Olej pod skútrem

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Olej pod skútrem

Příspěvekod Tamara » 29 lis 2014, 21:47

Z tohoto při přidání plynu vyteče olej do airboxu
http://www.scootland.cz/static/img/arti ... -175mm.jpg a neee málo.

-- 29 lis 2014, 20:49 --

V tom velkým otvoru jsou důle dvě dírky,tak z té napravo.
Uživatelský avatar
Tamara

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 45
Registrován: 05 črc 2014, 14:24
Skútr / moto: yamaha neos 50
Tuning / úpravy: Variátor

Re: Olej pod skútrem

Příspěvekod Mr.Voza » 29 lis 2014, 22:03

To je myslím vzduhovej kanálek volnoběhu (myslím). Ale jestli je normání, že z toho kape olej, to nevím, nikdy jsem to nesledoval. Ani nevím, jak by se tam moch dostat.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Olej pod skútrem

Příspěvekod Tamara » 29 lis 2014, 22:17

Při přidání plynu i bez nastart.skútru to vytlačí kapku.Zítra se dojde někdo kuknout,známý z yamahy,tak uvidím co řekne.
Uživatelský avatar
Tamara

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 45
Registrován: 05 črc 2014, 14:24
Skútr / moto: yamaha neos 50
Tuning / úpravy: Variátor

Re: Olej pod skútrem

Příspěvekod josuk » 29 lis 2014, 22:43

4 dobé motory asi musí mít odvětrání skříně aby se tlaky vyrovnávaly, většinou je to hadička, která ústí do airboxu (u x-maxe) nebo někam do sání (u aut). V tomto počasí mám také dost oleje v airboxu. Podle mě je to bohužel normální..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Olej pod skútrem

Příspěvekod TUNER » 01 pro 2014, 07:57

Jenže tady se bavíme o dvoutaktní padesátce ;-)

Taky jsem se docela zasmál těm názvům....trysky,klapky ))) Příště teda kanálek a šoupátko ;-)

Problem může být s uzavíráním přítoku oleje kterej je na přívodu do karburátoru a do něj teče samospádem. Na karb je koncovka (na obrázku ta s černou krytkou) ve které je pružinka s kuličkou a ta možná nefunguje,je třeba zalepená. Možná by pomohlo vyndat onu koncovku a nechat ji přes noc namočenou v benzinu,vyčistit ji. Bez nastartovaného motoru by to žádný olej díky oné kuličce tlačit nemělo,protože olejové čerpadlo pracuje pouze při nastartovaném motoru a až poté co začne pracovat olejové čerpadlo,které přetlačí pružinku s kuličkou začne téct olej.

Určitě ale ještě zkontorluj klapky.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým josuk v 01 pro 2014, 09:37.
Důvod: nadbytečnost

Re: Olej pod skútrem

Příspěvekod Tamara » 01 pro 2014, 22:36

Omlouvám se za mou neznalost popsání určitého dílu :-) ale tak hlavněže sme se trochu pochopili. Už je vše v pořádku,bylo mě vysvětleno,že když jezdím jen 2 km do práce,tak že se to nestíhá v tom chladnu moc prohřát.... a už motor vypínám.Pak ještě chytrák prodejce, mě tam nalil nějaký voňavý olej,prý rozkvetlá louka :-) ,,který není pro 2T vhodný. Uvidíme na jaře,vše vypucováno k zimnímu spánku.
Uživatelský avatar
Tamara

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 45
Registrován: 05 črc 2014, 14:24
Skútr / moto: yamaha neos 50
Tuning / úpravy: Variátor

Předchozí

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron