Aprilia Leonardo 150 - olej ve vzduch. filtru

Diskuze o skútrech větších objemů.

Re: olej ve vzuchovem filtru

Příspěvekod jel.en » 15 bře 2009, 13:34

Dobrá. Trubičku ze scoota odmontuju a až budu nějaké slečně dávat přes... Ehm,tady pusu, vytáhnu z kapsy trubičku ze scoota a oblíznu jí taky :mrgreen: Tedy pokud bude slečna namazaná liposukcí z jelena.Pokud ne plastovou trubičku ponechám v kapse a budu hledat dál. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: olej ve vzuchovem filtru

Příspěvekod mirsil » 15 bře 2009, 13:40

MikyMiky píše:Skůtry mají vyvedené odvzdušnění klikové skříně do boxu s filtrem k vůli ekologii.(Nejde to ven ,ale vrací se to přes filtr zpět do motoru)
Takže olej ve filtru je zcela přirozená věc. To že tam máš hladinu je tím, že ve spodní části(většinou zezadu) je odkalovací trubička kterou se nahromaděný olej musí občas odpustit. Dělá to málokdo.Tahle trubička má většinou plastovou zátku. Ale nenechávej ji trvale vytaženou, protože by ti to tam tudy přisávalo nefiltrovaný vzduch.

A = Odtoková hadička
B = plastová zátka zasunutá v hadičce



Na Madisonu mám to odvzdušnění klikové skříně vedené do airboxu až za filtr, takže ty výpary přímo přes filtr neprochází a je to logické, jinak by se filtr neustále zanášel s prachem z venku ještě navíc mastnotou ze skříně, výpary se nasávají přímo do karburátoru a ta odkalovací trubička je zase před filtrem, takže vduch, který by přes ni prošel je filtrovaný. Předpokládám, že u Majesty je to stejné. Slyšel jsem že je možné, že se také olej do airboxu může dostat, když se skůtr položí na bok.
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Předchozí

Zpět na 150-250ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků