Pomoc při výběru

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr skútru

Příspěvekod Neos50 » 17 úno 2009, 16:26

KYBLOS píše:No myslel opravdu Kingway a když si o něm něco přečtete, je k smíchu hlavně náhon :mrgreen:
http://www.ctyrkolky-bashan.cz/skutr-ki ... -p-70.html

no s tim řetězem bych se moc nesmál protože existujou variátory kde se používá speciální retěz místo řemenu a běhá to celý v oleji.
Jen tady to bude asi překlep :D
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Výběr skútru

Příspěvekod KYBLOS » 18 úno 2009, 06:56

Neos: No nemyslím si, že to bude překlep, on totiž zezačátku u některých skútrčín byl opravdu řetěz. Jen si nepamatuju u kterých to bylo přesně. První Kentoya? Už si to fakt nepamatuju no. :roll: Jinak o řetězu u některých scootů vím, snad Paul tam má jak řemen tak řetěz, ale to je 800ccm, tam už to asi nějak podělit mezi řemen a řetěz museli 8) Jinak pokud by to fakt byl překlep od prodejce, zasměju se tomu stejně, to zase jakej je prodejce hlupák, když neví co to vlastně nabízí :D
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Výběr skútru

Příspěvekod xanta » 18 úno 2009, 10:50

Já myslím, že rad jsme dali až až ..... je holt každého volba zda chce čínu nebo "značku".

Ze zkušeností vím, že "značkový" skůtr vydrží více a má dostupné ND jak originální tak tuningové.

Čína bude hůře zpracovaná včetně nevalných jízdních vlastností s velmi málo ND, ale proč taky - než opravovat koupim za 15000 novou - do intersparu na rohlíky akorát, a pokud už ti před špárem nenastartuje, hned vedle kofoly v akci za 19,90 mají JUKI za 19000 :D
ex Aprilia Atlantic Sprint 500ccm
ex Yamaha Aerox 70ccm
xanta

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 207
Registrován: 08 pro 2007, 15:44
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Výběr skútru

Příspěvekod generic » 18 úno 2009, 15:51

eště pořád daleko lepší než kingway, huatian, baotian atd... a záleží na účelu, ke kterýmu je skútr určenej, značkovej je samozřejmě stokrát lepší ale prostě když neni tolik peněz tk pořád lepší yuki než ty značky co sem vyjmenoval na začáku..
New speedy 80ccm
Uživatelský avatar
generic

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 190
Registrován: 18 říj 2008, 19:57
Bydliště: Jarov, kousek od Plzně
Skútr / moto: YUKI NewSpeedy80 4T
Tuning / úpravy: Malossi multivar, větší tryska Naraku, svíčka NGK CR7HSA, řemen Malossi X-kevlar, válec Naraku 80ccm... to vše asi 4kW

Re: Výběr skútru

Příspěvekod jel.en » 18 úno 2009, 17:48

svatá pravda :wink:
u "juky a ketóji" víš kam jezdit opravovat, ale u noname seš nahranej, když ti zkrachuje prodejce :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale ono je to fuk.Stejně sou střeva u všech stejný a liší se to jen v plastovom obalu.I když :oops: co sem tak koukal, v poslední době už jen v tom jméně :cry:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Výběr skútru

Příspěvekod generic » 18 úno 2009, 20:10

jo a eště sem před tim posílal jeden příspěvek - Dejte yuki svatej pokoj už, ani to neumíte napsat! :)
New speedy 80ccm
Uživatelský avatar
generic

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 190
Registrován: 18 říj 2008, 19:57
Bydliště: Jarov, kousek od Plzně
Skútr / moto: YUKI NewSpeedy80 4T
Tuning / úpravy: Malossi multivar, větší tryska Naraku, svíčka NGK CR7HSA, řemen Malossi X-kevlar, válec Naraku 80ccm... to vše asi 4kW

Re: Výběr skútru

Příspěvekod Myschan » 18 úno 2009, 20:37

Je fakt, že by mě teda zajímala ta výrobní cena. Kolik je to po všech poplatcích, clech, dárcích a maržích? Dva tisíce? Nebo tři? To snad už o kvalitě svědčí dost. A ještě údaj: Síla : 2.5kW. To ten prodejce nezná slovo výkon? Komu ten obchod patří? To vlastní nedostudovanej kominík a prodejnu má v garáži? Nic proti kominíkům. Ti snad nosej štěstí, takovejhle stroj může přinést tak akorát zklamání a vztek. Vzhledem k případným reklamacím by si to měli koupit dohromady tři bratři. Jeden právník, druhý soudní znalec a třetí vymahač dluhů.
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Výběr skútru

Příspěvekod jel.en » 18 úno 2009, 22:23

Tak to je dobrý. g.man máš bod za bratry v triku! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Výběr skútru

Příspěvekod rick » 20 úno 2009, 08:09

Nemáte někdo zkušenosti se starým dobrým skůtrem od Simsona-sežene se na to ještě něco?Nabízí se mi pro dcerku za pár kaček.
Já mám tu japonku prostě rááád.t.602163350
Uživatelský avatar
rick

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 352
Registrován: 08 srp 2008, 06:29
Bydliště: Soběslav
Skútr / moto: Suz.Bandit 650

Re: Výběr skútru

Příspěvekod KYBLOS » 20 úno 2009, 08:20

No řekl bych, že je to už dost starý sotoroj a hlavně si myslím, že se toho na simsona už moc nesežene. :roll:
http://www.zbozi.cz/?r=hint&q=Simson+sk%C3%BAtr
http://osimsonech.blog.cz/0610/tech-data
No něco se na to sice sehnat dá, ale neřekl bych, že toho bude hodně, navíc nevím kde všude existují na Simsony ještě servisy atd...:
http://www.motocentrum-vitkovice.cz/l.php?id=637

Nebylo by možná lepší koupit něco jako třeba Piaggio zip z druhý ruky atd...to taky není snad moc drahý :wink:
Naposledy upravil KYBLOS dne 21 bře 2013, 23:11, celkově upraveno 1
Důvod: Citování posledního příspěvku
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Výběr skútru

Příspěvekod rick » 20 úno 2009, 08:24

Nevim Simsona bych mohl mít za 3 litry,je to od bratránka,kterýmu to leží v garáži a nemá to skoro nic najeto.Jen je tam ulomený zrcátko.
Já mám tu japonku prostě rááád.t.602163350
Uživatelský avatar
rick

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 352
Registrován: 08 srp 2008, 06:29
Bydliště: Soběslav
Skútr / moto: Suz.Bandit 650

Re: Výběr skútru

Příspěvekod KYBLOS » 20 úno 2009, 08:35

No tak za 3000 peněz bych to vzal bejt tebou. Pokud jede, tak proč ne. Nějakej servis se na to určitě dá někde najít, nevím sice kde, ale někde určitě něco bude. No že to nemá skoro nic najeto bych uvěřil pouze v případě, že je to po totální generálce, protože Simsonu už je tolik let, že je to nemožný. To snad jenom tak 1 člověk ze statisíců může mýt doma po dědovi nějakýho simsona zaházenýho ve stodole, kterýho sotva stačil novýho děda koupit, na kterém jezdil maximálně pro noviny a pro rohlíky, pak zaklepal bagančatama a od tý doby tam postává nevyužit. 8) Ovšem stejně bych na tom nedoporučil jet třeba 200km na jeden zátah, což je třeba u scoota, ne Simsona, celkem v pohodě možný.
Naposledy upravil KYBLOS dne 21 bře 2013, 23:12, celkově upraveno 1
Důvod: Citování posledního příspěvku
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Výběr skútru

Příspěvekod Neos50 » 20 úno 2009, 09:05

Tak v tomhle s tebou budu tak trochu nesouhlasit.Protože simson ať už elektronic,enduro a nebo skůtr jsou na poměrně vysoký úrovni zpracování a pokud se v tom někdo nepohrabe...hlavně v elektrice která je tam příšerná tak je to stejně spolehlivý jako jako jakejkoliv dnešní moderní skůtr.Vždycky když se to někomu rozsype tak je to vinou předchozího neodborného zásahu a zanedbaný údržby.
Co se týká náhradních dílů tak ty taky nejsou problém..koupíš je každý normální mototechně.
Akorát bych teda doporučil jestli to chce ten dotyčný pro dceru.Kouknout jestli se někdo nehrabal v elektrice.Pak zkontrolovat matici na kolenu výfuku co ho drží ve válci(dost často se tam strhne závit přemírou síly při utahování)...to jsou dvě nejslabší místa na těhle strojích..Jinak to vydrží poměrně hodně.
Jo a doporučuju nepoužívat M2T do benzínu..to se poserete s čistěním vejfuku
To Kyblos dá se na něm i víc jak 200 km denně :D
P.S. simsony se vyrábí do dneška a motor je prakticky bezezměn jen desing je už jinej
Naposledy upravil KYBLOS dne 21 bře 2013, 23:12, celkově upraveno 1
Důvod: Citování posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Výběr skútru

Příspěvekod KYBLOS » 20 úno 2009, 09:16

Neos50: Jo aha, tak tolik já o Simsonech nevím. :roll: Jenom co jsem vždycky viděl nějaké majitele Simsonů, vyprávěli co jim na tom odešlo a museli měnit apod., proto mám asi takový názor. Jinak sem taky nevěděl, že se Simsony vyrábí dodnes a taky si myslím, že je to u nás málo zastoupeno. :? Tím myslím nejenom prodej nových Simsonů, ale také majitelů. No někdy, ale fakt málokdy někoho na Simsonu vivím, ale opravdu málokdy. Kdyžtak nemůžeš mi dát nějaký odkaz na nový Simsony? Chtěl bych je vidět, jak vypadaj atd..., ale nemůžu nikde nic najít. :(
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Výběr skútru

Příspěvekod Neos50 » 20 úno 2009, 09:39

no tak český zastoupení teda taky nemůžu najít v práci na to nemám čas,ale pokud by jsi chtěl vidět poslední modely tak asi tady bude nejvíc(co jsem zatím našel)
http://www.mza-portal.de/index.php?lang ... 32_235_328 je to německy tak tomu nerozumim,ale snad ti to pomůže
Jinak jak říkám když se v tom někdo blbě nepovrtá...což je česká povaha a dělal to skoro každej hlavně právě v tý elektrice....tak je to při běžný udržbě skoro nesmrtelný
Jinak neni to tak dávno co jsem měl v ruce nějakej katalog a tam jsem je viděl,ale byl myslim taky německej.
Naposledy upravil Neos50 dne 20 úno 2009, 09:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků