Runner PJ - přední vidlice

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Runner PJ - přední vidlice

Příspěvekod Dexter » 07 črc 2010, 16:53

nemám najeto ani celý 2tis. km a už mam na přední vidlici vůli jak prase, jezdim většinou na dobrých silnicích a sám, nechápu jak to může takhle rychle odejít, snad mi to ještě v záruce vymění, otázka je jak dlouho to vydrží potom, aby se to neměnilo jak filtr. Nebo je lepší dát nějakou jinou, lepší? nějaké zkušenosti?
Uživatelský avatar
Dexter

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 19 úno 2010, 20:01
Bydliště: Hradec Králové
Skútr / moto: Gilera Runner Purejet 50

Re: Runner PJ - přední vidlice

Příspěvekod foky » 07 črc 2010, 17:32

Koncernová vidlice USD - snad jedinej nešvar Giler. V roce 2008 totiž Piaggio předalo výrobu číňanům, a od tý doby je to špatný. Poslední dva-tři roky je to hodně diskutovaný téma. Problém je v tom, že ta vidlice má vesměs malinkatou vůli už od výroby, pak stačí vybrat pár dir a malér je na světě. Problém je totiž v silikonovejch pouzdrech, který se za velmi krátký časový horizont vytlačej. Reklamace neřeší nic, protože ti tam daj ty samý pouzdra. Jediný doopravdy účiný a relativně levný řešení je, že to dáš třeba do Scootlandu na výrobu pouzdej pro kluzáky z jinýho materiálu. Slyšel jsem, že zrovna ve Scootlandu to dělaj docela slušně. Většinou se nechaj vyrobit pouzda ze silentblokový gumy, a to pak o tý vidlici hooodně dlouho nevíš. Cena by se údajně měla hejbat kolem 2000,-. Hlavně to nenechávej, aby to došlo do extrémního případu, že se ti ta vidlice zdeformuje. Poslední fáze před vyhazovem je to, že se ti vidlice "z ovální" ve směru nárazů, to už jí nepomůže vůbec nic.

Jinak můžeš zvolit nějakou dobrou-novou vidlici od velkých výrobců. Ceny 8000+
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Runner PJ - přední vidlice

Příspěvekod Dexter » 07 črc 2010, 20:06

nooo tak uvidim co my schvalně řekne prodejce je to můj známej, a asi by se spíš vyplatilo to dát do scootlandu jak říkaš, 8tis za novou sic pořádnou se mi nechce :lol:
Uživatelský avatar
Dexter

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 19 úno 2010, 20:01
Bydliště: Hradec Králové
Skútr / moto: Gilera Runner Purejet 50

Re: Runner PJ - přední vidlice

Příspěvekod Seti » 07 dub 2011, 10:30

Tady bych rád věděl jak to dopadlo a jaké jsou zkušenosti ostatních majitelů Runnerů s tou původní USD vidlicí. Mít na novém scootu po 2000km běžné silnice pouzdra v kopru, mi přijde jako dost nereálná věc při jeho ceně. Já na tom mám momentálně natočeno 8200km a nezdá se mi, že by tam byla nějaká vůle. Vidle akorát trochu vrže když se opřu do řídítek a zhoupnu to – je to ukazatel něčeho, nebo je to normální? Jaká jsou vůbec zkušenosti s výdrží vidlic u jiných skútrů, třeba čínských?
Gilera Runner 50 PureJet FL: Malossi multivar, U24ETR/Malossi Redsponge, 2,7L/100km
Uživatelský avatar
Seti

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 92
Registrován: 11 úno 2011, 12:14
Bydliště: Plzeňsko
Skútr / moto: Gilera Runner 50 PureJet

Re: Runner PJ - přední vidlice

Příspěvekod foky » 07 dub 2011, 11:01

Řešilo se to v trochu jiném tématu 8)
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Runner PJ - přední vidlice

Příspěvekod Seti » 07 dub 2011, 11:29

Sry.. omlouvám se. To vlákno jsem sice viděl, ale tady se mi téma zdálo jaksi bližší mému skútru a vzniklo i o dost dřív. A navíc podle počtu reakcí tam - vlastně jen od čtyř jednotlivců, kdy dva napíšou že to mají vytřískaný a třetí že má repas, se mi moc nezdá, že by se ten problém týkal globálně všech těch co mají NRG nebo Gileru po roce 2008. Rád bych tedy znal i názor dalších. Až budeš mít chvilku, tak tam ten můj prvotní příspěvek přesuň a tehhle dodatek smaž, děkuji.. :wink:
Gilera Runner 50 PureJet FL: Malossi multivar, U24ETR/Malossi Redsponge, 2,7L/100km
Uživatelský avatar
Seti

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 92
Registrován: 11 úno 2011, 12:14
Bydliště: Plzeňsko
Skútr / moto: Gilera Runner 50 PureJet


Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 6 návštevníků

cron