Aprilia SR Factory 50 - dívná jízda do kopce

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Aprilia SR Factory 50 - dívná jízda do kopce

Příspěvekod IKus » 07 čer 2010, 14:30

Zdravim,
chci se zeptat jestli nekdo z Vas nenarazil na podivne chovani skutru. Mam SR50 factory (v provozu od 08, v zaruce, do dnesniho dne najeto cca 3300km).
Vcera jsem jel ve dvou lidech asi 90 km cestu a cca 15 km pred domovem ve stoupani pod plnym plynem zacal skutr cyklicky v intervalu ca 3 - 5 sekund ubirat plyn (zase pak na chvili jel normalne) az prakticky do zastaveni. Pak jsem motor zastavil a po opetovnem nastartovani zdechaval. Po chvili laborovani se zmatoril a ja dojel az domu. V on-board diagnostice zadna chyba nebyla, na palubni desce se nic abnormalniho take nerozsvitilo. Benzin jsem behem cesty netankoval, voda v chladici je jak ma byt, olej taky nechybi. V prvni chvili jsem mel pocit ze by mohla byt zavada na palivovem cerpadle, protoze kdyz jsem opetovne zapl zapalovani tak melo podivny (jiny nez normalni) zvuk. Netusite nekdo v cem mam hledat zavadu? V Aspiritu (prazsky servis Aprilie kde byl kupovan) mi rekli ze to mam jeste projet a kdyby se zavada opakovala tak dat do opravy. Nechce se mi na tom zrovna dvakrat jezdit kdyz me to muze nekde nechat na holickach. Za mlada jsem se fichtla natlacil dost a dost, ale u takhle draheho chrchla me to dvakrat stve :) Diky za kazdou radu. Jeste jeden poznatek: pokazde kdyz vyjizdim se "studenym motorem" tak prakticky hned po rozjezdu pri zrychlovani na provozni rychlost skutr na cca 0,5 az 1 sekundy vynecha, klidne i 2x az 3x za sebou. Jak si tohle odbyde tak uz to nedela, az zase pokud se necha schladnout. Svicku mi menili a dela to porad. PS: proc v Libereckem kraji neni ani jeden servis Aprilie?
IKus

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 07 čer 2010, 14:08
Skútr / moto: SR50 Factory 2008
Tuning / úpravy: Serie bez restrikci

Re: Aprilia SR Factory 50 - dívná jízda do kopce

Příspěvekod Pepa B. » 07 čer 2010, 16:14

...to vynechávání při studeném motoru mi dělalo taky, po zahřátí v pohodě frčel. Diagnostika neukázala vůbec nic, a to ani v servise......Nyní mám skútr už od 4.5. v servise, dnes jsem tam volal a už to vypadá, že je to v pořádku, více informací na jiném vlákně. Každopádně - vyměnili a zkontrolovali snad všechno a ve finále to byl vstřikovač
Pepa B.

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 07 bře 2010, 14:24
Skútr / moto: Aprilia SR 50 Factory

Re: Aprilia SR Factory 50 - dívná jízda do kopce

Příspěvekod s6rider » 07 čer 2010, 16:43

viewtopic.php?f=9&t=3471

Mám stejný problém, byl jsem s tím v servise rozebrali mi komplet celý variator spojku a všechno skontrolovali... Údajně vše v pořádku... no nevím. Ale jako po rozjetí je zase všechno v pořádku, myslím že by tě neměla nikde nechat...
Uživatelský avatar
s6rider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 45
Registrován: 18 úno 2010, 21:15
Skútr / moto: Aprilia SR50 R Factory
Tuning / úpravy: FAR F1, boční stojan

Re: Aprilia SR Factory 50 - dívná jízda do kopce

Příspěvekod IKus » 07 čer 2010, 23:00

Diky za odpoved, ja si nemyslim ze to je to same co mas ty. Me to v kopcich problemy nedela. Resp. az na vcerejsek a myslim ze to musela byt chyba v elektronice/palivovem systemu. Mechanickeho razu by to mohlo byt snad kdyby se motor pridiral, ale to uz by se cyklicky asi nezvedal do normalniho stavu :) Dneska jsem to znova projel cca 40 km ve dvou vcetne inkriminovaneho stoupani a jel jak drak.
IKus

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 07 čer 2010, 14:08
Skútr / moto: SR50 Factory 2008
Tuning / úpravy: Serie bez restrikci

Re: Aprilia SR Factory 50 - dívná jízda do kopce

Příspěvekod s6rider » 08 čer 2010, 13:25

Určitě se ti to zase někdy stane, mně to taky nedělá pořád, myslím že mluvíme oba o tom samém, vyjma toho rachocení..
Uživatelský avatar
s6rider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 45
Registrován: 18 úno 2010, 21:15
Skútr / moto: Aprilia SR50 R Factory
Tuning / úpravy: FAR F1, boční stojan

Re: Aprilia SR Factory 50 - dívná jízda do kopce

Příspěvekod IKus » 08 čer 2010, 17:05

:P Zajimavy. No kazdopadne primo nesnasim nahodile zavady a jeste bez zjevne priciny. Faktem je ze v autorizovanych servisech vedi o tech motorkach kulove a jsou jako vsude pouze menici dilu (az na vyjimky). PS. komu tady praskla nadrzka oleje (dole u snimace minimalni hladiny)? Me ano :?
IKus

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 07 čer 2010, 14:08
Skútr / moto: SR50 Factory 2008
Tuning / úpravy: Serie bez restrikci


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron