Jaké pneu na skútra?

Diskuze o pneumatikách. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Jaké pneu na skútra?

Příspěvekod oggycek » 03 říj 2020, 21:46

kluci moc vam dekuju za rady ale nakonec jsem se rozhodl pro DUNLOP SCOOTSMART :oops:
tak snad jsem neudelal chybu :wink:
dekuju
oggycek

10+

Reputace: 0
Skútr / moto: aprilia sport city 125

Příspěvekod xPet » 05 říj 2020, 10:30

Udělal. Ta pneu ti začne po nějakých cca 3k km hrozně skákat. Už z novoty ten vzorek není dělaný na hladké odvalování a postupným nájezdem se to bude jen zhoršovat. Já na to po čtvrt roce přišel, ale už to neřešil, pneu šla tenkrát z domu i se skútrem.
Spotřeba: Obrázek
xPet

100+

Reputace: 47
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 (2012), Honda SH 125 (2015)

Příspěvekod Lubon » 05 říj 2020, 20:42

Lubon

100+

Reputace: 9
Skútr / moto: Honda X-ADV Honda VFR 800 Triumph Tiger

Příspěvekod xPet » 06 říj 2020, 09:18

Není potřeba si nějak vybírat. Kdo má zkušenosti, poví ti.
Volil bych Michelin City Grip, pokud máš v plánu mít gumu na skútru 5 let, Pirelli Diablo na 2 roky.
Nemám tušení, jak se Dunlop chová po roce, ale to ostatně ani nikdo z testujících v tom článku. Osobně si myslím, že to za to nestojí. Navíc když přičteš peníze za výměnu, vyvážení a ztrátu času s tím spojenou.
Ale spíš bych řekl, že si k tomu asi každý musí přijít sám, páč lidská zkušenost je nepřenosná a oblbování lidí od médii luxusní. :-D
Spotřeba: Obrázek
xPet

100+

Reputace: 47
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350 (2012), Honda SH 125 (2015)

Příspěvekod JardaB » 09 říj 2020, 18:16

josuk píše:https://www.az-pneu.cz/moto-pneu?width=130&profile=80&diameter=15
odpověď je přece výše - na celoroční jezdění Heidenau K66
City grip winter v tom rozměru nejsou, tak bohužel.. ;-)
City grip 2 jsou docela dobré, ale od září hlavně po ránu už mnohem horší adheze než CG winter - takže xcitinga na nich jsem už odstavil..

================
Pokud bych celoroční pneu skútru srovnával s celoročními u aut ... tak bych do nich nešel. V testech vycházejí auto celoroční jako "převlečené letní" s tragickými výsledky. Zimní pneu mají souhrnné výsledky testů (horní polovina výsledků) mezi 71-63% ... celoroční jsou hodnoceny 39-32%. Jde o testy německého ADAC zveřejněné v D-testu. Celoročky jsou tragické i na suchu. Tato skutečnost nemusí být přenositelná na ty Heidenau K66.

Skútru záleží na pneu ještě trochu víc než v autě ... ale je to i o penězích a přezouvání ... pokud nepořídíš druhé ráfky jako v autě. Škoda že nevychází pořádné testy i pro moto a skútry ....
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Ex auctoritae Dei omnipotentis, Patris, et Filii, et Spiritus Sacti, et sanctorum canonum, sanctaeque et intemeratae Virginis Dei genetricis Mariae. Atque omnium coelestium virtutum, angelorum, archangel, ... anathema sit.
JardaB

1000+

Reputace: 202
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Příspěvekod josuk » 09 říj 2020, 19:33

zrovna michelin city grip WINTER bych doporučil na "celoroční" spolehlivé jezdění, kdo jezdí do práce, do školy za každého počasí, kromě pár dnů zimních kalamit a ledovek. Jejich výhoda adheze je jasně cítit možná s výjimkou letních odpolední, ale už v srpnu chladna zrána.. ;-) Samozřejmě drtivá většina skútrařů, a motorkářů zvlášť, jezdí hlavně za příznivých podmínek a chce se v létě projet na dovolenou a proto jsou pro ně optimum normální letní gumy.
Druhé disky jsou na skútra potíž.. protože jsou dohromady s kotoučem a kromě toho cenově vyjdou tak 4x dráž než na auto.. přezouvání jsem dělal asi dvě tři sezóny..2x ročně a je to na nic.. a i to je důvod proč se "těžce" ojetý x-max s 50 tis. km neprodal a výborně slouží jako zimní.. ;-)
josuk

1000+

Reputace: 522
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Příspěvekod seatak » 09 říj 2020, 20:43

Já jsem letos Atlantica 500 obul do Continentalu ContiTwist předek i zadek a zatím pohoda i po ránu....
seatak

25+

Skútr / moto: Honda PS 125i,Aprilia Atlantic 500

Příspěvekod JardaB » 09 říj 2020, 20:44

To je super řešení :-) jeden stroj na léto a druhý na zimu :-) to mně nenapadlo. Pravda je že přezouvání na skůtru je jiný level než u aut
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Ex auctoritae Dei omnipotentis, Patris, et Filii, et Spiritus Sacti, et sanctorum canonum, sanctaeque et intemeratae Virginis Dei genetricis Mariae. Atque omnium coelestium virtutum, angelorum, archangel, ... anathema sit.
JardaB

1000+

Reputace: 202
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Příspěvekod curlyboi » 09 říj 2020, 23:12

Já doporučím Pirelli Angel Scooter, jezdím teda celoročně, ale jen dokud nemrzne za mokra. Naštěstí třeba minulá zima byla suchá a mírná, takže jsem nejezdil jen asi 2 tejdny celkem.
Super Soco CPX
(prodáno) Super Soco CUX
(rozbitá klika) Kymco People S 125 (Naraku: 160ccm kit + MaxiSpeed variátor + Racing karburátor, tryska 125, vymontovaný EGR, Tecnigas 4scoot, 130dB klakson :D, 50W bluetooth amp + vodotěsné repro)
curlyboi

10+

Skútr / moto: Kymco People S 125
Tuning / úpravy: hodně :D

Příspěvekod Badarala » 10 říj 2020, 11:41

Poznámka. Existují Heidenau K66 celoročky a K66 M+S zimáky.
A ještě jedna poznámka. Na podzim je ohromný rozdíl mezi ježděním ve městě a na venkově mezi poli, v lesích atd...Zvlášt potmě.
Bláto, rozježděné listí, jabka. To když se zadaří, tak mít pneumatiku se vzorkem (např. K66 M+S) a běžnou "hladkou" gumu (tedy jen s drážkami proti vodě), může znamenat rozdíl, jestli ještě jedu nebo už ležím. A věřte, že neteoretizuju :wink:
Badarala

750+

Reputace: 286
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Příspěvekod HonzaR » 10 říj 2020, 13:02

Nejen to. Mám teď po 10tkm Michelin Pilot Road 4 (jedny z nej gum, co znám) - vzorek ještě mají minimálně 3mm, ale jsou na bocích oskákané (zubaté) zadní má plošku. Je to nebe a dudy proti novým gumám. Ta nejistota v náklonech...
z ho*na bič neupleteš...
HonzaR

1500+

Reputace: 187
Skútr / moto: Honda X-ADV750
Tuning / úpravy: není potřeba

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým JardaB v 10 říj 2020, 19:58.
Důvod: blbost

Příspěvekod Citelis » 12 říj 2020, 07:28

Tak tak, já na zimu dávám Heidenau K66, ale ty M+S a musím říct super ... a jsem z těch co přezouvají celá kola ... je to trochu otrava, ale určitě lepší než měnit jen pneu ... Na jaře se mi podařilo přes Ebay v itálii sehnat fungl origo disky na PCX oba za 4200Kč (což je super, protože Honda si je cení na nějakých 20 000Kč oba :roll: :mrgreen: ) Koupil jsem dva brzdové kotouče a chtěl jsem přehazovat kola i s kotoučem, ale na kotouči se vyjeli trošku drážky - jen pohledově, nejsou cítit, ale nějak mi to nedovolí je přehodit jen tak, takže jsem tuto zimu přehodil i kotouč a na jaře koupim druhou sadu destiček a s kolem budu asi přehazovat i destičky.
Citelis

100+

Reputace: 28
Skútr / moto: Honda PCX 2015

Příspěvekod josuk » 12 říj 2020, 09:31

taky pěkné řešení ;-) s destičkami..
Já jsem tenkrát došel k závěru, že ekonomicky (oba náhradní disky na x maxe nové za 15 tis. kč) se při ceně přehození gumy (nějaké stovky kč) vyplatí až po nějakých desítkách let. Takže jsem přehazoval jen pneu a časem jsem se o dokonce naučil zvládnout sám .. je to v podstatě jednodušší než demontáž - montáž kol. U skútra je spíš nepříjemné, že tomu časté demontáže kol technicky nesvědčí.. nejsou to prostě jen čtyři tlusté šrouby jako u auta.. (zadní rameno jsou třeba dva tenčí a do hliníku motoru). Tak ať elán vydrží! ;-)
josuk

1000+

Reputace: 522
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Příspěvekod denisbiker » 15 lis 2020, 09:29

Už několikátou sezónu jezdím Michelin power pure sc a nemůžu si je vynachválit. Takže je v klidu mohu doporučit.
denisbiker

100+

Reputace: 7
Skútr / moto: Leonardo 250,Sr50 Stealth , Suzuki GSX-R 1000

Předchozí

Zpět na Pneumatiky

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek