Aprilia Leonardo 125 - teče benzín

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Aprilia Leonardo 125 - teče benzín

Příspěvekod Dodo-TDM » 01 črc 2012, 21:56

zdar, mám Leonardo 125, probém se startováním, děje se mi však něco netypického. Když nechytne a startuju dlouho, uleje se a beznin tece z kraburatoru až zpět do sání. Podávací čerpadlo prostě tlačí tolik benzinu, že se totálně přehltí... koukal jsem na schema oběhu paliva http://partsdepot.cz/index.php?model=77 ... ion=360844
a pod pozicí 9 je jednocestný ventil, nechápu proč má být v této poloze jak je kreslený, jaký tam má smysl, logiku mi dává, kdybych jej otočil, poté však nenastartuju a svíčka je suchá. Nemůže to mít souvislost s čidlem teploty, které neukazuje, nebo sytičem? Dodo
Dodo-TDM

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 01 črc 2012, 21:50
Skútr / moto: Leonardo 125

Re: Aprilia Leonardo 125 - teče benzín

Příspěvekod mzxy » 15 črc 2012, 21:18

na Beverly 200 jsem měl také problém se startováním a když jsem zaparkoval v garáži, na druhý den byla pod motorkou loužička benzinu, kyž jsem sundal plasty zjistil jsme že mi kape nenzin z toho podávacíhjo podtlakového čerpadla, pod spodní membránou je jakýsi přepad, malý kruhový otvor vyplněný něčím jako jemné sítko či voština v katalyzátoru a z toho kapal benzin,. koupil jsem nové čerpadlo a vše je ok, staré jsem rozřezal pilkou abych divsl co je uvnitř a ta spodní memrána byla vadná a propouštěla, vedla k ní podtlaková hadička, nahoře byly další dvě menší mebránky a z té horní části vede hadička do palivového filtru a ke karburátoru...také se mi obratem snížila spotřeba o 3-4 deci...muselo mi to kapat i za jízdy
Uživatelský avatar
mzxy

50+
 
Reputace: 34
Příspěvky: 94
Registrován: 06 úno 2012, 12:35
Bydliště: Příbram
Skútr / moto: B-207, Beverly 500 ie

Re: Aprilia Leonardo 125 - teče benzín

Příspěvekod orebita » 20 črc 2012, 09:34

Mám Leonardo 125 s výše jmenovaným motorem Rotax. Před 2 rokama seřízení ventilů, karburátoru atd. Bohužel mi po dvouleté pauze nechce nystartovat, svíčka OK, baterka OK. Už tehdá jsem měl problémy se "zapadáním" nemzínu. Když se na skůtru cca víc jak 3 ndy nejelo, tak chytnul až po velkém točení startéru. Poslední věc, co mne trápí je brutální sputřeba, pod 4,5 - 5 L se nedostanu! Tohle bere už od začátku, proto jsem s tím nejezdil, raději autem na LPG... Poradíte mi co s tím, nebo šokovného mechanika z okolí Hradec Králové? Moc děkuji! Zbyněk
orebita

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 20 črc 2012, 09:30
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125

Re: Aprilia Leonardo 125 - teče benzín

Příspěvekod Slavek-xxx » 01 srp 2012, 15:07

Nazdar, specialne zdravim Dodo-TDM (ja Slavek-exTDM) :D
Mel jsem podobny problemy se starym XT250 (pravda, tam zadny podavaci cerpadlo neni a tece samospadem). Problem byl v tom, ze plovak mel nastavenou vysokou hladinu a starej jehlovej ventil nedokazal zastavit palivo. Hladinu jsem snizil prihnutim jazycku a ventil radne vycistil. Od te doby chyta na prvni slapnuti, benzin z karbu netece a spotreba sla dolu o litr a pul.
Slavek-xxx

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 78
Registrován: 16 dub 2011, 18:46
Bydliště: Dvur Kralove
Skútr / moto: ex. SW600, XT250 a hledam co mi sedne...


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků