LIDL - motoakce

Prodejci skútrů, příslušenství, servisy... Hodnocení jejich šlužeb očima zákazníků.
Pravidla fóra
Před tím, než vytvoříte nové téma, zkontrolujte prosím, zda-li není již téma o této firmě vytvořeno. V takovém případě prosím nezakládejte nové téma, ale napiště svůj příspěvek v založeném tématu.

Postovat komerční prezentace firem je v tomto topicu zakázáno! Pro tento druh prezentace prosím využijte naše specializované téma.

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod tomkob1980 » 07 úno 2017, 22:45

Badarala píše:Tomkomb a jiní: Zkus zapátrat po testech helem a zjistíš, že helma za 15000 není 5x bezpečnější než helma za 3000. Naopak můžeš být nemile překvapen, že může být stejná,trochu lepší nebo trochu horší... Ano, pak je tam v tom taky komfort, náhradní díly atd. a v neposlední radě značka.
Já helmu z lidlu nemám, nechci, ale jsem dalek soudit její ne/bezpečnost, to mi přijde od těch, kteří to dělají poněkud premoudrele...
A pokud jde o POCIT bezpečí, a někdo si za něj rád tucne připlatí, je to podle mě jistě v pořádku...Já to třeba rozdelim mezi helmu, kvalitní abs, pneumatiky a tak.
Ano, lidl rukavice nejsou ani do mrazu ani do hicu, ale že by v nich člověk při nejběžnějších teplotách nezmerne trpěl?
Proč šmahem odsuzovat něco co si já nekupuju...To je s prominutím pro toho, kdo se ptá, rada úplně k prdu.
Nemyslím to osobně,nýbrž v obecné rovině. Taky jezdím pořád, často i ve sněhu a používám různé věci, co se za různých podmínek osvědčily, mimo jiné i poměrem cena/ užitná hodnota a některé věci z lidlu jsou v tomto ohledu špička, aspoň z mojí zkušenosti.


Nezlob se, ale je evidentní, že jsi mé přisvěvky pořádně nečetl nebo jsi je vůbec nepochopil. Nikdy jsem netvrdil, že 5x dražší helma je 5x bezpečnější. Ale tvrdit to, že helma z Lidlu je stejně bezpečná, nebo možná dokonce bezpečnější, než helma renomovaného výrobce, je těžký úlet. A to ať se na mě nikdo nezlobí. Možná by bylo dobré, kdybys tedy dal sám nějaký link na ta hodnocení ze kterých vycházíš. Pochybuji, že taková hodnocení nebo testy helem někde existují. A důvod je vcelku jednoduchý. Ta helma je totiž běžná skořápka z termoplastu, kterých čínský děti nabouchají za den bambilion a šikovní překupníci si je polepí samolepkami, které ve skladu někde vyhrabou. Takže jinými slovy...co kus to unikát. A jak bys potom takové helmy chtěl testovat? Třeba se ale najde někdo, kdo mi dokáže objasnit, co je vlastně ta firma Crivit vlastně zač. Ale nechci, aby to vyznělo tak, že ty výrobky a priori odsuzuji. V Lidlu ostatně velmi rád nakupuji...potraviny..:-) Krom toho jsem přece sám uvedl, že si myslím, že kvalita jejich motovýrobků odpovídá jejich ceně. Takže pokud jde někdo prioritně po ceně, tak je volba jasná. Já jsem jen napsal, že to mám trošku jinak, hlavně co se týká bezpečnostních prvků. Tím jsem třeba poskytl jiný úhel pohledu, ale to by v rámci fóra nemuselo být problematické. Nikomu ale nic nevnucuji, každý ať si koupí co chce a co mu bude vyhovovat..:-)
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Badarala » 07 úno 2017, 23:44

Možná že jádro toho, o čem jsem psal spočívá v tom, že skutečně je možné v rámci maximální možné bezpečnosti jezdit s výbavou jako na motogp v ceně desítek a desítek tisíc, nebo je možné jezdit poměrně bezpečně vybaven a dát za to zlomek peněz...
Vždyt ježdění na motorce je ve svojí podstatě tak nebezpečné, že je lepší vůbec nejezdit. Ani na kole, na tom už vůbec ne...
Lidi podívejte se, jak se jezdí na jih od nás, jak jezdí miliony lidí po světě na motorkách, nebo jak se jezdilo dřív. Vždyt to všechno, co jsem jmenoval, v drtivé většině nedosahuje poloviny úrovně bezpečnosti nějakých helem nebo rukavic z lidlu.
Ale protože je ted (už docela dlouho) nějaká moda - tedy především v Evropě, že všechno musí být "bezpečné", na všechno musí být top výrobek za šílený balík a veškeré činnosti musí být ze všech stran neprodyšně zabezpečené certifikovanými výrobky a normami, tak jsme to většinově podvědomě přejali jako absolutní pravdu a řekli si, že to je ta jediná správná cesta. Není. Je to iluze. Je fajn si pomoct nějakými hadry, helmami, botama, ale dělat z těhle věcí - ted to trochu přeženu - novodobou modlu, která nás zachrání, je přesně důvod, kvůli kterému vzniká tisíc nových, nejlépe povinných, ve výsledku drahých a otravných norem, které jdou dál a dál, až jsme z nich úplně zblblí.
Pak se někdo zeptá "Co lidl rukavice? " a dozví se něco jako: "To bys musel být úplný kokot, kdyby sis je koupil, ty chceš jistě přijít o prsty!"
Záměrně přeháním, ale jen trochu :)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Mirus1 » 08 úno 2017, 00:05

Badarala:: Jasně, máš taky svou pravdu. Jestli sebou flákneš v rukavicích za 500,- nebo za litr, nebo za dva, tak tě jasan nějakým způsobem ochrání všechny.
Otázka je, jak účinně, jak dlouho vydrží, jak jsou na tom na rukách pocitově, ale to je asi zase na dlouhé flame. To samé s helmou....
Já ve svém příspěvku zpět a po osobních zkušenostech preferuji raději věci, které, když si nasadím nebo navleču na tělo, tak nesmím mít pocit, že je to něco, co jsem neměl kupovat..
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod tomkob1980 » 08 úno 2017, 00:50

Ano, souhlasím s tebou v tom, že ježdění na motorce je ve své podstatě velmi riziková činnost. Souhlasím i s tím, že ani sebelepší a tím pádem velmi drahé vybavení ti nikdy nezaručí, že se ti nic nestane. Pokud někdo nechodil na základce na hodiny fyziky a dohání to na cestách díky zvýšenému sebevědomí, tak ho při letu ze zatáčky nezachrání nic. Asi to tak má být, možná přirozená selekce. Už bych ale polemizoval o tom, jestli je úplně ideální jezdit oblečený jako někde v Itálii nebo v Thajsku a také bych se nejspíš vyvaroval porovnávání s tím, jak se jezdilo dřív. Videí, kde je vidět jak skončil po skluzu motorkář v kraťasech, je plný internet. Upřímně řečeno, zažít bych to nechtěl. A co se týče toho provozu? Alespoň v ČR totiž neustále roste jeho hustota a ke všemu klesá morálka a mizí slušné chování účastníků provozu na pozemních komunikacích. A asi bych ani neporovnával kvalitu starých a nových výrobků, protože pak bychom došli k tomu, že ty starší budou v plno ohledech kvalitnější. Prostě konzumní společnost a byznys až na prvním místě. Tak to ale je a s tím nic nenaděláme. A pak už je na každém, co je ochoten koupit, kolik za to chce a může dát a jestli to bude používat.
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod srnka1010 » 08 úno 2017, 01:39

Všetky dovážané prilby majú homologované skúšky.Prilba musí odolať presne určeným nárazom.Bez tejto skúšky sa u nás nemôžu predávať.Takže, či je prilba lacná alebo drahá, prešla tým istým testom.Tie najlacnejšie môžu byť zosilované iba na miestach skúšania aby test vydržaly.Bespečnosť by mala byť takmer zrovnateľná.Vyššie ceny sú o materiáloch,spracovaní,aerodynamike a pod.Kto jazdí do 100km,alebo za velkým plexi,tomu,tomu je šumafuk či je prilba hlučnejšia a pod.Ďalším rizikom je krk.Ačkoli dobrá prilba ochráni,tak šatka na krku moc nepomôže a priznajme,že límce nosí málo motorkárov.Je dobre byť aj oblečený ako v kraťasoch a rukavice aby vydržali trenie o cestu,lebo vyberanie stoviek kamienkov z kože, ak nejaká zostane,nie je žiadna sranda.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod zdeny65 » 08 úno 2017, 08:01

Jde spíš o to,kde se pak dá sehnat třeba nový plexi,apd.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Dusan14 » 08 úno 2017, 09:06

Nove pleci do Lidl prilby, kupis predsa druhu sa 50E. Do znackovej prilby stoji plexi 70E. Tak ze lidlacke pleci vobec neries. 2 roky vydrzi a potom mas novu prilbu :D
Dusan14

1000+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 1129
Registrován: 09 bře 2014, 22:42
Skútr / moto: TGB Bullet 125

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Braun » 08 úno 2017, 09:44

k výklopce je náhradní sklo :-)
Uživatelský avatar
Braun

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 220
Registrován: 10 bře 2014, 00:29
Bydliště: Brno (Štatl)
Skútr / moto: Yamaha Tmax 530 r.v 2014, Honda PCX 125 V3
Tuning / úpravy: červené reflexní pásky na ráfky

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod billesik » 08 úno 2017, 09:49

Nahradne plexi (dymove) mas ako prislusenostvo. Rovnako aj zimny limec, hrubsie licnice. Toto vacsinou nemaju ani 5x drahsie prilby ako prislusenstvo. Tiez nie je ziadny problem objednat si nove plexi na tuto prilbu.
billesik

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 64
Registrován: 28 led 2016, 23:24
Skútr / moto: Honda PCX 125

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Braun » 08 úno 2017, 10:32

zase takovej šunt a papír to nebude!! https://www.youtube.com/watch?v=9MOZLooSdh4

Lídl nemůže a ani si nedovolí prodávat něco bez homologace. Takže pokud bude manželce sedět tak jí ju koupím. Stejně jede max 3x za rok. Sama prohlásila, že ani drahou helmu nechce, takže pokud koupim nějakou za 3tis. tak to bude uplně stejný, jen zaplatím značku.
Uživatelský avatar
Braun

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 220
Registrován: 10 bře 2014, 00:29
Bydliště: Brno (Štatl)
Skútr / moto: Yamaha Tmax 530 r.v 2014, Honda PCX 125 V3
Tuning / úpravy: červené reflexní pásky na ráfky

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod scarabeo500 » 08 úno 2017, 10:46

Objektivní hodnocení ani test přileb nikdo nedal.
Vzpomínám si na dobu kdy přišlo nařízení nosit přilby i na 50ccm. Kvůli tomu jsem prodal mopeda, vadilo mně když jsem se řítil v přilbě na mopedu a předjížděly mě děcka na trojkolkách a maminky s kočárkama.
Argumentovali statistikou kolik smrtelných úrazů utrpěli řidiči v přilbách a kolik bez přileb. Bylo hrubě v neprospěch těch bez přileb. Pochopitelně, když nemuseli tak přilbu nenosili. Teď by to bylo naopak, všichni mrtví měli na hlavách přilby. Bez přilby se zabije málokdo. Dovevdeno ad absurdum by teda měli přilby zakázat.
Uživatelský avatar
scarabeo500

250+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 296
Registrován: 09 dub 2015, 07:08
Bydliště: okr. Třebíč
Skútr / moto: Scarabeo 500

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Braun » 08 úno 2017, 19:07

Tak dneska si manželka zkoušela integrálku od Sline za 1600,-. Neříkejte mě, že ta helma bude výrazně lepší jak ta z Lídla. Na té helmě musí být nejakej zisk výrobce, dovozce a následně koncového prodejce, takže to bude ve finále helma třeba za 900,-. A vzhledem k tomu, že Lídl popř. v Rakousku Aldo apod. zřejmě odebírá velké množství helem, tak se dostane na cenu jaká je pro všechny zajímavá. Pokud bude ženě sedět tak do ní jdem - mluvím o té výklopce.
Uživatelský avatar
Braun

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 220
Registrován: 10 bře 2014, 00:29
Bydliště: Brno (Štatl)
Skútr / moto: Yamaha Tmax 530 r.v 2014, Honda PCX 125 V3
Tuning / úpravy: červené reflexní pásky na ráfky

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod stretavka » 08 úno 2017, 19:37

Sline, Noname nebo Crivit
po pádu se budeš divit
Kvalita a nízká cena
toť pohádka vymyšlená.
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod tomkob1980 » 08 úno 2017, 19:56

A tím jsi chtěl říct co? Že ta helma z Lidlu má větší hodnotu, a to jen díky tomu, že jich řetězec bere hodně? Ubezpečuji tě, že ani Lidl, stejně jako kterýkoliv jiný prodejce, není dobročinnou organizací. Všichni to dělají za účelem dosažení zisku. Stejně jsi rozhodnutý, tak co chceš slyšet?
Uživatelský avatar
tomkob1980

250+
 
Reputace: 141
Příspěvky: 352
Registrován: 22 dub 2011, 22:38
Bydliště: Vodňany
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400 IRON MAX, Yamaha MT 09 Tracer

Re: LIDL - motoakce

Příspěvekod Badarala » 08 úno 2017, 20:17

Vzpomínám, jak se kdysi někde v diskusi na motorkářích.cz vzrušeně řešily tyhle lidl helmy. Odkud jsou, kdo je dělá atd. Dokonce u toho byl nějaký zaměstnanec lidlu na nějaké střední pozici.
Někdo (ne ten zaměstnanec) tvrdil, že ví přesně která firma to vyrábí, že to je firma, která normálně helmy vyrábí, a že totožná helma s jinými polepy atd. se prodává v běžném motokrámu za dvojnásobek.
Ten zaměstnanec Lidlu (motorkář, který tam mimochodem nebyl registrován krátce za účelem reklamy...) zase celkem věrohodně a podrobně vysvětloval, jak Lidl dosahuje těchto cen.
Úplně jiný člověk zase mluvil o tom, že v testech ty Lidl helmy dosahují normálních průměrných výsledků.
Odkazy nemám, pátrat nebudu, nebot nemám důvod přesvědčovat nikoho, ani sebe, protože používám jiné helmy.
Pamatuji si z té diskuse výstup pro sebe a taky to, že nebyl důvod nevěřit tvrzením těchto lidí.
Jistě, mezitim bylo spoustu příspěvků plných domněnek, emocí, hrůz atd :wink:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

PředchozíDalší

Zpět na Hodnocení firem a jejich služeb

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník