Honda CT125

Diskuze o skútrech většího objemu.

Re: Honda CT125

Příspěvekod Peter23 » 20 črc 2020, 20:14

Chlapi vďaka všetkým za reakcie. Uvidíme ako to s tým vodičákom bude, pravda ak vôbec sa to k nám bude dovážať.

Mne sa tá CT125 páči čoraz viac. Iba tá praktickosť skútra (ochrana proti vetru a veľké odkladacie priestory) to by mi pri dochádzaní do práce asi chýbalo. Ale zase manuál a ten "enduro" nádych a robustnosť je super.
Peter23

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2017, 19:34
Skútr / moto: Piaggio Medley 125
Tuning / úpravy: Velké plexi Piaggio

Re: Honda CT125

Příspěvekod puffybodie » 22 črc 2020, 08:34

Plexi a blastry na ruce na to CT125 koupit jdou. Ja nakonec koupil Hondu Monkey a nelituju. Na SuperCub jsem se nemohl poradne a pohodlne poskladat aniz bych nemel divny pocit uz po chvili a tim padem CT125 bude ten samy problem (az na riditka, ktere ma nastesti jako ta Monkey). Ten prostor je tam snad fakt jen pro asijskou nohu a sedlo ktere umoznuje jen jednu pevnou polohu taky tomu neprispiva.

Pro nekoho do 180cm ale urcite bez problemu.
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Honda CT125

Příspěvekod moto.joker » 22 črc 2020, 09:53

Gratuluju k novému stroji. Už včera jsem na to koukal. Ta žlutá je hezká, Monkey dost sluší.

Monkey je dobrá volba.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Honda CT125

Příspěvekod MiTro » 22 črc 2020, 18:47

To Puffybodie: teď jsem se chtěl zeptat, kolik měříš, já mám bez pěti milimetrů rovných 175 cm, tak doufám, že s Hunter Cubem nebudu mít ty samé problémy, co popisuješ... tedy za předpokladu, že se k nám vůbec bude dovážet, ale stále věřím, že nakonec ano.

Super Cub C125 se mi hodně líbí, je to nádherná retro stylovka s tou nejmodernější technikou, ale je to děsně nepraktický.
No a cenu, tu ani nebudu komentovat...

Pro potěchu oka přikládám pár tuningových fotek Hunter Cubu...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MiTro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 15 črc 2020, 12:25

Re: Honda CT125

Příspěvekod sallieri » 23 črc 2020, 18:04

Ad diskuse výše - ještě stále mám svou Monkey repliku, 3kvalt s automatickou spojkou, v techničáku označení AUT...
...a bude hůř

VÁLKA JE MÍR - SVOBODA JE OTROCTVÍ - NEVĚDOMOST JE SÍLA
Uživatelský avatar
sallieri

250+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 320
Registrován: 18 úno 2009, 11:36
Bydliště: Milovice, Ml. Boleslav, kousek od M. Hradiště...a teď už kousek od Macochy
Skútr / moto: Manfred - Honda Monkey replica
Tuning / úpravy: viděl někdo Monkey bez tuningu? :-)))

Re: Honda CT125

Příspěvekod MiTro » 24 črc 2020, 06:46

Krásná ukázka plnohodnotného sedla pro dva u Hunter Cubu, tentokráte z Thajska:

https://www.youtube.com/watch?v=DIXQpf3jRCo

... a málem utopený kousek (od cca třetí minuty):

https://www.youtube.com/watch?v=vsJ5taSCwnU
MiTro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 15 črc 2020, 12:25

Re: Honda CT125

Příspěvekod puffybodie » 24 črc 2020, 09:36

MiTro píše:To Puffybodie: teď jsem se chtěl zeptat, kolik měříš, já mám bez pěti milimetrů rovných 175 cm, tak doufám, že s Hunter Cubem nebudu mít ty samé problémy, co popisuješ... tedy za předpokladu, že se k nám vůbec bude dovážet, ale stále věřím, že nakonec ano.

Super Cub C125 se mi hodně líbí, je to nádherná retro stylovka s tou nejmodernější technikou, ale je to děsně nepraktický.
No a cenu, tu ani nebudu komentovat...

Pro potěchu oka přikládám pár tuningových fotek Hunter Cubu...


Ja mam 193cm a dlouhe nohy. Ty s 175cm muzes byt uplne v klidu. Jestli mas kde si sednout na SuperCub, tak to udelej. Uvidis ze pro tebe to bude bez problemu a navic u CT125 jdou i nastavovat riditka jako na opici kdyby nahodou.

Jinak tady ofiko katalog prislusenstvi z Thajska https://www.aphonda.co.th/cubhouse-demo/wp-content/uploads/2020/06/aw-catalog-ct-125-final.pdf

-- 24 črc 2020, 08:41 --

MiTro píše:Krásná ukázka plnohodnotného sedla pro dva u Hunter Cubu, tentokráte z Thajska:

https://www.youtube.com/watch?v=DIXQpf3jRCo

... a málem utopený kousek (od cca třetí minuty):

https://www.youtube.com/watch?v=vsJ5taSCwnU


To sedlo je nadherne, asi by resilo jeden z problemu, ale divam se, ze druhy vytvari. V originale je sani vyvedeno az dozadu pod nosic. Ten tady ted neni a sani vypada "urizle".

A to druhe video jak zacina, tak je mi jasne, ze pro mne by to bylo moc male a kolenama bych byl v tech blinkrech no :-(
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Honda CT125

Příspěvekod MiTro » 24 črc 2020, 12:26

To Puffybodie: díky za odkaz na katalog, moc zajímavé věcičky. Jinak Super Cub C125 jsem sedlal i projížděl a vše v poho, myslím tím stran pozice na sedle a za řídítky, nicméně jednalo se o krátkou trasu, delší vyjížďka by prozradila víc.
Na testovací kus, který by byli ochotni zapůjčit oproti kauci např. na dopoledne či odpoledne, jsem zatím nenarazil.

Jinak gratuluji ke koupi "Mankyny" (https://www.motorkari.cz/motorka/?mid=126495), já si počkám na Hunter Cuba (stále věřím, že se dočkám).
MiTro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 15 črc 2020, 12:25

Re: Honda CT125

Příspěvekod puffybodie » 24 črc 2020, 12:34

Pokud ti to sedlo pri kratke vyjizdce, tak Hunter Cub bude urcite bez problemu, protoze diky tem riditkum to budes mit jeste lepsi. Ja jsem na to moc dlouhy i na to abych vydrzel jen chvili sedet bohuzel :-( S Honda Wave 110i takovy problem nebyl, ale tam je jine sedlo, tam byl problem to jak bylo sklonene a sjizdel jsem na riditka a musel jsem se porad zapirat. Docela podobne to bylo na cinske kopii co mi pujcoval kamarad ke svezeni, ale sranda to byla, to jo.

Nevim co tady mamlasili, ze se tam najednou evropan nejak rozumne nevleze. A tady taky neslo zapujcit k jizde a ani na kauci se netvarili, ze to je jen vystaveny kus a hotovo no.

Diky, diky. Tam budu postupne davat nejvice info a musim rict za posledni 3 dny fakt super kup a zabava, konecne jsem se trefil no :-)

PS: Na ADVRider davali info z USA, ze ofiko info od dealeru je, ze bude az 2022, cili predstaveni asi podzim 2021. Jestli to je kombinace vyprodanych kusu v Asii, COVID-19 a toho hacker utoku na Hondu nebo proste jen to, ze o ty stroje je tam mene zajem kdovi. Tady v Ostrave mi taky rikali, ze to mozna Honda do CR vubec nebude dovazet kvuli nizkemu zajmu i o SuperCub a MSX. Mysleno ciste v CR, do Evropy to prijde urcite
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Honda CT125

Příspěvekod MiTro » 24 črc 2020, 16:30

To Puffybodie: musím potvrdit, že o C125 Super Cub je opravdu minimální zájem, kamkoliv člověk přijde, tam mu na tento model nabízejí hned ze startu slevu 5 - 10 tisíc (předpokládám, aby se zbavili skladových kusů). Marná sláva, cena v ČR je příliš vysoká, byť v žádném případě nezpochybňuji povedený retro design, top techniku a příkladné dílenské zpracování (inu Honda, jak jinak).

Co se CT125 Hunter Cub týče, pokud by (z celkem pochopitelných důvodů) nebyl do ČR vůbec dovážen, ale bylo by možné jej koupit kdekoliv jinde na území EU (to kvůli homologaci), rád si pro něj do Německa, Rakouska apod. zajedu. Uvidíme, jak to ve finále celé dopadne.
MiTro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 15 črc 2020, 12:25

Re: Honda CT125

Příspěvekod puffybodie » 25 črc 2020, 20:51

JJ SuperCub to se vali na skladech od podzimu 2019 a kdyz to nejaky dealer prodal a pokud vzal dalsi na sklad, tak vzal tu cerveno bilou a ta se mi tak nelibi. Kdybych se na to vlezl, tak to beru pokud by neprisel CT125, ale smolik no.

Po pravde ta cena odpovida, je to fakt kvalitne udelane a videl jsem ze i nejake enduro jeden blazen v Anglii zkousel a nakonec si ji koupil, je podobne vysoky jako ja, ale bude mit jinak trup atd. Ja to proste komfortni nemam a uz nechci koupit stroj co mi nesedne jako posledne :-)

Z te trojice je navic SuperCub nejlevnejsi. 79.000 na prodejne, na za 75.000 myslim jdou dostat. Kufr a tak na to hodit jde a skutru se to vyrovna. Coz mi pripomina zadat dotaz do vlakna o PCX, vsem asi hrablo, ze na model 2015 stoji ta pidi baterka 2200 - 3800. Asi tam pujde mene kapacitni alternativa.
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Honda CT125

Příspěvekod MiTro » 26 črc 2020, 19:10

To Puffybodie: připouštím, že na stylové courání se po městě je C125 Super Cup asi v pohodě. Tu cenu jsem myslel tak, že na to co nabízí (žádný prostor pro zavazadla, popř. helmu), jedno sedlo apod., je to drahý. Že je to kategorie sama pro sebe, o tom žádná.
Jasně, vím, že porovnávám neporovnatelný, protože nevím o ničem podobným ke srovnání.

Jinak tuningy a designové úpravy Hunter Cubu jedou na plné obrátky, v linku níže udělal jeden Japonec z novýho Hunter Cuba zrezavělou motorku :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=GrFnBG3x4RQ
MiTro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 15 črc 2020, 12:25

Re: Honda CT125

Příspěvekod Peter23 » 26 črc 2020, 20:05

Ešte k tým vodičákom, dnes som nahliadol do slovenského Moto Katalógu 2020 a pri Super Cube je uvedené že "autovodičák" na jeho riadenie NEPOSTAČUJE... :?
Peter23

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2017, 19:34
Skútr / moto: Piaggio Medley 125
Tuning / úpravy: Velké plexi Piaggio

Re: Honda CT125

Příspěvekod puffybodie » 26 črc 2020, 20:17

Peter23 píše:Ešte k tým vodičákom, dnes som nahliadol do slovenského Moto Katalógu 2020 a pri Super Cube je uvedené že "autovodičák" na jeho riadenie NEPOSTAČUJE... :?



Tady je hlavne zmatek v tom, co je v technicaku. Protoze v CR je zakon napsany tak, ze stroj musi mit packu spojky aby se povazoval za motocykl s razenim. Diky tomu jsou nektere Hondy (a jine stroje/znacky) v TP s automatem, nektere s razenim a chaos nad chaos diky urednikum na dopravkach a neschopnost a hlavne neochota Hondy si vyridit schvaleni do provozu jako automat.

Cele tyhle ptakoviny uredniku v EU jsou k smichu. Je uplne jedno jestli nekdo kdo v zivote motorku/skutr ani nevidel sedne na stroj s razenim nebo bez, riziko ma stejne.

Proto v jinych zemich jako je treba Polsko implementovali smernici mozkem a umoznili na B i rizeni motocyklu/skutru do 125ccm/11kW s automatem ALE I razenim a pak se nemusi resit tyhle byrokraticke valky a prodejcum fici prodeje.

-- 27 črc 2020, 08:56 --

A cinsky Zongshen dela peknou kopii, kdyz se Honda nerozhoupe, tak by to Cina mohla zachranit :D

Obrázek
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Honda CT125

Příspěvekod MiTro » 27 črc 2020, 12:41

Boha jeho, ti Číňani okopírují úplně všechno :mrgreen: Možná jsem naivní, ale pořád se mi nechce věřit, že by Honda zařízla CT125 Hunter Cub pro celou Evropu, respektive EU.
Pochopím, pokud by se např. nedovážel k nám, ale na celý trh EU? Zůstávám tedy stále naivním optimistou :lol:

Jinak ta čínská mašinka nevypadá špatně, jen mi spíše připomíná křížence Hondy CC110 Cross Cub a aktuální CT125 Hunter Cub.

-- 27 črc 2020, 11:47 --

Ještě video k této čínské kopii...

https://www.youtube.com/watch?v=P3s-0TwafH4

https://www.youtube.com/watch?v=InJ5LQeKshc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MiTro

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 10
Registrován: 15 črc 2020, 12:25

PředchozíDalší

Zpět na 100-125ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků