nás všech (myslím vážně)
Jak jsem psal, kup a poreferuj. Myslím, že i tady v těch reakcích se objevilo pár lidí co to zajímá,..
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Příspěvekod Kiwi » 27 črc 2008, 14:21

sua: hoď tu diskusi celou do pr.. kup SYMa a založ nový vlákno, tam začni koupil jsem syma a je takovej makovej. to už se fakt nedá číst, vy jste už jak papíroví čerti i s Daelimkem. Nikomu Foresighta necpu a je mi u pr....když někam dojedete třeba na kole, Banjo má čínu a vždycky ho rádi uvidíme, tak nám nenadávej do nějakejch značkoelitářů. Stejně tak už neřešte Foresighta, jen jsem napsal,že je to spolehlivej drtič kilometrů, za tím si stojím, nic víc. Žáný pouštění rozumů jako o počtech prodanejch apod. Jestli z vás byl někdo v Číně nebo na středním východě, ví o čem mluvím, já tam byl. A já na scootu zdravím všechny, resp. všichni v Brně se tu zdravíme a když má kdokoliv na silnici problém, vždycky si pomůžem. Nejsme žádný zakomplexovaný paka tady.

EDIT: Brmbol soráč, já myslel, že vlákno založil sua, přehlíd jsem to.
Naposledy upravil Kiwi dne 27 črc 2008, 23:14, celkově upraveno 1
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod petrzet » 14 srp 2008, 10:33

Zase jedna debata co zprzni dotceni cinaci,kazdy si koupi co chce,nekdo novou cinu jiny starsi znacku,pokud chce nekdo poradit tak by bylo vhodne mu obektivne poradit a ne tady delat slohovky.Pripada mi to ze se tu hadate kdo ma vetsi pero.

Jinak Sym asi nebude spatny,v chorvatsku sem jich videl spousty,dokonce je meli i policajti,hlavne 250,ale vedly piaggia,predevsim beverly vsech obsahu.
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod kraken.99 » 14 srp 2008, 13:31

pořád čekám na nějaký info jak je s tím sua spokojený jízní vlastnosti atd atd
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Příspěvekod Gullwing » 14 srp 2008, 13:35

Tady na Krete taky jezdi
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Příspěvekod Kiwi » 14 srp 2008, 17:18

no spíš to vypadá, že ho zatím nikdo nemá... :)
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod tom.boy » 14 srp 2008, 17:45

Bud porad jezdi a nema cas psat, nebo nejezdi a nechce o tom psat. Nebo se zlobi.....
ObrázekGoogle ° www.tomas.in ° Srazy na Strahově jsou tady ° Srazy ve Středoklukách jsou tady °
Uživatelský avatar
tom.boy

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1779
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha Tel: 608444044
Skútr / moto: YAMASAKI Extra Super Grand DeLuxe Sport 50

Příspěvekod kraken.99 » 14 srp 2008, 18:07

hlasuju pro třetí možnost :D
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Příspěvekod Kiwi » 14 srp 2008, 18:13

že by používal SYM SALA BIM ?? nee, sua jezdí na značkové Hondě VFR :D :D :D

(se mi začíná líbit Aprilia Sportcity...někdo ji tu nabízel za 75tis. 2007, 6tkm.)
Naposledy upravil Kiwi dne 14 srp 2008, 18:18, celkově upraveno 1
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

PředchozíDalší

Zpět na 150-250ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků