Honda SH 125i

Diskuze o skútrech většího objemu.
PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým Ráďa M v 07 srp 2023, 21:35.

Re: Honda SH 125i

Příspěvekod Ráďa M » 07 srp 2023, 21:35

Chipso píše:Magnetický na skúter / kolo? To rovno vraťte, telefon vám z toho vypadne



Uvidíme ... :wink: :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Ráďa M

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2023, 16:51
Skútr / moto: Honda SH 125

Re: Honda SH 125i

Příspěvekod Ráďa M » 09 srp 2023, 10:35

Nakonec jsem to opravdu přehodnotil a vybral tento:
https://m-style.cz/m-style-m2-xl-drzak- ... &order=ASC
Obrázek
Uživatelský avatar
Ráďa M

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2023, 16:51
Skútr / moto: Honda SH 125

Re: Honda SH 125i

Příspěvekod valsidalxam » 09 srp 2023, 15:03

Ja som taký uzavretý držiak skúšal, vadilo mi to na slnku (horšie čitatelné cez dalšie plexi ), vadilo mi to pri platbe mobilom na pumpe, alebo za kofolu (horšie vyberatelné ).
A to som mal na ňom myslím hliníkovú konštrukciu, takže som sa nebál odlomenia (čo na tomto tvojom sa mi zdá plast, ale môžem sa mýliť).
Používam už na druhom skútri takýto bicyklový hliníkový 10 eurový aliexpres a nikdy žiaden problém. Nejakú vodoodolnosť má aj samotný mobil, a v brutálnom daždi predsa nejazdíme ( a keby predsa, tak ho vtedy hodím do kastlíku). Funguje mi to, nepovoluje sa , mobil drží aj na dierach, všetko OK.

https://motocykle.bazos.sk/inzerat/1526 ... -mobil.php
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 521
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda SH 125i

Příspěvekod JardaB » 09 srp 2023, 20:39

To je tedy monstrum ...
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Honda SH 125i

Příspěvekod Chipso » 09 srp 2023, 22:46

Keď už sa rozbehla diskusia : mate vyhrivane rukojeti? Ak áno, aké? Montovali sami / servis?
Chipso

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2023, 08:14
Skútr / moto: Honda sh 125

Re: Honda SH 125i

Příspěvekod Medvěd » 10 srp 2023, 01:43

Mám.

Na Hondě XL 600V Transalp Oxfordy, koupil jsem ji s už namontovanými, dělal si to sám majitel přede mnou. Montáž je poměrně jednoduchá.

Na Hondě ADV 350 originální Honda, dělal to servis, neb je potřeba rozebrat půl skútru, je v záruce, a pro oživení je údajně potřeba diagnostika.

Na Hondě SH 125i je moje lepší polovička odmítla. Letos se rozhodla pro plexi a chrániče rukou - montuji sám (obé origo). Chrániče jsou instalovány. K plexi nám poslali dva pravé kryty, tudíž teď čekám, až z Itálie přijde levý.
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 176
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Honda SH 125i

Příspěvekod Chipso » 10 srp 2023, 23:01

valsidalxam píše:Používam už na druhom skútri takýto bicyklový hliníkový 10 eurový aliexpres a nikdy žiaden problém. Nejakú vodoodolnosť má aj samotný mobil, a v brutálnom daždi predsa nejazdíme ( a keby predsa, tak ho vtedy hodím do kastlíku). Funguje mi to, nepovoluje sa , mobil drží aj na dierach, všetko OK.

https://motocykle.bazos.sk/inzerat/1526 ... -mobil.php


To mate prichytene o spätné zrkadlo?


Ja som dnes montoval môj mstyle pod nkzicku spätného zrkadla a prisiel som na to, že budem musieť zohnať nejaký gumený kryt pod časť, kde je ten uchyt (pretože originál ostane až nad uchytom na držiak. Videl som na videu, kde takto montujú puig plexi, že ten kryt majú, tak to snad pôjde zohnať aj samostatne.
Skúsil som to namontoval priamo na nožičku od spataku (tu som obmotal kúskom gumy, aby som sa dostal na minimálny obvod pre držiak, ktorý je robený na väčšie obvody trubky) a moc sa mi to nepozdava, docela sa to trasie, asi to bude tou gumou
Chipso

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2023, 08:14
Skútr / moto: Honda sh 125

Re: Honda SH 125i

Příspěvekod valsidalxam » 11 srp 2023, 05:22

Nie , normálne na riadidlach. Išlo to z PCXky na ADV, takže obe kovové motocyklové trubky, nie oplastovane jak zvyknú byť väčšinou na skutroch.
Som si neuvedomil, že majiteľovi SHčky bude môj typ zbytočný, sorry
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 521
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Honda SH 125i

Příspěvekod moto.joker » 11 srp 2023, 08:30

Zkus třeba tohle:
https://m-style.cz/m-style-spine-l-celokovovy-outdoor-drzak-pod-zrcatko
Funguje to velmi dobře.

Dá se tam koupit i ta samotná kulička, pokud už držák máš nebo adaptér.

Třeba takto:
https://m-style.cz/m-style-l-noha-pod-zrcatko-adapter-drzaku-pro-objimky-22mm
https://m-style.cz/m-style-r-ball-adapter-s-8mm-14mm
https://m-style.cz/m-style-l-ball-adapter

S tím už si nějak poradíš. :D
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým marex222 v 10 říj 2023, 19:57.

Re: Honda SH 125i

Příspěvekod Chipso » 30 pro 2023, 15:37

Ahojte.
Ozývam sa po nejakej dobe.
Na prvom servise mi namontovali originál plexi a chrániče rukojeti, plus som si kúpil deku termoscud.
Co sa týka plexi, tak fúka podstatne menej/skoro vôbec , len som si teda všimol, že sa ten vzduchový vak uzatvára na chrbáte, kde mi je tým pádom trochu zima. Ešte to originál plexi ma výšku, kedy končí veľa ľuďom na úrovni očí, má na okrajoch silikónový chránič, ktorý sa dá odstrániť, tak potom ten výhľad cez hranu plexi nejak nevadí. V lete skúsim kúpiť nižšie od kappa.
S blastrami a zimnými moto rukavicami už ani nepotrebujem vyhrievané gripy, o ktorých som uvažoval, na druhej strane jazdiť celý deň, tak ich namontovať asi nechám.
Držiak od navigácie m style som namontoval na nozicku držiaku plexi, tam to nijak nezavadzia. Asi jediná taka mala nevýhoda je v blízkosti držiaka ku plexi, kedy sa ten telefon trochu horšie vyberá z držiaka.
Čo ss týka tej deky, tak je fajn, ale je zima na bočnú stranu zadku/stehien, čo sa dá riešiť dlhšou bundou /kabatom. Pripadne som si kúpil dlhu pláštěnku v palcových odevoch, ktorá stehna tiež dobre kryje a tým pádom na nich tam zimu nepociťujem. Ešte keď mám tú deku úplne natiahnutu na seba, tak mi fúka na pravé stehno cez otvor ku prístupu k ovladaču na štartovanie. Toto riešim tak, že tú deku mam v tom mieste trochu pokrcenu (nie je vysponovana), potom tade nefuka.
Každopádne keď si dám ešte termoprádlo pod nohavice, tak sa dá (s dobrou bundou) jazdiť, až kým nemrzne.

Chcel som sa opýtať, ako ďaleko vám sieti hlavné svetlo pred skúter? Ja mam pocit, že len nejakých 15m možno, takže hoci skúter svieti dobre, tak vidím len docela krátko pred seba (bez dialkacu, ktorý svieti super, ale nechcem oslnovat). Ide mi o to, či je to normálne, alebo si to mám nechat ísť nastavit do servisu.
Chipso

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2023, 08:14
Skútr / moto: Honda sh 125

Předchozí

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron