Poohlížím se,poradíte?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Příspěvekod Cpujky » 27 srp 2007, 22:30

[quote=Gullwing]Trochu šilhám po Yamaha X-max nebo X-city oboje 250. Nikdo to tu ale asi nemá.
Trošku mám obavy z té maximálky kolem 120km/h co tak obvykle 250 mají.
Není to problém na dálnici? Nechci to samozřejmě prioritně na dálnici, ale někdy se pro rychlé přesuny třeba na místo nějakého setkání nebo pokud si chci užít třeba někde dál, hodí.
S kamiónama jet nechci a ve 120 mě zas budou tlačit plechovky, ne? Navíc zalomený zápěstí.
Vzhledem k tomu co mám teď tak s dálnicí nemám zkušenosti.[/quote]

Hele, po dalnici jsem toho uz najezdil dost. A muzu ti rict, ze i po okrteskach ktere maji treba celkem 4 pruhy lidi jezdi v poho i 130 (i kdyz je tam 90tka),takze je to o hubu vsude. Jinak kamiony jezdi tak 95-100,takze ty budes predjizdet uplne v pohode,ale muzu ti vrele doporucit se zavesit za nejaky autobus a s tim jet :)
No nevim jak vy,ale ja po dalnici jedu jen kdyz je to nevyhnutelne (treba kdyz vyjizdim z F-M do Brna v 8 a v 8:30 je tma).
Pokud chces jezdit po dalnici,tak se koukni spise po nejakem 4kilu nebo 5tikilu,ale tam zas musis pocitat s vetsi spotrebou.
Daleko pohodlnejsi a hlavne zabavnejsi je jezdit po vedlejsich cestach,kochat se krajinou a uzivat si jizdu.
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Příspěvekod petrzet » 28 srp 2007, 12:25

[quote=Cpujky][quote=Gullwing]Trochu šilhám po Yamaha X-max nebo X-city oboje 250. Nikdo to tu ale asi nemá.
Trošku mám obavy z té maximálky kolem 120km/h co tak obvykle 250 mají.
Není to problém na dálnici? Nechci to samozřejmě prioritně na dálnici, ale někdy se pro rychlé přesuny třeba na místo nějakého setkání nebo pokud si chci užít třeba někde dál, hodí.
S kamiónama jet nechci a ve 120 mě zas budou tlačit plechovky, ne? Navíc zalomený zápěstí.
Vzhledem k tomu co mám teď tak s dálnicí nemám zkušenosti.[/quote]

Hele, po dalnici jsem toho uz najezdil dost. A muzu ti rict, ze i po okrteskach ktere maji treba celkem 4 pruhy lidi jezdi v poho i 130 (i kdyz je tam 90tka),takze je to o hubu vsude. Jinak kamiony jezdi tak 95-100,takze ty budes predjizdet uplne v pohode,ale muzu ti vrele doporucit se zavesit za nejaky autobus a s tim jet :)
No nevim jak vy,ale ja po dalnici jedu jen kdyz je to nevyhnutelne (treba kdyz vyjizdim z F-M do Brna v 8 a v 8:30 je tma).

Pokud chces jezdit po dalnici,tak se koukni spise po nejakem 4kilu nebo 5tikilu,ale tam zas musis pocitat s vetsi spotrebou.
Daleko pohodlnejsi a hlavne zabavnejsi je jezdit po vedlejsich cestach,kochat se krajinou a uzivat si jizdu.[/quote]


Tak presne kvuli tomuhle sem sel do silnejsi,dalnice!!!to je trochu problem,majesty samo stiha po dalnici uplne v pohode jen musis pocitat ze kdyz pojedes 110km/h coz je pro manu optimalni cestovka tak si musis davat pozor na predjizdeni kamionu,musis se vice divat za sebe abys to nenacpal nejake plechovce pred cumak bo te to prase muze sejmout,zvlaste pokud jede pres 150.Jinam mana je uplne v poho jak sem psal uz drive,jen ta moje brala pres 4Litry po dalnici proto sa z domu,na Honde sem jezdil v poho do peti litru s cestovkou kolem 130ti po dalnici,bohuzel sem dojezdil,zase nejaky nevyjety blb v plechovce me sundal,motorka je na sracku a ja koncim s jednou stopou uplne,nenecham se zabit nejakym mladym vyplasenym cypem :mad:
A sem zpet u Hondy :D
muj tydlifen: 776626010
Uživatelský avatar
petrzet

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 849
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Příspěvekod VVLLKK » 28 srp 2007, 15:37

Sakra co se stalo. vidim ze pises tak asi asi celej ale i tak je toho nejak moc. V novinách,na netu je to kazdy den ze zemrel motorkar, co se deje bud jezdíme jak hova.a my a nebo plechovkáři.
[font=arial]Motorkář ježděním žije a jeho stroj je jeho nejlepší kamarád!![/font]
Uživatelský avatar
VVLLKK

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 461
Registrován: 21 říj 2006, 22:51
Bydliště: Frydek Místek (PASKOV)
Skútr / moto: Honda Pantheon 125 2T a Yuki Rally 50

Příspěvekod Cpujky » 28 srp 2007, 16:11

To je fakt.Uz jsi se o tom zminil v jinem tematu,mas to i v popisu,ale zatim jsi zadne informace o nehode nenapsal.Zajimalo by nas to...
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Příspěvekod Gullwing » 28 srp 2007, 18:39

Ani to sem nepiš. Já to nechci vědět. Zatím jezdím a děj se "vůle boží".
V plechovce mám najeto alespoň půl mega tak se snažím předvídat.
Jestli jsou dvě kola můj osud tak se stejně nedá nic dělat.
Fakt nejsem magor mám rodinu,...
Ale je fakt, že jsem na moto nikdy bouračku neabsolvoval. Narozdíl od plechovek, autobusu, atd
Je to asi OT ale když vo tom začnou na Nově mluvit tak si du dát radši cigáro, třeba mě to zabije dřív :-(
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků