Dálkový nebo potkávací

Diskuze o čemkoli.

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod Gek » 02 črc 2010, 22:52

Kamilus píše:Mně dálkové v protisměru naserou vždycky, protože nemám rád, když mi někdo svítí do očí. Bohužial.


Mě taky. :twisted: :twisted: Proto to nedělám.
Kymco Xciting 500i. a nejčastěji k vidění
" Festina Lente " " Lepší být v šest doma, než o půl šesté v márnici " :)
Uživatelský avatar
Gek

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 463
Registrován: 29 zář 2008, 13:27
Bydliště: Moravany 53372
Skútr / moto: URAL Retro 750 + sajda

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod Scarabeo » 02 črc 2010, 23:09

Chápu to u těch "borců " co jezdí 200 a víc ,ale jinak asi něco na vyhlášce bude ,že se protijedoucím nemá svítit do " ksiftu" obličeje. :D
Posledni dobou na mě pořád svítí staré 120 a favoriti 1 ,2 ,3 x na ně bliknu a pak jim je tam dám taky a vždycky se na mě tak divně dívají. :lol:
Uživatelský avatar
Scarabeo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 327
Registrován: 22 zář 2009, 23:44
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: AS 500

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod sedli » 05 črc 2010, 22:10

Mnohem lepší je to řešit místo dálkovýma který jen oslňují např. těma LED páskama, který má dneska už stejně i každej druhej favorit a používají to plechovkáři místo světel...má to větší svítivost jak klasický světlo a ještě to má menší odběr..v neposlední řadě je na to pěknej pohled :-)
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod Sectoid » 05 črc 2010, 22:32

Dalkovy na moto chapu na masine, kdy maji smysl v tom ze je moto videt v zrcatku. Klasicky v pripade kdy se na me ridi motorkar rychlosti 200+ a ja na D1 uzvazuju o predjeti line se valiciho kamionu, pripadne v kolonach. Tam maji smysl, jinak bych za to trhal hlavu
Uživatelský avatar
Sectoid

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 303
Registrován: 27 kvě 2010, 16:59
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: HONDA PCX(prod.) / Honda SW-T 400 (prod.) / NC750X

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod drekman » 05 črc 2010, 22:43

TK píše:
8steve píše:Ty v Leonardu nemas 55W? Dyt s tema 35kama neni vubec videt...


Já mám na Factorce H8/35W a absolutně si nestěžuji, co se týká svítivosti. Na "padinu" si myslím že svítí SRko velice krásně, narozdíl od staršího DiTechu, na kterej jsou v tomhle dost stížnosti. Kupodivu mám za ty tisíce kilometrů furt původní žárovky, ani jedna zatím neodešla, nikde ani v blinkrech. Docela by mě zajímalo, kolik hodin má ta žárovka za sebou...to musí bejt docela hodně. Co mě malinko vadí za jízdy v noci, je poměrně ostrý oranžový podsvětlení toho velkýho displeje, ten svítí do ksichtu jak LCD televize a někdy to až ruší. Jinak si myslím že požívat ve dne dálkový není vůbec na škodu, já dávám dálkový teda minimálně, ale ve městě to občas použiju. Myslím že to na těch křižovatkách není na škodu bejt trochu víc vidět... Kolikrát na mě koukali i soudruzi od Policie a nic. Jo jednou mě v Orlickým Záhoří zastavil celňák a důležitě mě upozornil, že mi nesvítí jedno světlo....tak jsem mu ukázal že svítí, ale že to je dálka tak zčervenal, nastoupil do auta a odjel :-)

JJ to se mi stalo taky v podvečer ...koukal jsem na ně uz z dalky takže 45 aby neměly duvod... a najednou mě zastavili, že mi nesvití jedno světlo ..jsem se začal napřed smát .. a pak jsem mu to řekl, že to druhy je dalkový .. taky zrudnul a :" mužete jet dál":D:D
drekman

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 22
Registrován: 21 čer 2010, 20:49
Skútr / moto: Aprilia SR 50 R Sbk

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod BrAtKo » 28 kvě 2015, 19:42

Prečo je blbosť svietiť diaľkovými svetlami vid. bod 8.

http://m.autorevue.cz/10-veci-ktere-moz ... ?textart=1
Honda NC750S DCT - aktualna moto (forum nc700.sk) / rocny najazd 18000km
Historia: Honda PCX 150 / Honda Vision 110 / Piaggio ZIP 50
Obrázek BrAtKov FOTO ALBUM / BrAtKove vyjazdy a vypravy / Bratislava a okolie na poslednú chvíľu
Uživatelský avatar
BrAtKo

1500+
 
Reputace: 43
Příspěvky: 1572
Registrován: 12 dub 2013, 18:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda NC750S DCT

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod JRM66 » 14 lis 2015, 00:52

Skoro furt mám dialky, teda pokiaľ to nezabudnem prepnuť, jbm na plechovkarov ako aj na tych čo mi za svoj názor dali minus -11 a zatiaľ mi to nikto nikdy neokomentoval, aj ja som plechovkar a nikdy som si toho nevšimul že by mi to malo alebo muselo vadiť ako niekomu len preto že to nieje odporučane. Vadia mi na cestach skôr ine veci ktore su viac neprijemne ale malokto si to z vás vôbec niekedy všimne!
Naposledy upravil JRM66 dne 12 pro 2015, 19:16, celkově upraveno 1
MOTO: BMW R 850R.95tkm, teraz 105tkm Piaggio Liberty 125 m.02 Maslová metla. cca. 45tkm teraz cca.65tkm Beverly 250 RST-ie 04 silver Italka.kauf.27tkm, aktuál 50tkm Dalšie BV250-300ie Tourer čierna z CZ teraz už white pearl 566. Viva Piaggio! BV 350 ST
JRM66

500+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 725
Registrován: 08 říj 2015, 18:22
Bydliště: Totalitna EU. v panelaku zatiaľ
Skútr / moto: BV RST 250ie BV-300 Tourer BV-350 ST
Tuning / úpravy: Vymenena pôvodna brzdova kvapalina!

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod Dalas » 14 lis 2015, 02:02

Ani jedno ani druhe. Pres den svitim jen ledkama a naprosto zadny problem a jen pokud je zhorsena viditelnost necim, tak potkavackama. Ve tme potkavacky a mimo obce dalky. Pres den a dalkove :?: :shock: chlapci chlapci..aby jste se z te "vasi bezpecnosti" nepotento. To uz je fakt prehanka.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod JRM66 » 14 lis 2015, 02:38

Ty borci čo su už pod zemou tak si to tiež vo väčšine mysleli!
MOTO: BMW R 850R.95tkm, teraz 105tkm Piaggio Liberty 125 m.02 Maslová metla. cca. 45tkm teraz cca.65tkm Beverly 250 RST-ie 04 silver Italka.kauf.27tkm, aktuál 50tkm Dalšie BV250-300ie Tourer čierna z CZ teraz už white pearl 566. Viva Piaggio! BV 350 ST
JRM66

500+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 725
Registrován: 08 říj 2015, 18:22
Bydliště: Totalitna EU. v panelaku zatiaľ
Skútr / moto: BV RST 250ie BV-300 Tourer BV-350 ST
Tuning / úpravy: Vymenena pôvodna brzdova kvapalina!

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod Dalas » 14 lis 2015, 04:14

Cim vic se to prehani s bezpecnostnima prvkama, blikatkama navic apod, tim je to pak horsi. Ridic se cim dal min soustredi na jizdu a provoz kolem nej a cim dal vic spoleha na strakate a ruzne osvetlene papousky, ktere vidi na kilometry daleko. A pak kdyz si nejaky autak s barevne splyvajicim okoli zapomene roznout svetla (pres den), tak je zadelano na poradny pruser. A kazdy nema autom.zapinani svetel a stat se to muze komukoliv.

A pod zemou jsou vesmes borci, kteri jezdily jak hovada.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod medved.m » 14 lis 2015, 11:34

JRM66 píše:Ty borci čo su už pod zemou tak si to tiež vo väčšine mysleli!

Pod zemou sú tiež borci, čo si vo väčšine mysleli...
...že svou neschopnost ovládat motorku, chovat se v provozu jak mají a dívat se kolem sebe nahradí arogancí a blikátkama.

A ono to v reálném životě funguje jinak.
Kéž by stoprocentně.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod jel.en » 14 lis 2015, 19:00

Doporučuju vyndat vejfuk a potom se nemusí řešit jaký světla. Bude o vás každej vědět :-D :-D

A teď vážně ;-)
Osobní názor je používat světla jak je předepisuje zákon o provozu..Žádný blikátka, majáky, stroboskopy navíc. A vzít si na sebe reflexní vestu! Žlutou pokud možno. Ta je vidět nejvíc. Protože pokud na cestách potkám nějakeho blba, nebo nezvládnu řízení, nepomůže mi stejně nic :-(
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod JRM66 » 14 lis 2015, 23:35

Dalas píše:Cim vic se to prehani s bezpecnostnima prvkama, blikatkama navic apod, tim je to pak horsi. Ridic se cim dal min soustredi na jizdu a provoz kolem nej a cim dal vic spoleha na strakate a ruzne osvetlene papousky, ktere vidi na kilometry daleko. A pak kdyz si nejaky autak s barevne splyvajicim okoli zapomene roznout svetla (pres den), tak je zadelano na poradny pruser. A kazdy nema autom.zapinani svetel a stat se to muze komukoliv.

A pod zemou jsou vesmes borci, kteri jezdily jak hovada.
Suhlasim a ani nie som rad ked každy motocyklista použiva reflexne vesty a prilby, potom si na to plechovkary zviknu a po čase by nam to aj tak nepomohlo. Preto som rad ked tieto prvky použivam iba ja a menšinova časť mne podobna, to v podstate nam iba zlepšuje šance na bezpečnost. V podstate je to princip zhasnutych svetiel, čo plati aj u tmavych motorkarov, pre mňa za mňa nech si každy jazdi oblečeny ako chce, len by som nebol rad keby som ja takeho to motorkara osobne prehliadol a sposobil mu nebodaj nejaku ujmu. Moje porekadlo je že ked niekomu nezaleži na svojej bezpečnosti tak prečo mne osobne by malo zaležať na jeho bezpečnosti!
MOTO: BMW R 850R.95tkm, teraz 105tkm Piaggio Liberty 125 m.02 Maslová metla. cca. 45tkm teraz cca.65tkm Beverly 250 RST-ie 04 silver Italka.kauf.27tkm, aktuál 50tkm Dalšie BV250-300ie Tourer čierna z CZ teraz už white pearl 566. Viva Piaggio! BV 350 ST
JRM66

500+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 725
Registrován: 08 říj 2015, 18:22
Bydliště: Totalitna EU. v panelaku zatiaľ
Skútr / moto: BV RST 250ie BV-300 Tourer BV-350 ST
Tuning / úpravy: Vymenena pôvodna brzdova kvapalina!

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod PBM2 » 15 lis 2015, 00:46

Možná budu většině připadat naivní, ale jsem přesvědčený, že se na cestách má každý, kdo po nich jezdí, chovat tak, aby nezpůsobil újmu sobě, ale ani druhému, i kdyby stokrát tvrdil, "že on to přece nechtěl a ta dálková světla měl zapnutá jen proto, aby ho bylo dobře vidět, ne aby někoho oslnil". Asi proto se říká, že nejhorší je srážka s blbcem, natož když jede v autě nebo na moto. :wink: Když je na skůtru od výroby použito určité vybavení (taková či onaká žárovka, LED, zrcátka, atd.), tak asi výrobce k tomu měl určitý dobrý důvod a nebylo to jen proto, že se mu to líbilo. Ať už to tam dal z důvodu legislativy v té dotyčné zemi, aby stroj prošel homologací a bylo ho možno na zdejším trhu nejen prodávat, ale i používat na místních komunikacích, nebo kvůli samotné konstrukci skůtru, která je nastavena tak, aby se jednotlivé části navzájem doplňovaly a tvořily co nejlepší celek, případně i z důvodu současných trendů v oblasti designu a vkusu lidí na dotyčném trhu. Pokud kdokoliv použije místo původní žárovky vhodný ekvivalent, který nebude v rozporu se zákonem, technikou stroje, slušností a rozumem, tak proč ne. Myslím si, že když bude světlo lépe svítit, ale nebude oslňovat další řidiče na cestě, tak je to v pořádku, protože dotyčný majitel udělal něco pro svoji bezpečnost, ale neohrozil bezpečnost ostatních. Pokud ale někdo nacpe do světla žárovku, která bude ostatním svítit do očí tak, že budou mít problém vůbec registrovat krajnici, případně bude jezdit s rozsvícenými dálkovými světly, i když to není třeba, a to jen z nějakého pofiderného důvodu, "že ho bude lépe vidět", tak je to pořádný trotl. Už z názvu "dálkové" musí být každému jasné, k čemu jsou určeny. Není na nich nápis "výstražné, zvýrazňující, apod." Nepřeji nikomu nic špatného, ale ti, kdo používají dálkové celodenně bez důvodu (to, aby byli vidět, není důvod, ale blbost) by měli občas potkat někoho, kdo dálkové má opravdu fest a aby jim při míjení se, při průjezdu zatáčkou, při jízdě za sebou, při přejíždění horizontu tato světla zapnul a oni si mohli hezky vychutnat ten pocit bezmoci, že je někdo druhý oslňuje a oni s tím nemohou nic dělat. Aby si uvědomili, jakou sami dělají blbost. Sorry za "článek", ale fakt potkat někoho takového dokáže pokazit den nebo zkomplikovat, případně ohrozit, život. 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Dálkový nebo potkávací

Příspěvekod bokor » 15 lis 2015, 02:21

PBM2 naprosto vyčerpávající . K tomu není co dodat , jen souhlasit !!!!!
na světě je přeci krásně
bokor

100+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 102
Registrován: 30 pro 2012, 19:48
Bydliště: kousek od Stříbra
Skútr / moto: suzuki burgman 400 k7
Tuning / úpravy: netřeba

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron