Honda Wave 110

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 25 úno 2013, 12:53

Milan57: O cenovych podminkach za nakup motorky bych nespekuloval. Smlouva se uzavira s platnosti v dany den zaplacenim a prevzetim. Odstoupit od ni v podstate nejde, pokud obe strany splni vechny podminky a nejsou poruseny podminky zarucni, vlivem opakovanych oprav atd..

Co se tyka pojisteni, tak tam spekulovat, vymyslet a prepojistovat urcite jde, protoze je to smlouva, ktera trva nejakou dobu, lze ji vypovedet jednoduse, nevim jak je to u havarijka, ale i povinne ruceni lze bez problemu zrusit okamzite a povinne ruc. je jeste navic prolobovane do zakonů.
Porizovaci cena je skoro stejna a o tom to az tak uplne podle me nebude, ikdyz je pravda, ze ses vesel do 40 tis, tak to muze byt nejaka jina tabulkova skupina a kdyz se nezeptam, tak budu platit a platit. stejne tak jsem resil auto a to bylo jen povinne ruceni, platil jsem 5tis, a ted platim 1600,- ze dne na den...

Spis jsem proste uzavrel rychle nevyhodnou smlouvu od smlouvy lze odstoupit a uzavrit jinou, vyhodnejsi;) tak proc tak neucinit...

Na kolik Te tam vyslo povinne ruceni? Ja ho mam tusim za 560Kč.
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 25 úno 2013, 13:07

Samo, taky bych se zeptal- proč platit zbytečně a tolik navrch ! Samotné povinné ruč. mám 424,- Kč. Jsem zvědavej ( při mém "štěstí") jestli taky budu mít šišatou rozetu
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 25 úno 2013, 17:55

diky za info, hned doma zkontroluji moji částku... prej akční nabídka!!!:) Moje blbost měl jsem poptat jinde před tim nez jsem to podepsal, ted s tim budu mit starosti...:-(

Rozetu zkontroluj primo na miste, nez to budes odvazet, staci potocit zadnim kolem na hlavnim stojanu a na retez pritlacit sroubovakem nebo prstem (ale to se umazes), tak aby byl napnuty, uvidis, jestli bude sroubovak behat nahoru-dolu ... me to fakt dostalo, uplne si vzpominam na trampoty s chrchlem z povazskych strojarni :-D
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 25 úno 2013, 18:17

I já díky za radu- akorát nevím, když to bude šišatý- zda neřeknou ať to pak reklamuju na prohlídce. Novej stroj mi nedají- když už mám papíry na tento, jedině, že bych to vzal z prodejny rovnou dolů do servisu? Ale kdyby to výrazně nevadilo v jízdě- tak bych to aspoň zaběhl a reklamoval to později
Jsem zvědavý, co ti na pojistku řeknou, dej vědět. Jinak výpověď pojistky je tuším cca měsíc nebo 6 týdnů- akorát bacha abys to neměl nepojištěný- než bys to převedl jinam- nebo říct té nové pojišťovně- aby to za tebe pod sebe převedla. Neměl jsem ani tušení, kolik se kde platí- když mi to nabídli za tuto cenu- tak jsem neváhal.

Díky za klid ---lepší nic nevědět... snad... Třeba se ve Vietnamu ve výrobně drží hesla : pořádek je pro blbce, inteligent zvládne zma(e)tek...
Pak dej s tou pojistkou vědět- mrkni, zda ti fakt započítali ty měsíce za bezškodní průběh- zda je to v pojistce vyznačeno- nebo zda na to nakonec nezapomněli, Nevím, zda pro ni v pátek nezaběhnu- má být až +10 stupňů, byl jsem domluvený předběžně na tento týden- ale v tomto marastu teda ne.
Naposledy upravil KYBLOS dne 03 črc 2013, 18:17, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny příspěvky pod sebou
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 26 úno 2013, 21:54

Milan: no, ja teda z toho moc klidnej nejsem, protoze se tim dost snizuje zivotnost retezu, a to tak, ze zrovna v te nejkratsi sisce uz nepujde kam dotahnout a zrovna tam kde ma retez vetsi nejvetsi pruves bude plandat az moc... pocitam, ze to par tisic km urcite bude... mel jsem s timto malej problemek i na yamaze tdm 850, ale vyresili jsme to reklamaci a vymenou cele retezovky;) jdu do nich uz mam nabito :)))

ad pojisteni: divam se mam bonus 102 mesicu, povinne ruceni mam za 480korunek... a havariini je za 2655 kaček jen na sezonu, protoze to prodejce popletl, takze jsem smlouvu sel na alianz pozmenit na celorocni a povysili to o ctyri stovky, takze celkova bez povinneho ruceni je 3200.
tu pojistku jsem chtel celorocne, protoze kdyz vyjedes v listopadu, kdy se stane, ze je nekdy treba jeste 15 stupnu, ale rano muze byt treba 10 ale kaluz je jeste zamrzla, tak kdybych sebou listil:)

ty mas teda sezonni havariko kolem tech 1100? rozdil je proste peklo... i kdybych nemel bonus zadnej...! a jeste je prca, ze to mam zaregistrovany v Přerově :) a moravskou značku z teto díry:)

jeste jedna vec v souvislosti s pojistkou... nechali te podepsat cestne prohlaseni ze je vozudlo vybaveno pevne zabudovanym zarizenim... Constructem, medwed blockem nebo defendlockem?? me to uplne vnutili! tak jsem se kroutil, ale ukecal me, ze to podepisuje kazdej na motorku a ze pojistovny plni... na pojistovne jsem se ptal, jestli tam nejakej takovej dokument eviduji, tak mi rekli, ze ne... tak by me zajimalo na co to Jarovu je... kazdou chvili si zpetne prehravam to podivny jednani, ktery vypadalo jako naprosto seriozni a dela se mi trochu blivno, jak dokazou zamest se zakaznikem, ktery je v euforii ze zacinajiciho vlastnictvi nejakyho kramu pri nakupu.... ze vlastne nic neresi, skoro vsechno podepise... :) No je mi 31, byl jsem na kraji sveta, ale stale se ucim:) uplne se vidim, az mi bude 70, jak budu zvat do bytu kdekoho a budu vecne na mizine, protoze si kazdej podvodnik odnese co chce a me proda taky co chce:)

Jeste se tak divam na zarucni podminky a podle vseho se nemusi jezdit nekam k autorizovanemu dealerovi nebo jak doporucuji k tomu, kdo pindoura prodal, protoze ho nejlip zna :D :D ale jen ze je mou zodpovednosti provest servis ve stanovenych terminech(s tim jedinym souhlasim)... a zajistit potvrzeni servisu od dealera... haha... :) a ze se pak serviska stane cennou pomuckou pri uplatnovani reklamace...bla bla bla

mam pocit, ze bych se jim na to mohl vybodnout, kdyz vim jaci to jsou sibalove a smudlove a radeji si to udelam sam.. soudni znalci existuji a navic kdyz u toho servisu clovek nemuze byt. Uz kolikrat jsem mel strhane zavity, slice, matky, nedotazene srouby, polamane krytky... nevymeneny olej, a vybranou nadrz (pry vlivem testovaci jizdy - 10km pul 65 litrove
nadrze )v aute.
Bezny servis na motorkach jako ventily, olej, brzdy, abs, kardan... jsem si delal vzdycky sam a motorka me nikdy nenechala, oproti sluzebnim autum servisovanym ve znackovem doporucenem servisu s razitkama :D vzdycky se mi chtelo smat, kdyz jsem dovezl auto, a prijimaci technik pomalu v kravate mi nabidl kafe, vodu, fantu a kdo vi co... ale kdyz jsem mu rikal nejake nedostatky a zavady, tak me prislo, ze neposlouchal, taky jich polovina nezmizela:)))) ale auto bylo umytee!!!! a vevnitr vycistene za nekolik tisic :-D :-D ale to ze se mi trepal volant a nebylo to vyuctovanymi stabilizatory, kulaky a kdo vi cim vsim vyuctovanym, ale hazejicim plechovym diskem jsem musel objevit sam... zarovku na C4 grand picaso jsem ve znackovym servise nakonec taky menil sam ac to byl ukon nad IQ inzenyra, tak jsem to zvladl, ale pet odbornych techniku vcetne vedouciho to proste nedalo...a pak jsem jim daval skoleni:-D

verbez, xindl, smudlove, obchodnici destem, vseumelove, tralalaci, patlove, lamaci, zlodejicci, staceci tachometru, tuneri vlastnich vozidel :)))
Naposledy upravil KYBLOS dne 03 črc 2013, 18:18, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny příspěvky pod sebou
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 26 úno 2013, 22:25

Chip: No ještě uvidím, jak bude řetěz plandat- jen aby nespadl! U elektrického kola co jsem měl- mi řetěz na pohon zadního kola ulítl během prvních pár kilometrů ( rozevřel se).
1/ - pro povinné ručení ---Mám tak slevu 55 % , Varianta Optimal, 156 měsíců bez škody
2/ havarijní poj mám Varianta Exkluziv se spoluúčasí 1.000,- Kč ( bez těch 4 měsíců), nemám pojištěná zavazadla, ani úrazové poj, ... prostě nic jiného není pojištěno.a takový to potvrzení o mechanickém vybavení mi taky dali podepsat- ale nic mi k tomu neřekli- takže jsem až doma zjistil, co jsem vše podepsal. To máme asi stejné. Takže se na to ptát nebudu- jinak bych se o to samo zajímal jak je to myšleno / na tomto listě fakt není hlavička Allianz)

Mně je mnohem víc než tobě a furt nevycházím z údivu- právě všude jsou tj, co tě ukecají, přesvědčí a pak nastrčí k podpisu i vlastní smrt. To by člověk nic jiného nedělal, než žetl ty elaboráty anebo nikdy nic nekoupil, Bude to jednou o strach- to máš pravdu.
Naposledy upravil Milan57 dne 26 úno 2013, 22:28, celkově upraveno 1
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 26 úno 2013, 22:27

steve:
ad RETEZ:

no, ja mam jeste hromady rezervy... spis jsem jen kontroloval a kontroloval jsem a dopinal v nejvetsim pruvesu(ale to jsem nevedel, ze je to pruves nejvetsi), pak cvicne zatocim kolem a zjistim, ze nezatocim, tak to me fakt nasr... (viz. zkusenosti vyse) dotahoval jsem dokonce tak, ze jsem si obe strany meril suplerou, protoze co si budeme povidat, ty rysky zality lakem a nejaky podlozky... nejsou uplne nejpresnejsi orientace:) tak jsem to zase povolil na puvodni stav a budu jezdit na chvili s akorat napnutym retezem a chvili zase vyglajdanym jako guma od starych teplaku :-D

nejlepsi napinak retezu ma Africa Twin :) nejlepsi retez/remen je KARDAN :-D

milan57: no, snad padat nebude:))) ja mam zkusenost i s roztrzenym retezm, na TDM 850 a nekde daleko od domova je to docela sranda, nastesti rumuni vybavovali dilnu zvedaky na auta, a tak jim vybyl retez, byl sirsi, ale na zuby sedel perfektne... nemel o-krouzky, ,takze jsem trochu vic mazal a cistil, ale vydrzel radeji slovy ctyricet tisic km!!! normalne je tak 15-25tis:)

pojistka:
1) pov. ruceni Optimal, sleva 51% 106mes .... ok nejaka desetikacka nahoru...

2) havarijni optimal, havarie, odcizeni, vandalismus a poskouzeni zaparkovaneho vozidla zviretem
spoluucast 1% min 1000Kc v puv. smlouve mam 4mes. bez pojisteni
2655Kč, že by to byl ten vandalismus a poškození zvířetem, máš ho tam?

milan: co se tyka podpisu toho mechanickyho zabezpecni... zeptam se jednoho pojistovacka, ten povi i to co nevi a nesmi prozradit
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 26 úno 2013, 22:47

Chip:
Vandalismus, odcizení , živelní, zvíře... a co myslíte měl ho tam ? Měl !!

Takže sleva na 39900 + sleva za pojistku v Praze + 55 % bez škody , že by to dělalo toto ?
Jinak mě nic jiného nenapadá

Ještě koukám, máš vyznačeno i v havajijce tu slevu ( já 55 %) ty bys tam měl mít 51... ??
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 26 úno 2013, 22:52

Milan57 píše:Drzak GIVI 2100,- Kč + kufr 30 litrů Kappa za 1350,- Kč a protože jsem kopyto + 800,- Kč práce namontování.

Jinak se divam na fakturu od meho prislusenstvi (vse KAPA = nic jineho nez GIVI, jen asi trosku outlet):

-drzak kufru s montazni sadou 1368,-
-kufr 35L K35N 1490,- (asi bude vetsi nez cely pionyr:-D )
-drzak plexi 712,-
-cire plexi 972,-

montaz: 0,- sam - je to takovy vetsi tezsi MERKUR, rozdil jen, ze by se nemel povolovat, protoze jsou tam jistici podlozky :-D :)
Milan: tak to bude ono, zadna sleva ani mesice na havarii neni zapoctena! a tech 55 Tve slevy % by taky mohlo odpovidat... Ty jo... beru smlouvu a zitra tam snad bezim, kdybych mel tu Tvoji jen pro moje srovnani nebylo by to spatny:) samo ze bych vymazal tvoje jmeno a vsechno.... nicmene, rozvazani a nova smlouva je taky reseni pokud budou chtit aspon ten litr...

milan: ted jsem to objevil u havarie, skoro clovek aby cetl mezi radky jak je to maly vsechno....

Slevy za: bonu, propojistenost, (PR a HP), VIP/parter, interval placeni

prirazky za:
celkcem: 51%

trochu me nepada, jestli neni misto slevy prirazka
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 26 úno 2013, 23:07

No, jo, ale já nevím jak počítají havar. poj. protože já měl havarijko i u auta právě dlouhou dobu- než jsem ji zrušil pro stáří auta. Nevím, jestli započítávají havarijní jen podle povinného- nebo jestli jsi nemusel mít nějaké havarijní taky ( u auta nebo jiné motorky)... To si raději ještě zjisti

Jo , to je ono, mrňavé písmo a nikde vyčísleno jen slovy sleva.Ještě koukni- zda havarij nemáš jako já skutečně taky Exclusiv, tak pak už fakt nevím leda by to opravdu byla ta snížená cena a tabulkově tedy nějak nižší pojistné.
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 26 úno 2013, 23:13

TECHNICKA:

mozna sem se uz ptal... mate nekdo signalizaci smerovek / blinkrů? kdyz mam integralku, dost casto zapominam zapnuty blinkr, je to taky moje zparchantelost z auta, kde se vypina casto blikani samo podle natoceni volantu, a taky s Báwa, kde se smerovka spousti palcem na kazde strane a levym palcem nahoru se vypina a taky to blika v kokpitu, kde je videt poradna blikajici smerovka...
docela rad bych byl kdyby mi to trapne klikalo, pipalo nebo tak, protoze si myslim, ze pri omylu a zapomenti muze jit o zivot...

milan: mam optimal, logicky predpokladam, ze by melo byt exclusive i drazsi...

nicmene pokud bys souhlasil a smlouvu se ti nechtelo posilat, tak jak bude pocasi, rad sednu na Vlnku, vezmu smlouvu a rad je srovnam s tim, ze se rad podivam na rozdil drzaku givi a kappa, retez atd atd... chce to trosku osobneji ... vzdyt nas tady v te republice bude 5 co budou mit vlnku
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod Milan57 » 26 úno 2013, 23:28

Není problém pak přijeď- snad příští týden ji dovezu. A nevím zda nás bude 5 nebo jen 3 jak tak koukám... Opět udělali slevu ( na červenou) za to, co mám já.
Názvy pojistek stejně měněj- na to člověk nemůže dát. Ještě mám Dodatek k pojistce: Že za ty 4 měsíce- co to není pojištěný- se za každý tento měsíc počítá sleva 4 % ( celkem 16% ??)

Tak jestli od oka dobře počítám: 16 % sleva za sezónu + 4% navíc za Prahu.. + cca o sedminu menší pořizovací cena. a jsme přes litr- jde- li vše lineárně. Jde- li to tabulkově- může být rozdíl mnohem vyšší.

27.2. edit:
tak cenou to taky nebude koukni na téma : Havarijní pojištění - má to vůbec někdo? platí za novou PCX cca 1800,- Kč, tak to fakt nevím- jedině, že by přes zimu změnili podmínky nebo se u tese sekli ... ??
Naposledy upravil KYBLOS dne 03 črc 2013, 18:20, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Obrázek Spotřeba CTX 700

Dříve. Honda Wave 110i- prodáno
Uživatelský avatar
Milan57

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 230
Registrován: 10 srp 2012, 15:17
Bydliště: Vesnička hlavní- středisková
Skútr / moto: Honda CTX 700 DCT- Na Prodej !
Tuning / úpravy: batoh na zádech stačí

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 05 bře 2013, 09:26

Milan: Clovece, tak nevim, zjistoval jsem a poptaval jsem co se dalo a dopadlo to tak, ze jsem se na Tvoji cenu nedostal, v tom musi byt nejaka kulisarna, nebo jak pises, nekdo se uklepl, nebo nejaka fakt echt akce:)

8steve: dobre vedet, kazdopadne jim to na servisu povim, at delaji co umi.... :) Ten pruves nebude kvuli hazivosti rozety, ale spis kvuli propruzeni kyvky a zatizeni.
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod SnoopyBA » 05 bře 2013, 09:29

ChipNF píše:TECHNICKA:

mozna sem se uz ptal... mate nekdo signalizaci smerovek / blinkrů?

Čau, nemal si tam ten "klikač" od výroby? Ja ho na Visione mám a kliká to dosť slušne, dokonca ho počujú aj iní "okolo mňa" keď sa ideme voziť..
Obrázek
Uživatelský avatar
SnoopyBA

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2012, 11:36
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda Vision 110
Tuning / úpravy: multivar Malossi + kontrastka

Re: Honda Wave 110

Příspěvekod ChipNF » 05 bře 2013, 13:45

Cau cau, no na Wave a asi ani na innove nebude ve standartu :( Premyslim, co tam dat a jak to resit.. nejsou treba jen zarovky co budou vydavat nejaky zvuky? nechce se mi zasahovat do elektroinstalace, kdyz je to novy a v zaruce
Obrázek
Uživatelský avatar
ChipNF

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 197
Registrován: 20 črc 2011, 08:14
Skútr / moto: Honda Wave 110i (NF110)
Tuning / úpravy: jezdec:)

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků