Piaggio X8 200 - číslo barvy

Diskuze o skútrech větších objemů.

Piaggio X8 200 - číslo barvy

Příspěvekod zdenek.d » 17 lis 2009, 20:25

Zdravím všechny
potřeboval bych poradit jak zjistit číslo barvy,potřebuji nastříkat jeden díl.Mám Piaggio X8 béžová metalíza a potřebuji namíchat barvu,ale číslo jsem nenašel.
Naposledy upravil KYBLOS dne 03 říj 2013, 21:01, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do správné sekce
Piaggio X8,200
Uživatelský avatar
zdenek.d

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 24 říj 2009, 20:23
Skútr / moto: Piaggio X8 200

Re: Číslo barvy Piaggio

Příspěvekod respekt.fr » 17 lis 2009, 21:27

zdar zeber kusek nejakeho plastu stoho scoota kde jeta ta barva on to zjisti da to do pc a podle toho to namycha .
fuk stage6 proleprika chrom.spojka stage6 torque.variator motoforce racing.přední polomneřice stage6 racing filtr stage6.přední zadní destičky stage6 racing.dowhill řiditka str8.představec str8.
respekt.fr

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 528
Registrován: 25 říj 2009, 16:23
Bydliště: kousek od zlina
Skútr / moto: Malaguti f15 hiend pila .aprilia sr.HONDA CRF 250R
Tuning / úpravy: s6 proleprika.thermoteck.podložka pod klapky.příruba s6 R/T.varec motoforce racing.polomněřice s6.spojka s6 torque.zvon naraku.openfiltr s6.kontra malossi.podložka pod kontru malossi.DHW řiditka str8 +představec str8.tlumič motoforce R6.VíC v PODPISU..!!

Re: Číslo barvy Piaggio

Příspěvekod Šáky » 17 lis 2009, 21:51

zdenek.d píše:Zdravím všechny
potřeboval bych poradit jak zjistit číslo barvy,potřebuji nastříkat jeden díl.Mám Piaggio X8 béžová metalíza a potřebuji namíchat barvu,ale číslo jsem nenašel.

Podívej se pod sedačku a v "zavazadlovým prostoru" musí být stříbrná nálepka a na ni je kód barvy.
Šáky

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 04 říj 2006, 10:04

Re: Číslo barvy Piaggio

Příspěvekod horrabin » 17 lis 2009, 22:16

Tak na stitku s VIN sice barva udana je (prehled kodu Piaggia je treba na http://www.scootzforum.com/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?5), ale neni tam cislo odstinu dle RAL. Ja osobne jsem nikde odstiny RAL pro Piaggio nenasel. Ono je stejne lepsi vzit kus plastu a u specialstu si nechat namichat presny odstin. Lak starim meni odstin a pokud by jsi ho nechal nastrikat puvodnim, tak by to bylo dost pravdepodobne videt.
Uživatelský avatar
horrabin

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 323
Registrován: 29 zář 2009, 21:31
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Piaggio X9 500 evo

Re: Číslo barvy Piaggio

Příspěvekod jel.en » 18 lis 2009, 08:52

Pokud chceš mít stejnej odstín barvy tak nehledej žádnej kód barvy ale nech si namíchat dle originálu. Podle kódu je to sice hezký ale nebude to stejný :wink:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Číslo barvy Piaggio

Příspěvekod zdenek.d » 18 lis 2009, 21:39

Díky všem za odpovědi.Bohužel to není tak jednoduché.Byl jsem ve 3 firmách,kde míchají barvy v jedné mě hned odmítly,že to nedokážou,protože se jedná o 3 vrstvoé barvy a navíc z různého pohledu mění osdtín.Nakonec ve třetí firmě lakovna v Sibřině to vzali spektrometrem,ale ani on to nedokázal,odstín byl jiný.Nakonec to namíchali přibližně podle Corvety,kterou tam stříkaly a ta měla podobný osdstín a jemnost zrna.I kdybych prý měl kod barvy tak se to sprejem nastříkat nedá jedná se o 3 vrstvé barvy a i oni by to netrefily přesně. :( Tak jsem z toho sklamaný stačí to odřít a hned je problém,ještě mi doporučily abych ji přestříkal celou a do budoucna nebudu mít problém s odstínem.
Piaggio X8,200
Uživatelský avatar
zdenek.d

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 24 říj 2009, 20:23
Skútr / moto: Piaggio X8 200

Re: Číslo barvy Piaggio

Příspěvekod starpor » 18 lis 2009, 23:46

Zdenku, nehledej metlu na skutra ve skupině barev RAL.To je holý nesmysl protože odstíny RAL se používají v průmyslu a je to něco jiného.Je naprosto normální, že barva je tří vrstvá nboť v opravárenství je to běžné.Barva a zvláštně metla ve spreji jsou vyhozené peníze neboť nástřik je nekvalitní a nevydrží.Mluvím o odstínu a lesku.Pokud navštívíš lakovnu kde používají kvalitní a značkové barvy a je tam kolorista a kvalitní lakýrník tak žádný odstín není problém.Je to jen o ceně a lakovně.Nedoporučuji v žádném případě garažníky neboť bez boxu a vypálení není výsledek takový jaký bys za své peníze měl mít.V oboru lakování a barev v autoopravárenství se pohybuji několik let a tak to ber jako radu člověka z oboru.
Zdravím a přeji brzkou opravu tvého stroje.
Starpor - Lada
Uživatelský avatar
starpor

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 08 zář 2008, 22:30
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Skútr / moto: SYM 250 GTSi
Tuning / úpravy: Givi,plexi

Re: Číslo barvy Piaggio

Příspěvekod zdenek.d » 19 lis 2009, 22:12

Díky Lado za radu zkusím najít na netu nějaké dobré lakovny a zeptat se je jsou schopni to nastříkat asi to bude trochu problém.
Piaggio X8,200
Uživatelský avatar
zdenek.d

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 24 říj 2009, 20:23
Skútr / moto: Piaggio X8 200

Re: Číslo barvy Piaggio

Příspěvekod Wulf » 20 pro 2009, 16:38

Tak jak už jsi dohnal barvu,když ne pošly mi kod z toho stříbrného štítku pod sedlem.Mám známého co prodává a stříká a vždy jsme to podle kodu namíchaly a stříkly ať to byla Honda,Aprilie,nebo Piaggio i třívrstvé metly.Vždy jen záleží na výrobci barev,zda má aktualizaci kodů od výrobců moto a skůtrů,převážně aktualizují jen auta.Čus Michal
Uživatelský avatar
Wulf

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 16 pro 2009, 21:42
Skútr / moto: Beverly500,Sportcity200
Tuning / úpravy: výfuk termignoni,airbox4stroke power


Zpět na 150-250ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků