Stránka 1 z 1

Honda PCX 125 - šroub na vypuštění oleje nejde povolit

PříspěvekNapsal: 09 kvě 2024, 22:46
od Viktor.Z
Ahoj,

už několikrát jsem si úspěšně vyměnil olej a vždy vše bez problému. Ale teď, když jsem měnil olej, tak jsem najednou absolutně nemohl povolit ten šroub vespodu, kterým se vypouští olej. Prostě s ním nešlo absolutně hnout, ať jsem se snažil sebevíc. Nikdy jsem ho nijak moc neutahoval. Jen tak prostě akorát. Nejspíš se asi zanesl bordelem a díky tomu se tam nějak zasekl. Vypustil jsem olej pouze tedy tím větším bočním šroubem se sítkem. Další výměnu oleje nechám udělat v servisu, jestli se jim ten šroub podaří povolit. Ale chci se zeptat, jak velký je to problém. Protože mi přijde, že ten olej by se vůbec tím spodním šroubem nemusel vypouštět. Protože stejně musím povolit i ten boční a tím to dovypustit. Tak to rovnou celý vypustit tím bočním. Jak velkej je to průser, že ten spodní šroub nejde povolit a je nějaká metoda, jak to nějak povolit, kromě zkoušení povolit to silou? Asi blbá otázka, ale co já vím.

Re: Honda PCX 125 - šroub na vypuštění oleje nejde povolit

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2024, 01:37
od adacarp
Utáhnout tak akorát je 20nm,asi jsi tentokrát nechal cit v rukou někde jinde.Co ti pomůže je kvalitní klíč projeď to ať je motor teplý,ohřej šroub ještě horkovzduškou nasaď kvalitní klíč a musí povolit,případně velmi jemně poklepat šroub kladívkem.Pokud ti bokem vytekl opravdu všechen olej, tak to je asi jedno jestli spodem,nebo bokem,ale jestli je spodní šroub nejníže a něco tam zůstává,tak to jedno není,největší bordel bude zůstávat v motoru.

Re: Honda PCX 125 - šroub na vypuštění oleje nejde povolit

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2024, 07:51
od kerim7
S tím ohříváním šroubu je to blbost. Ohřát motor a olej ano, všechno se teplem roztáhne. Nahřát ještě víc šroub znamená, že se roztáhne ještě víc a v díře bude napresovaný taky víc. Tohle funguje na matici, aby se roztáhla, ne na šroub. Na ten spíš zmrazovací spray, aby se trochu smrsknul. A ano, důležitý je dobrý klíč a mít ho dobře v ose šroubu. Nesmí dojít k pokusu o ohyb, pak hrozí zlomení.

Re: Honda PCX 125 - šroub na vypuštění oleje nejde povolit

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2024, 12:17
od Viktor.Z
Tak nakonec povolil. Vyjel jsem s tím kousek, pak se na to mrkl a z toho šroubku vysela kapka oleje. Byl ve skutečnosti trochu povolenej a hýbat s ním už normálně jde. Pořád mám ale blbej pocit z toho, že jsem ten olej vypustil jen tím bočním šroubem. Když jsem to ním vypouštěl, tak když už to teklo málo, protože už tam toho bylo málo, tak jsem motorku trochu naklonil a tím to dovyteklo. Použitého oleje pak bylo asi 970 ml, tak snad je aspoň 99% použitého oleje pryč. Znovu se mi to dělat nechce, protože už tam mám novej olej. Tak snad to bude takhle ok do další výměny?

Re: Honda PCX 125 - šroub na vypuštění oleje nejde povolit

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2024, 12:52
od adacarp
Kerim7,zas taková blbost to není,někdy nahříváš aj vstřiky nebo svíčky když nejdou ven,prostě zkoušíš všechno možný,tím nemyslím do ruda.Zmrazovací sprray je taky někdy dobrý pomocník to máš pravdu.