Pomoc s hledáním přilby

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod ryan99 » 21 črc 2017, 21:17

Díky za konstruktivní odpoveď :-)

Co jsem tak pochopil, tak na delší trasy i v chladnějším počasí bude určitě lepší integrálka, nebo výklopná. Rozdíl bude asi v ceně, integrálka bude fajn i za 2-3 tisíce, ale u výklopky si chce připlatit, ta NOLAN N91 EVO stojí kolem 6tis., ty levnější budou asi dost hlučné...
ryan99

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 21 črc 2017, 17:32
Skútr / moto: PCX 125

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod pavelcent » 22 črc 2017, 15:26

Já, jakožto naprostý moto/skůtr nováček řešil to samé. Nakonec jsem se shlédl v odklápěcí helmě Shark Evo One. Byl jsem rozhodnut ty nehorázné peníze za ni dát a jel si ji vyzkoušet. Prodejce mi to vymluvil, že na 125ccm skůtr je to zbytečné vyhazování peněz. Zviklal mě a odjel jsem s prázdnou. Pak jsem ale zase četl nějaké testy a recenze otevřených helem a související diskuze a zkušení motorkáři v nich byli zděšeni, jak se s rozmachem skůtrů rozmohl nešvar otevřených helem a nemyslí se na bezpečnost. Tu hlavu a čelist máme fakt jen jednu a i když doktoři jsou extra machři,pořád nejsou ještě bohové. Rozhodl jsem se vyzkoušet ještě levnější LS2 Conwert Hawk a Valiant. Ty mi na kebuli v obchodě sedly lépe jak ta Shark Evo One a tak jsem objednal tuto a čekám na ni.Snad nebudu litovat.
https://www.motozem.cz/preklapeci-prilb ... nt-chrome/
Momentálně mám tuto
http://www.helmycyber.cz/cz/produkty/4- ... cerna.html
Rozhodnutí je na každém z nás.
Uživatelský avatar
pavelcent

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 55
Registrován: 31 srp 2008, 13:20
Skútr / moto: Piaggio X10 125 ABS,ASR
Tuning / úpravy: Výfuk Akrapovič,variátor Polini,orig.kufr

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod marvys » 22 črc 2017, 17:50

Mám tuhle LS2 http://www.ls2.cz/vyklopne-helmy-ls2/LS2-FF325-Strobe . Přímo tu žlutou ať jsem vidět. Nezdá se mi že by byla nějak moc hlučná.
marvys

50+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 51
Registrován: 02 kvě 2017, 19:51
Bydliště: Rychvald
Skútr / moto: Piaggio X9 250 evolution

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod Badarala » 22 črc 2017, 18:30

pavelcent...
"zkušení motorkáři zděšeni"...chudáci zděšení motorkáři - tak minimálně třetina, možná skoro polovina jezdí na motorce s otevřenou - přinejmenším skoro všechny čopry, většina jawek a někteří další taky, včetně nezkušených sedmdesátiletých dědků
"NEŠVAR otevřených helem"...zajímavé označení, vezmu-li že u nás zahlédnu každou chvíli jezdit někoho z vesnice do vesnice bez helmy :D
"nemyslí na svoji bezpečnost"... jo, jsou to hotoví sebevrazi! :roll:
Sorry, nic ve zlým, ale nedalo mi nereagovat na tvůj BleskoNovinkovo.czTVNovoidní příspěvek a trošku mu přidat na absurditě :mrgreen:
Jinak na skútra taky používám tu strašlivě nebezpečnou otevřenou helmu :wink:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod pavelcent » 22 črc 2017, 19:13

Já nepsal nic o strašlivě nebezpecnych helmach. Pokud jsi četl dobře, nic a nikoho neodsuzuju a nic nevnucuju. Jen se na problematiku helem divám ze všech stran. Nic vic.
Uživatelský avatar
pavelcent

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 55
Registrován: 31 srp 2008, 13:20
Skútr / moto: Piaggio X10 125 ABS,ASR
Tuning / úpravy: Výfuk Akrapovič,variátor Polini,orig.kufr

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod Quba » 22 črc 2017, 19:23

Ja som si povodne na Babettu kupil lacnu Alltop AP-74#1...jazdil som v nej aj na terajsom stroji az som nasiel helmu original Piaggio, vo farbe skutra, s protislnecnou clonou...pravdupovediac, Alltopka, ktoru som kupil novu za cca 26€!!! mi lepsie sedi a je pohodlnejsia ako ta original za skoro 180€...co sa tyka bezpecnosti, neviem sa vyjadrit, Piaggio je lahsia...holt nieje asi vzdy zlato co sa blysti...
...jazdite tak, aby sme sa nestretli...
EX: Babetta 210, Yamaha Forte 50
Quba

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 17
Registrován: 12 dub 2017, 10:00
Bydliště: SR
Skútr / moto: Piaggio X8 Premium 125

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod duky5 » 22 črc 2017, 19:46

Každý má trochu iný tvar hlavy a rôzny výrobcovia používajú iné tvary škrupiny vnútri. Takže je možné, že helma jedného výrobcu je ok a od druhého ti sadne ako riť na šerbel. Nič to ale nehovorí o kvalite danej prilby. Iba že výrobca trafil tvoje tvary.

Naozaj nemám štatistiky ako často sa pri kolízii padá na bradu, ale nepríde mi to ako extrém. Ak by bol, tie helmy by eu dávno zakázala a aj cyklisti by nosili full face :)
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1200
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod crhy » 22 črc 2017, 20:11

Já by jsem tohle nechal na každém, neboť každý svého štěstí strůjce. Osobně mám odjakživa integrálku a po vyzkoušení (měl jsem jí asi rok) vyklápěčky Evoline 3, která byla tak těžká, že mě bolel zátylek, jsem se dobrovolně vrátil k integrálkám. Ideální pro mě je mít přilbu do hmotnosti 1400g. :wink:
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod duky5 » 22 črc 2017, 21:28

To musíš mať stavbu tela ako lízatko chupa chipsy :)

V lete nosím úplne prvú shark evoline, čo je ešte ťažšie "hebedo" a nemám s tým problém :). Od jesene do jari mám integrálu s pinlock, prechod mi nevadí.
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1200
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod Badarala » 22 črc 2017, 21:48

Takhle: Každý si jistě může dělat věci po svém, aspon z větší části, na něco už máme moudré zákony od moudrých lidí, kteří stanovili, kolik rizika smí "svobodný" člověk podstoupit...
Jakmile ale začne někdo strašit doktorama, zlomeninama všeho možnýho, vyděšenýma motorkářema (fakt to nemyslím nijak útočně a osobně...) ne-bezpečnýma helmama (nikoli nebezpečnýma, abych byl teda přesnej), normální diskuse svobodných lidí se vytrácí a nastupuje to, co jsem popsal výše. Absurdní ukázkou, kam až to může zajít jsou např. Novinky.cz ale i další a další...
To přece ví každý, že když spadne bradou na obrubník, že si ji rozbije. Je na to potřeba expert? nebo doktor? Je potřeba se navzájem strašit? Myslím, že sem píší (téměř výhradně) dospělí a příčetní lidé. Kdo chce může nosit třeba kombinézu, páteřák a vestu s airbagem na 125ccm skútr, proč ne (záměrně TROCHU přeháním), ale ten kdo soudí někoho, kdo jede v trenkách na motorce a bez helmy a nikoho tím ani neomezuje ani neohrožuje, už pořádný kus svobody (a taky klidu) ztratil, a často o tom ani neví...To bylo jádro toho, kam mířil můj předchozí příspěvek. O tom, že integrála chrání víc než sklápěčka, sklápěčka víc než otevřená a otevřená víc než žádná helma se opravdu nebudu přít :wink:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod duky5 » 22 črc 2017, 22:32

Badarala píše: bez helmy a nikoho tím ani neomezuje ani neohrožuje

Toto nie je až tak pravda.
Stačí aby ti do oka vletela muška alebo zrnko prachu a v tom momente sa od bolesti nevenuješ riadeniu a v sekunde si v protismere pod kolesami auta....
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1200
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod ryan99 » 22 črc 2017, 22:57

Badarala

To je pravda že každý se musí rozhodnout sám a jak to tak pozoruji názory se dosti různí, pro někoho je výklopka těžká, pro někoho integrálka na 125ku zbytečná.

Vzhledem k tomu že jsem už takový malý pád kdysi zažil (naštěstí v nízké rychlosti a šel jsem jenom na koleno a rameno) a na skůtru mám zatím najeto jenom desítky kilometrů, jsem raději pro větší bezpečnost a chci se zeptat na ten závěr - "integrála chrání víc než sklápěčka".

Já měl za to, že sklápěčka ti po otevření "udělá" skůtrovou helmu a po zaklopení integrálku. Proč by byla zavřená vyklápečka méně bezpečná, že to má kloub a není to celistvé? Nemají to vychytané, že jsou na stejné úrovni?

Ono je taky rozdíl v jaké cenové relaci bude integrálka a v jaké výklopka...rád si za bezpečnost připlatím, ale nerad bych dal za helmu o 4tis. víc v domění že bude bezpečnější kvůli designu a prestižní značce...

marvys

Ta LS2 - FF325 vypadá docela slušně a i cenově je přijatelná. Nějaké postřehy ze skůtrové jízdy (30-100km/hod)? Mlžení, hluk...?
ryan99

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 21 črc 2017, 17:32
Skútr / moto: PCX 125

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod JRM66 » 22 črc 2017, 23:21

ryan99 píše:Díky za konstruktivní odpoveď :-)

Co jsem tak pochopil, tak na delší trasy i v chladnějším počasí bude určitě lepší integrálka, nebo výklopná. Rozdíl bude asi v ceně, integrálka bude fajn i za 2-3 tisíce, ale u výklopky si chce připlatit, ta NOLAN N91 EVO stojí kolem 6tis., ty levnější budou asi dost hlučné...
Nečakaj z vyššou cenou nejaky extra zázrak, ja mam premiovku Schubert C3 za 550,-é a je tam tiež hluk ako v aerodynamickom tunelu. Hluk sa rieši štuplami do uši, používajú to veľký turisti na veľkých mašinach. :idea:
MOTO: BMW R 850R.95tkm, teraz 105tkm Piaggio Liberty 125 m.02 Maslová metla. cca. 45tkm teraz cca.65tkm Beverly 250 RST-ie 04 silver Italka.kauf.27tkm, aktuál 50tkm Dalšie BV250-300ie Tourer čierna z CZ teraz už white pearl 566. Viva Piaggio! BV 350 ST
JRM66

500+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 725
Registrován: 08 říj 2015, 18:22
Bydliště: Totalitna EU. v panelaku zatiaľ
Skútr / moto: BV RST 250ie BV-300 Tourer BV-350 ST
Tuning / úpravy: Vymenena pôvodna brzdova kvapalina!

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod Badarala » 23 črc 2017, 04:58

Duky5...existují brýle...
Ryan99...Ano, ten kloub snižuje stupeň ochrany, stejně jako jej snižuje například integrovaná sluneční clona (jsou firmy, které si tak zakládají na pověsti bezpečných helem, že zásadně do svých helem sluneční clony nedávají...). Pokud jde o tu konkrétní sklápěčku - mlžení vyřešeno přikoupeným pinlockem. To, jak ti bude nebo nebude hučet na tvém skútru a při tvém plexiskle musíš vyzkoušet. Ideálně solidní krám, kde ti to dovolí. Mně na motorce ok, ale mám tam pouze miništítek.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Přilba na skútr

Příspěvekod Mirus1 » 23 črc 2017, 09:24

Jó helma, taky jsem měl to dilema, po vyzkoušení snad 20 různých jsem skončil u integrálky. U vyklápěčky nebo překlápěčky mě vadil ten mechanismus,vrzání, skřípot,těžká(dá se zvyknout) a kravál. Vůbec se nebavím o těch otevřených, pro mě osobně k ničemu, kravál větší jak start raketoplánu,imrvere fučí na krk a.t.d. fuj... :D
Integrálku nasadím a sundám na makovici stejně rychle jako ty ostatní. Ten pocit relativního klidu,bezpečí, je pro mě u integrálky nejlepší....

Podle mě se musí hledět taky na jiné věci,jako je zapínání,pinlock,vyjímatelný interiér,příprava na intercom a.p. Při správném rozhodnutí se potom ušetří prachy na nákup jiné,vhodnější. Stalo se to i mě :? :D
Velmi dobře se v tomhle orientuje a vybírá zde.....Pan Tomáš Ausficer je velmi ochotný a vstřícný člověk,poznal jsem ho osobně..

https://www.speedmoto.cz/helmy-na-motorku-x2s13608
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků