Aprilia Leonardo 150 - přehřívání

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Aprilia Leonardo 150 - přehřívání

Příspěvekod Svata » 18 kvě 2011, 16:02

Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s přehříváním u leonarda,nalil jsem plnou nádobku destylkou,ujel jsem 30km vše mimo město vše ok,jakmile jedu do centra města křižovatky atd.tak se začne přehříval,vrtule chladiče nestíhá a rafička od teploty je tak dva cm od maxima skoro ve vodorovné poloze voda v nádobce zřejmě vyvře,po rozdělání musim opět dolit destylku,nevite někdo co s tim předem děkuji za odpověd
Svata

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2011, 15:52
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150

Re: Aprilia Leonardo 150 - přehřívání

Příspěvekod MisaKacenka » 18 kvě 2011, 16:10

A co tam takhle zkusit dat smes destilka a fridex...?
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Aprilia Leonardo 150 - přehřívání

Příspěvekod Svata » 18 kvě 2011, 18:54

tak to nevím jestli by pomohlo
Svata

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2011, 15:52
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150

Re: Aprilia Leonardo 150 - přehřívání

Příspěvekod mucow1974 » 23 kvě 2011, 13:14

Skús najprv zistiť kde sa tá voda stratí ? A fakt je lepšie ak tam bude zmes destilky s nemrznúcou zmesou.
mucow1974

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 15 kvě 2011, 10:54
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150 r.v.2000

Re: Aprilia Leonardo 150 - přehřívání

Příspěvekod vena307 » 06 srp 2011, 16:11

Svata píše:Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s přehříváním u leonarda,nalil jsem plnou nádobku destylkou,ujel jsem 30km vše mimo město vše ok,jakmile jedu do centra města křižovatky atd.tak se začne přehříval,vrtule chladiče nestíhá a rafička od teploty je tak dva cm od maxima skoro ve vodorovné poloze voda v nádobce zřejmě vyvře,po rozdělání musim opět dolit destylku,nevite někdo co s tim předem děkuji za odpověd

Ahoj :D
pokud jse ti stalé hřeje a voda se ti strací tak se strací někde v okruhu.
kontroluj taky kapalinu v chladiči protože plastova nadoba na vodu do chladiče slouží i jako expanzka pokud není v okruhu strata vody tak si chladič s ní doplnuje chladící kapalinu ale pokud se někde voda strácí tak bude chladič prazdný ale nadoba na chladící kapalinu bude ubývat pomalu protože si už chladič nenatahne vodu tak podle měrky bude voda mezi ale chladič muže být prazdný,ale takhle podle toho taky muže být špatný termostat. :)
Když jsi přišel na svět, plakal jsi a všichni se radovali. Žij tak, aby všichni plakali a ty ses usmíval, až jej budeš opouštět!“
Uživatelský avatar
vena307

500+
 
Reputace: 173
Příspěvky: 602
Registrován: 14 čer 2010, 16:27
Bydliště: Praha-Horoměřice
Skútr / moto: Honda SW-T 400,Yamaha FZS 1000 Fazer,Yamaha R1,
Tuning / úpravy: Honda CBR 1000RR Fireblade

Re: Aprilia Leonardo 150 - přehřívání

Příspěvekod kutil1973 » 11 říj 2011, 18:00

Zdravím všechny skúťáky :P .Mohl by mi někdo poradit?Můj Leonek se občas začne hřát nejak moc :shock: .Rafika beží až do červeného políčka,pak asi otevře termostat a vše je v poho.zaráží mě jediná věc a to že udělá občas a druhá že když jsem to rozhodil,nechal ohřát tak rafika z vesela stoupala a chladič byl studený.nepřipadá mi že by někde unikala kapalina.nemohl by být zavzdušněný třeba chladič?Případně jak to odvzdušnit.V baňce je kapaliny dost,dolévat nemusím,akorát když se ohřívá tak hladina dost stoupá a jak začne chladit(asi po otevření termostatu)tak se vrátí na původní hladinu.Proto si říkám(možná špatně) jestli tam neni někde ta bublina,nebo je termák v kopru.Všem moc díky za info.
kutil1973

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 12 čer 2011, 22:46

Re: Aprilia Leonardo 150 - přehřívání

Příspěvekod sedli » 11 říj 2011, 18:58

Viděl bych to podle popisu na vadnej termostat.
Pokud ti to jde do vysokých teplot a pak až náhle se otevře velkej okruh, tak se termostat otevře asi až při opravdu vysoké teplotě, ale správně by měl plynule s nabývající teplotou otvírat tak, aby na malej okruh byl zavřenej (motor se rychle ohřál) a pak otevřel tak, aby se udržovala konstantní teplota. Takže vadnej termostat nebo je jinak dimenzovanej - má tam bejt jiný typ.
Jinak další možnost je že nefunguje vodní čerpadlo, tam je to složitější, asi by jsi musel přetěsnit nebo se tu už i někomu stalo že se vy vylámaly lopatky (byly plastový).
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Aprilia Leonardo 150 - přehřívání

Příspěvekod karten » 19 říj 2011, 09:34

Měl jsem podobný problém a nakonec jak se ukázalo za to mohl Italskéj mechanik,který dal na přívod vody do motoru plastou spojku a zamázl to silikonem.Při studeném stavu ok,nic neteklo a při zahřátí a natlakování tekla voda na blok motoru kde se odpařila a nebylo to moc poznat.Pomohl vyhodit plastovej bazmek a hadici nastrčit na originál hliníkovej nátrubek a stáhnout okroužkem a bylo po ztrátách vody a přehřívání. :twisted:
karten

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 16 srp 2011, 15:26
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150

Re: Aprilia Leonardo 150 - přehřívání

Příspěvekod kutil1973 » 03 lis 2011, 16:29

Díky Všem za info.Zakoupil jsem nový termík a o moc se to nezlepšilo.Tak se domnívám že by mohlo být v háji čerpadlo.Nenašel by se někdo kdo má schéma motoru na leonka?Abych věděl co mě čeká za lahůdku až se na něj budu chtít dostat?Díky moc za pomoc.
kutil1973

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 12 čer 2011, 22:46

Re: Aprilia Leonardo 150 - přehřívání

Příspěvekod KYBLOS » 03 lis 2011, 17:27

Nevím jestli ti tohle nějak pomůže, ale dám ti odkaz sem:
http://www.easyparts.nl/showdrawing/122 ... ngine.html
Nevím co máš za rok apod., ale když tam zadáš do vyhledávačku Aprilia Leonardo 150 a dáš hledat, tak ti vyjede výběr a podle toho se dostaneš na rok, který máš. :wink:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Aprilia Leonardo 150 - přehřívání

Příspěvekod kutil1973 » 06 lis 2011, 22:28

Díky moc za info.Super odkaz.Stáhnul jsem všechny schémata tak se do toho brzy pustim,aby byl Leouš zase v poho :D Ještě jednou díky moc za pomoc.
kutil1973

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 12 čer 2011, 22:46


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků