Malaguti Madison 300

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Malaguti Madison 300

Příspěvekod TomHorn » 19 bře 2020, 13:01

Jak se Vám líbí ??? Malaguti Madison 300.
Rozhodl jsem se, jako bývalý šťastný majitel Aprilia SRmax 300, založit toto téma s tím, že najde další přispěvovatele, hlavně z řad nových vlastníků reinkarnované Gilera Nexus 300 (2004). Jedná se v podstatě už o 3. "generaci" původní Gilery. Uvozovky proto, že první dva předchůdci, v podobě zmiňovaných Gilera Nexus300 a Aprilia SRmax 300, byly technicky stejné skůtry, kdy rozdíly byly pouze drobné designové detaily. U Malaguti se už dá mluvit o skutečných generačních změnách: full LED osvětlení, přední radiální brzdový třmen, ABS, ASR, kompletní digitální přístrojová deska s možností změny konfigurace přístrojů, možnost změny polohy větrného štítu bez nářadí, zadní tlumiče s vyrovnávací nádržkou, velkoplošné zadní sdružené světlo, ... Trochu nepochopitelné, je použití staršího motoru Piaggio Quasar, když má koncern vyvinutý "nový" motor HPE, který kromě vyššího výkonu 26 koní, určitě splňuje exhalační předpisy EU, což by mohlo být později limitující.
Každopádně Malaguti držím palce a doufám, že za cenu 118 tisíc Kč, se i u nás najdou kupci a podělí se s námi co nejdříve o svoje dojmy a zážitky tímto, pro mě, krasavcem!
Všem nám přeji čistý vzduch a co nejlepší skůtrsezónu!
TomHorn

25+

Reputace: 4
Skútr / moto: ApriliaSRmax300 Sherco290 MadAss125 Beverly300i.e.

Re: Malaguti Madison 300

Příspěvekod bajza » 19 bře 2020, 21:07

Prohlédl jsem v Brně a skútr se celkem povedl. Měla by to být stará dobrá Gilera (podvozek). Dle info od dealera, Malagutka sjíždí s totožné linky jako předcházející SR max a tak rozdíly jsou, ale podvozek, motor a rám by měli být stejné. Co mi chybělo na Nexovi, ale bohužel zůstalo, nejde zamykat schránka pod řídítky, spínačka je stále trochu neprakticky umístěná, i trochu průměrný prostor pod sedlem. Změna v přístrojovém štítu a plexi jsou na každém zda se líbí či ne. Zaslechl jsem na motosalonu, že po lehké úpravě lze použít původní plexi s Nexuse. (nemám potvrzené) Bohužel s ohledem na cenu a nezměněném výkonu motoru což je asi největší škoda pro mne, je tu stále velká konkurence ve Forze, Xmaxu a Kymca. Ale pěkný počin a i když můj Nexus byl 125, se sportovním podvozkem jsem byl moc spokojený a i konstrukčně byl skútr i pro vyšší postavy. (což já ale nejsem), škoda že aspoň 2-3 kw nejsou navíc.
bajza

750+

Reputace: 125
Skútr / moto: Honda SW-T400, Gilera Nexus 125i (už není)

Zpět na Maxi skútry

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek