Kentoya Sharky - závada na variátoru

Technické problémy s čínskými skútry do objemu 50ccm (včetně).

Kentoya Sharky - závada na variátoru

Příspěvekod davelbc » 02 bře 2014, 21:38

zdravím, potřebuji poradit od někoho kdo má zkušenosti s rozborkou variátoru- konkrétně převodovky zadního kola. problém mám takový, že se z těchto míst stále silněji ozýval zvuk jako když řemenice o něco drhne až se jednoho krásného dne skůtr úplně zastavil. zjištěná závada-řemenice spojky drhne o blok variátoru. po demontáži spojky a řemenice jsem zjistil že se hřídel dá poměrně snadno zatlačit do bloku převodovky, či naopak opět vytáhnout do správné pozice. celá zadní část si tak vcelku snadno cestovala o pěkný kus dovnitř i ven až se zadrhla o blok... ložisko ve víku variátoru je v pohodě, ale celá hřídel má slušný vakl i do stran.... ví někdo jaké překvapení na mne čeká až vyleju olej a převodovku kuchnu? příjde mi že tam bratr chinan něco zapoměl namontovat... :o) jedná se o kentoya sharky 50 ccm. mám ten stroj již více než 5 let, ale najeto má slabých tisíc km. za rady díky. ahoj david
davelbc

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2014, 21:17

Re: Kentoya Sharky - závada na variátoru

Příspěvekod Vratas » 02 bře 2014, 22:04

Upřímně, divíš se tomu? Nevím, co tě čeká za překvapení, ale určitě to bude stát za to. Možná už to nikdy nesložíš a oprava nebude mít možná smysl.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Kentoya Sharky - závada na variátoru

Příspěvekod davelbc » 02 bře 2014, 22:37

upřímně? no věřím, že se dočkám i věcné odpovědi. pokud to má stát za to, jdu do toho. i tak díky. :wink:
davelbc

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2014, 21:17

Re: Kentoya Sharky - závada na variátoru

Příspěvekod BacaNR » 02 bře 2014, 23:18

ahoj raz som nieco podobne riesil na cina 2T. Asi budes mat rozpadnute lozisko na prevodoch , za par korun tam zozenies lozisko v obchode (myslim ze to bol bezny rozmer) prelisujes , das nove gufero a jazdis ;)
BacaNR

100+
 
Reputace: 8
Příspěvky: 105
Registrován: 12 čer 2013, 21:59
Skútr / moto: Tmax 500i,Malaguti madison RS250 ,Keeway matrix 70

Re: Kentoya Sharky - závada na variátoru

Příspěvekod davelbc » 04 bře 2014, 09:09

Díky za zprávu. Takovou nějakou závadu tuším. Hřídel zlomený není, z bloku převodovky nic "nevypochodovalo" a pohyb hřídele směrem dovnitř je cca o šíři ložiska, ....zní to logicky. I když u číny opravdu nikdy nevíš. :) Nějak to dopadne, kdybych stroj před lety nedostal darem, dávno už byl ve šrotu.
davelbc

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 02 bře 2014, 21:17


Zpět na Do 50ccm

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků