Forza 300 versus Bervely 350 (nové modely).

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Forza 300 versus Bervely 350 (nové modely).

Příspěvekod keto » 18 kvě 2020, 10:01

Uvažuji o návratu z motorky opět mezi skútry. Měl jsem před léty SH300i s tím ještě silnějším motorem a byl jsem spokojený. Takže nejsem úplně skútry nepolíbený. Nyní mi z výběru vylučovací metodou vyšlí tito 2 konkurenti. Kdy jeden je pověstný spolehlivostí a moderní vybaveností, ale druhý má zase silnější motor, mokrou spojku a je o 10 tisíc levnější. Takže mám problém se rozhodnout. Budu sice jezdit většinou sám, ale počítám i s výlety ve dvou tak v okruhu do 100 km. Uvítal bych rady všeho druhu, ale hlavně by mne zajímalo proč si jejich majitelé vybrali právě tento stroj, popřípadě, proč si ho nemajitelé nevybrali :wink:
keto

250+

Reputace: 2
Skútr / moto: Honda NC700X,Honda SH 300i,Aprilia Scarabeo 200i

Re: Forza 300 versus Bervely 350 (nové modely).

Příspěvekod sraldo rýny » 18 kvě 2020, 10:26

Vybíral, jsem úplně stejně, jen jsem hledal zánovní stroje, kde cena u Beverly padá rychleji dolů. Nicméně ojetiny u překupníků se drží pěkně vysoko. U mě vyhrál ten silnější motor. Zrychlení je užasné. A spojka je sametová, plynulý zátah-necuká. Co se týče spolehlivosti Itala, nikde jsem se nedočetl že by ty motory byly špatné, nebo poruchové. Spotřeba +- stejná. A moderní fičury jako elektrycký posuv plexi, si myslím, jsou naproste zbytečné. Plus pro Hondu prý hraje lepší dostupnost náhradních dílů. Zatím nemam zkušenost, nic jsem na Piaggio nepotřeboval. A pokud budeš kupovat nové, stejně tě to nemusí pár let zajímat. Spotřebák bude všude. A navíc už je trochu přeforzováno.
Každý ti bude doporučovat to co má. Za mě Piaggio.
sraldo rýny

10+

Reputace: 0
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350

Příspěvekod JardaB » 18 kvě 2020, 10:28

Ty jsi ale krotký ... všichni se mají obsáhle rozepsat a ty nic ? První napiš svoje preference a posuzované či požadované vlastnosti a úvahy, svoji výšku a váhu. Jaký je tvůj pohled na velikost kol, velikost štítku, kufru, výšku sedla, blízkost servisu, ...

Tebou jmenované modely jsou poměrně odlišného charakteru. Moje rozhodování bylo pro účely cest pro zábavu ... volil jsem Downtown 350, protože má dobrý posez, veliké plexi a ochranu jezdce, pořádný kufr a servis mám u nosu. Pancéřové hadičky a standard ABS. Prostě robustní cestovní stroj + kufr 56 litrů. Pilot 180cm, 70 kg.

Forza (krátce jsem na ní seděl - jsou to jen pocity) je konstrukcí směřovaná na spíše město, proti DT350 je taková drobnější subtilnější, užší ... Beverly konstrukce přednostně pro město - buď štítek nemá nebo takový kšilt pro legraci.
JardaB
(Stadion 11; Babetta 210; Kymco Downtown 125i ABS) ... Kymco New Downtown 350i ABS - Givi V56N MAXIA 4;
Tábor; http://www.buchtik.eu ; buchtik@post.cz
JardaB

750+

Reputace: 169
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Příspěvekod keto » 18 kvě 2020, 11:00

Děkuji za reakce.
Tak vážím 96kg a měřím 186cm, trochu větru mi nevadí, jsem zvyklý z motorky, šlo mi hlavně o jízdní vlastnosti a případné problémy s technikou, servis mám od obou v místě, takže s tím problém není. Vzhledem k mé výšce mne nezajímá ani výška sedla a nohy mi vejdou na oba, osobně jsem již na obou seděl, kufry myslím mají také docela srovnatelné a velikost štítu se dá vyřešit dodatečně, stejně to ve většině případů tak dopadá.
keto

250+

Příspěvekod sraldo rýny » 18 kvě 2020, 13:04

JardaB píše:Ty jsi ale krotký ... všichni se mají obsáhle rozepsat a ty nic ? První napiš svoje preference a posuzované či požadované vlastnosti a úvahy, svoji výšku a váhu. Jaký je tvůj pohled na velikost kol, velikost štítku, kufru, výšku sedla, blízkost servisu, ...

Tebou jmenované modely jsou poměrně odlišného charakteru. Moje rozhodování bylo pro účely cest pro zábavu ... volil jsem Downtown 350, protože má dobrý posez, veliké plexi a ochranu jezdce, pořádný kufr a servis mám u nosu. Pancéřové hadičky a standard ABS. Prostě robustní cestovní stroj + kufr 56 litrů. Pilot 180cm, 70 kg.

Forza (krátce jsem na ní seděl - jsou to jen pocity) je konstrukcí směřovaná na spíše město, proti DT350 je taková drobnější subtilnější, užší ... Beverly konstrukce přednostně pro město - buď štítek nemá nebo takový kšilt pro legraci.

Tak ty jsi přistoupil k výběru opravdu sofistikovaně. Mě slouží převážně na cestu do práce a občasné krátké letní polety. Chtěl jsem aby se mi v pohodě vešel do garáže za auto a to Beverly splňuje. Vybíral jsem ještě z Yamaha X-max a to je obří monstrum. Pravda Downtowna jsem měl v hledáčku taky, ale ani jsem ho neviděl v reálu.
sraldo rýny

10+

Reputace: 0
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350

Příspěvekod keto » 18 kvě 2020, 14:40

Pro DT350 si jde tento týden soused, takže budu mít možnost osahání i svezení, tak uvidíme, ale já měl právě v merku subtilnější, než DT.
keto

250+

Příspěvekod krizik1 » 18 kvě 2020, 16:35

Držte se prosím tématu o skútrech jmenovaných v nadpisu, nebo to přesunu do obecného tématu. Děkuji za pochopení.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
krizik1

Moderátor

Reputace: 800
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Zpět na Rady před nákupem skútru

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek