Jinlun JL50QT-5 - plasty a hadice

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Jinlun JL50QT-5 - plasty a hadice

Příspěvekod petrfilipi » 12 čer 2022, 19:25

Nazdar všem.
V týdnu jsem se stal (hrdým) majitelem skútru Jinlun JL50QT-5 a měl bych na Vás, zkušenější, pár otázek.
1) Foto 2 - chybí mi plastový díl pod zadní skupinovou svítilnou. Myslíte, že ho někde koupím? Ještě nemám technickou prohlídku a nevím, zdali bez tohoto dílu projdu.
2) Foto 1 - při zevrubné prohlídce (doplnění matic, výměna utržených šroubů, zalepení prodřeného krytu vzduchového filtru, ...) jsem si všiml, že mám krátkou "trubku" právě od vzduchového filtru ke karburátoru. Koupím ji někde? On by nebyl problém nechat vytočit duralové prodloužení - ale kdyby byla hadice nová, nemusel bych shánět dural, soustružníka, ...
3) Foto 1 - dále mám zpuchřelou hadičku (opět do vzd. filtru) a připojovací koleno za karburátorem. Je to někde ke koupi?
4) Mohu skútr nastartovat bez akumulátoru? Akumulátor měl povolené všechny zátky, byl bez "kyseliny" (zřejmě ji někdo cíleně vylil) - ale ještě jsem tam novou kapalinu nelil. A vzhledem k tomu, že jsem vypustil starý olej a ještě nenalil nový, jsem skútr ještě nestartoval.
5) Nějak mi skoro nebrzdí přední hydraulická brzda. Asi by bylo dobré vyměnit celou kapalinu, co?
6) A určitě by nebylo od věci vyměnit aspoň benzínové hadičky, že?
7) Je ve variátoru taky nějaký olej?

Zkoušel jsem oslovit místního odborníka na skútry a ten mi hned po telefonu řekl, že mi max. opraví motor, ale s plastovými/gumovými díly nechce mít nic společného.
Skútr má najeto poctivých 7041km a koupil jsem ho od firmy za 500 Kč - takže nic moc neriskuji.
Vím, že je to PRC - na plastech je to vidět - ale za ty peníze by mohl mít kluk (15) nebo tchýně hezké svezení.
Zatím jsem star

Díky za odpovědi.

Petr Filipi
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
petrfilipi

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 12 čer 2022, 19:02
Skútr / moto: Jinlun JL50QT-5

Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron