Piaggio X8 250i.e. - nedrží volnoběh, nestartuje bez plynu..

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Piaggio X8 250i.e. - nedrží volnoběh, nestartuje bez plynu..

Příspěvekod Waladero » 19 kvě 2023, 19:50

Zdravím všechny, jsem majitel stroje Piaggio X8 250i.e., r.v. 2006, naj. 49 tis. km (stříkačka).
Když jsem ho kupoval před cca 3tis. km, tak již byl problém se startováním bez plynu. To jsem však, při tom co má skútr najeto, nepovažoval za velký problém. Postupem času se to zhoršovalo. Pak se občas stávalo, že to po startu nedrželo volnoběh bez plynu. Teď už to nedrží bez plynu volnoběh vůbec.
Došlo na "odborný" značkový servis - výměna baterie, kontrola všeho možného - prý OK. Ze servisu jsem odjel po pohodovém startu. Druhý den doma už to ani nechytlo. Byla již zima, tak jsem to neřešil.
Teď jsem se do toho pustil svépomocí. Rozborka, nádrž ven, vyčištění, kontrola tlaku čerpadla (OK) a zkusmo nastartování. Beze změny, ale... Zjistil jsem, že když prstem přicpu hadičku (vracečku) do nádrže, tak je volnoběh vpoho a drží bez plynu.
Teď otázka... Co s tím? Nějaké řešení? Mohl by být problém ve ventilu nad filtrem v nádrži, přes který se vrací benzín zpět? Když ano, tak asi jedině koupit nový.
Děkuji za vaše názory.
WhatsApp Image 2023-05-19 at 19.44.12.jpeg


-- 19 kvě 2023, 21:00 --

...tak by mohla být závada v regulátoru tlaku paliva, který je nad tím filtrem v nádrži.
Díl jsem však našel pouze tuningový ke zvýšení tlaku z 2,5 na 3,5 BAR k motorům Yamaha, Minarelli za cca 1.000,-Kč. Snad bude kompatibilní.
Vypadá stejně.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Waladero

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 14 kvě 2023, 20:08
Bydliště: Kladno
Skútr / moto: Gilera Nexus 500

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků