Malaguti Madison S200 - kolísá podsvětlení

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Malaguti Madison S200 - kolísá podsvětlení

Příspěvekod duf » 29 čer 2013, 08:45

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Všimnul jsem si,že digitální budík na pravé straně přístrojové desky kolísá podsvětlení. Posledních 150 km co jsem ujel, sútr třikrát zacukal (jak kdyby docházel benzín) , až je úplně zastavil. Teď už nejde nastartovat.(Zmáčknu brzdu a světla uberou na intenzitě, chci nastartovat a je slyšet jenom cvaknutí). Poraďte prosím, je to můj miláček. Děkuji .
Naposledy upravil KYBLOS dne 19 lis 2013, 21:24, celkově upraveno 2
Důvod: Téma bylo přesunuto do správné sekce
duf

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 28 čer 2013, 19:36
Skútr / moto: skútr

Re: Malaguti Madison S200 - kolísá podsvětlení

Příspěvekod Enemy » 29 čer 2013, 08:49

Myslím, že ti může blbnout dobíjení a je vybitá baterka.
Malaguti Madison 250 RS
tel: 604 427 864
Uživatelský avatar
Enemy

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 13 srp 2009, 13:27
Bydliště: Nové Město nad Metují
Skútr / moto: Malaguti Madison 250 RS, BMW650 CS Scarver

Re: Malaguti Madison S200 - kolísá podsvětlení

Příspěvekod duf » 29 čer 2013, 09:17

Děkuji za odpověď. Baterka mně napadla taky, zkusil jsem jí vymněnit z čínskýho skútru a dělá to samé akorát ty světla zhasnou víc. :roll: Baterie má 6 Ah.

30.6. edit:
Včera jsem skútr rozebral a myslel jsem si,že jsem našel příčinu (upadlá kostra na pravé straně). To jsem opravil, baterku nabila skútr zase nic. Nyní při startování zhasne úplně vše včetně světel. Při pokusu o startování to jenom cvakne ve startéru. Na pravé straně jsem našel modrý váleček 20-25 mm dlouhý. V něm byli zarezlé kontakty. Ty jsem vyčistil, nandal zpět . Děkuji za odpověď.
Naposledy upravil KYBLOS dne 19 lis 2013, 21:25, celkově upraveno 3
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
duf

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 28 čer 2013, 19:36
Skútr / moto: skútr

Re: Malaguti Madison S200 - kolísá podsvětlení

Příspěvekod keto » 30 čer 2013, 15:56

Můžeš dát na baterii voltmetr,pokud ti poklesne při startu napětí pod 10V,je baterie slabá,ale ještě by to mělo startovat,pokud klesne cca k 8V,tak už většinou nenastartuješ.Můžeš ještě zkusit start přes startovací kabely napojené na baterii v autě.Pokud i tak nezatočí,tak máš vadný startér nebo se ti něco seklo v motoru a startér nemá sílu s tím pohnout a stojící startér má enormní odběr proudu,tak ti může klesat hodně i napětí :roll: Kdyby to byla klasická motorka mohl bys zkusit roztlačit to by hodně napovědělo,jedině se nějak pokusit mechanicky zatočit motorem.

PS:pokud to budeš zkoušet se silnější baterii,tak nedrž start dlouho,pokud nezačne točit tak ho pusť,ať si nepoškodíš startér.Pokud bude točit,tak to ničemu nevadí.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 18 návštevníků