Yamaha N-max

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod jendajenda » 03 čer 2016, 19:12

Motorove se jak zda? Ma tah i nad 80 km/h nebo už jen pomalu najizdi na max. Rychlost?
jendajenda

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 46
Registrován: 05 dub 2016, 15:49

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod hkubes » 03 čer 2016, 19:33

Naplno jsem zatím nejel a rychle také ne . Dodržuji to co je v návodu .Až to trochu zajedu stopro dám vědět co a jak! Navíc se se skutrem seznamuji, jak to sedí, brzdy apod. A samozřejmě zjištuji ,co jsem za ty roky kdy jsem nejezdil zapomněl apod.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 03 čer 2016, 21:44

Ja mám jetku s veľkým plexi a pod sedačku mi v pohode vojde. Tiež tam dám ešte rukavice, lekárničku a zámok. Motor ide super, mám tam už 1100 km a zrýchľuje pekne aj od 80ky. Na sedačku sa nemôžem sťažovať, ale ja mám 78kg, tak možno ťažšiemu vodičovi nebude sedieť. A čo sa týka rukovätiek tak sú také mäkké, ale zase sa aspoň nešmýkajú a aj v rukaviciach sa dobre držia.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod jendajenda » 03 čer 2016, 22:43

spotřebu měříš?
jendajenda

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 46
Registrován: 05 dub 2016, 15:49

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 04 čer 2016, 00:20

Meral som na začiatku podľa tankovania a sedelo to s palubným pc. Keď som ho v zábehu šetril bola 2,3-2,4. Teraz keď už jazdím aj na plno tak 2,5 mám priemer stále. A to chodím často aj s manželkou, spolu cca 120kg.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod dcx » 04 čer 2016, 07:29

Hkubes:To si kupoval pres eshop s dorucenim domu?Protoze jinak nechapu,ze tyhle veci neodhalis pri obhlidce a zkusebni jizde :-)
Uživatelský avatar
dcx

100+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 166
Registrován: 15 dub 2015, 20:46
Skútr / moto: Honda PCX 2015

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod jendajenda » 04 čer 2016, 07:35

A v kopcích ti to jak jede? Neporovnaval jsi to třeba s PCX nebo SH?
jendajenda

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 46
Registrován: 05 dub 2016, 15:49

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod hkubes » 04 čer 2016, 08:58

dcx - předně, co se týká sedačky, tak to nepoznáš, dokud na tom delší dobu nejedeš. Navíc je rozdíl když na tom sedí někdo kdo má do 80kg a nebo 110kg. Rukojeti na první pohmat to jde, ale pak poznáš opět když jedeš déle že jsou moc měkké. A co se týká prostoru pro helmu ,tak to jsem nevyzkoušel , to je pravda asi mě nenapadlo ,že když to je vyobrazené na prospektech tak helma je asi pro Japonce či co. Tím nechci nikoho urazit. Mám JET L a nedostanu jí tam ani tak ani tak ani ty další dvě co jsem zkoušel. Takže bych asi musel koupit nějakou úplně obyčejnou, aby se tam vešla. Bod pro toho kdo jí tam dá. Klidně nafotím. Jinak jak jsem psal, jízda zatím pomalá, zvykám si . A ještě dotaz , pokud ho zajíždím dá se na tom už jezdit i ve dvou, nebo nejprve něco najet sám.
Ještě k přilbě- tu co teď mám, tak jak jsem psal je velikost L, stará je velikosti M, brácha má XL .Takže možná S se tam vejde kdo ví.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod dcx » 04 čer 2016, 10:11

Zajizdel bych solo,ve dvou bude motor vzdycky ve vetsi zatezi.
Jsem mel pcx na zkusebni jizdu asi dve hodiny,to mi stacilo,dyl na tom asi nikdy drepet nebudu.Helmu jsem mel s sebou,intagralku a vesla se,stejne tak jako dalsi,kterou mam spis na velkou motorku.
Gripy vymenis,to je otazka par minut a stovel.Sedlo presit nebo zocelit pozadi.Ale vetsinou si zadek zvykne.
Uživatelský avatar
dcx

100+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 166
Registrován: 15 dub 2015, 20:46
Skútr / moto: Honda PCX 2015

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod crhy » 04 čer 2016, 14:40

Hkubes:
Můžeš mě vysvětlit, proč s takovými proporcemi jaké máš koupíš "subtiláka" N maxe? To na tom musíš vypadat jak medvěd na koloběžce. V tvém případě určitě zajížděj sólo, stejně to bude jako by to zajížděli asiati ve dvou.
Na "evropskou" postavu existují jiné vhodné skůtry. Nebo dodělat papíry a neomezovat se obsahem.
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod hkubes » 04 čer 2016, 14:56

crhy - kdyby jsi mě viděl, tak by jsi mi takovou váhu nehádal, nejsem žádný tlouštík, říká se tomu svalová hmota to za A. Za B řidičák si nemusím dodělávat mám vše co jen jde! Skútr jsem si koupil na to, abych si provětral hlavu po službě kdy mám toho doopravdy už dost. A obsah 125 z důvodu aby se mohli projet i děcka , jelikož nemají řidičák na motorku ale pouze na auto. Navíc si myslím že i ta 125 stačí, Nemám to na nějaké cestování po Evropě ale na relax, dojet si na zahradu , někdy možná na službu a to si myslím že i ty mi toto schválíš.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod crhy » 04 čer 2016, 20:50

Tak jestli je to takhle, tak proč né. Potom ti tedy zbývá jedině dodělat kufr kvůli helmě. A jestli se ti nezdají hefty, tak určitě by šli vyměnit za jiné, nebo rovnou za vyhřívané. Skůtrum zdar!
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 04 čer 2016, 23:50

hkubes píše:dcx - předně, co se týká sedačky, tak to nepoznáš, dokud na tom delší dobu nejedeš. Navíc je rozdíl když na tom sedí někdo kdo má do 80kg a nebo 110kg. Rukojeti na první pohmat to jde, ale pak poznáš opět když jedeš déle že jsou moc měkké. A co se týká prostoru pro helmu ,tak to jsem nevyzkoušel , to je pravda asi mě nenapadlo ,že když to je vyobrazené na prospektech tak helma je asi pro Japonce či co. Tím nechci nikoho urazit. Mám JET L a nedostanu jí tam ani tak ani tak ani ty další dvě co jsem zkoušel. Takže bych asi musel koupit nějakou úplně obyčejnou, aby se tam vešla. Bod pro toho kdo jí tam dá. Klidně nafotím. Jinak jak jsem psal, jízda zatím pomalá, zvykám si . A ještě dotaz , pokud ho zajíždím dá se na tom už jezdit i ve dvou, nebo nejprve něco najet sám.
Ještě k přilbě- tu co teď mám, tak jak jsem psal je velikost L, stará je velikosti M, brácha má XL .Takže možná S se tam vejde kdo ví.

Ja mám túto IXS veľkosť M a vojde mi tam, ale len tak tak. Je to kompozit, tak by mala byť dosť kvalitná. Ako si ju tam dával? Vrchnou časťou smerom dole? Lebo iba tak mi tam vojde. Na sedlo si podľa mňa zvykneš, prípadne sa dá kúpiť priamo v Yamahe iné. Vyzerá dobre, len je dosť drahé.

-- 04 čer 2016, 23:04 --

jendajenda píše:A v kopcích ti to jak jede? Neporovnaval jsi to třeba s PCX nebo SH?

Neporovnával som s ničím iným, ale ide slušne aj do kopcov. Je to môj prvý skúter a na inom som ani nesedel. Aj do prudkého ťahá aspoň nejakých 75 km/h. Často chodím práve po okolí, kde sú samé kopce a serpentýny a v pohode to šlape ;) Jasné, že občas by sa zišlo viac výkonu, ale takých situácií veľa nieje a stačí mi to.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod hkubes » 05 čer 2016, 07:49

misacinec - to, že se ti tam vleze přilba a je jak píšeš natěsno, může být tím, že máš menší velikost. Pro tebe výhoda . Ta moje je už bohužel větší L . Co se týká sedla koukal jsem na tu náhradu od Yamahy a vypadá fakt pěkně. Ale i ta cena přes 7tis. taky. Máš pravdu i v tom , že si bud zadek zvykne nebo ne. Ale už jsem kontaktoval známého čalouníka, jestli by v případě potřeby dokázal to sedlo udělat. Řekl mi, at mu přinesu předlohu , že na to mrkne koupí materiál a není prý problém ho udělat Cena cca do 3500Kč. Navíc vím, že dělá dobře. Dělá už roky vnitřky do veteránů a jiných aut apod. Jen mi řekl, že je problém s tím když se sedlo prošívá pak tam teče v místech prošití. Takže k tomu ještě nepromokavý povlak na sedlo. A co se týká výkonu motoru, ten mi bude doufám také stačit. Jsem na tom jako ty, je to první skútr co mám a vím na co jsem ho kupoval.
hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Yamaha N-max

Příspěvekod misacinec » 05 čer 2016, 16:01

Máš pravdu, L už by mi ozaj asi nevošla. Tak potom jedine teda upraviť sedadlo ako píšeš, alebo kufor. Ja som musel kúpiť kufor len kvôli žene, aby sme mali kam odložiť aj jej prilbu, keď ideme niekam na výlet. Ale nebanujem, teraz si tam pekne k jej prilbe naskladám aj svoju bundu. :)
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků