Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Kluby a spolky ze západních čech.

Příspěvekod adamcz » 07 črc 2008, 20:41

Neváhejte a přidejte se k nám www.plzensky-skutr.cz
Přijmeme kohokoliv, nezáleží na věku ani pohlaví, základ je být z plzeňského kraje..
Leovince ZX chrom, Malossi Sport 70ccm, Hebo Next Generation, Hebo kevlar řemen, DellOrto 17,5 man, S6 táhlo 50cm, svíčka NGK, Dunlop RunScoot, červené pružinky, červená kontra, větrák Oversize, tacho Sigma BC906,..
Uživatelský avatar
adamcz

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 57
Registrován: 05 dub 2007, 09:08
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Keeway Matrix 50

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod adamcz » 12 úno 2009, 08:43

Hups, to tu neni nikdo z Plzně ? :mrgreen:
Leovince ZX chrom, Malossi Sport 70ccm, Hebo Next Generation, Hebo kevlar řemen, DellOrto 17,5 man, S6 táhlo 50cm, svíčka NGK, Dunlop RunScoot, červené pružinky, červená kontra, větrák Oversize, tacho Sigma BC906,..
Uživatelský avatar
adamcz

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 57
Registrován: 05 dub 2007, 09:08
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Keeway Matrix 50

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod Miroslav Sedlmaier » 12 úno 2009, 09:56

Sice nejsem z Plzně,ale z Klatov :D jestli se bude něco dít,tak dejte vědět :wink:
Uživatelský avatar
Miroslav Sedlmaier

1000+
 
Reputace: 9
Příspěvky: 1015
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Klatovy
Skútr / moto: Klatovy 776 026 101, Burgman 650E K8+B 400 K5 dříve Foresight 250,Pantheon 125

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod ladagal » 31 kvě 2011, 14:59

Jsem od Plzně ale co to pozoruju tak bohužel moc skutr-nadšenců tu není :(
ladagal

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 22 kvě 2011, 22:19
Skútr / moto: Lingben LB50QT-16
Tuning / úpravy: MALOSSI VARIATOR

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod Dennis35 » 21 bře 2013, 12:58

Jsem z Plzně, ale mám "jen" elektroskutr Akumoto 600, tak nevím jestli smím do party :-D
btw ten web nefunguje?
Dennis35

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 21 bře 2013, 12:54
Skútr / moto: AKUMOTO 600/L85

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod TUNER » 21 bře 2013, 13:18

Web nefunguje a Adama kterej to zakládal jsem už tak 4 roky na skútru neviděl )))
Ohledně toho bateriovýho povozu,bude lepší když si najdeš někoho s něčim podobnym...třeba elektrokolem,ale spíš ani to ne,elektrokolo po vyčerpání energie může pokračovat dál,skútr ne. Takže se spíš motej kolem domova a sleduj stav akumulátorů ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod Dennis35 » 21 bře 2013, 16:35

Tak to se omlouvám, že jsem vůbec mezi motorkářskou "šlechtu" vlezl.
Dennis35

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 21 bře 2013, 12:54
Skútr / moto: AKUMOTO 600/L85

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod PBM2 » 21 bře 2013, 17:19

Nejsem ani z Plzně a okolí, dokonce nemám pro některé lidi "slušný stroj", ani to pivo nepiju. Ale nemyslím, že by poznámky typu "sleduj akumulátor, jezdi kolem domova, jezdi s motokoly apod." někomu prospěly. Nejen, že je to dost ubohé, ale navíc to u lidí, kteří by časem přešli z elektroskůtrů na klasický, vyvolává dojeem, že ti, kteří ho již mají, se považují za něco víc a pak zanevřou jak na Skůtrfórum, tak na chuť se scházet s dalšími skůtristy. Každý má právo na názor, ale neměl by při tom nikoho urážet, třebas jen možná v žertu. Že jeden má ELEKTROskůtr a druhý MOTOskůtr? No a co? Jsou to oba skůtry, ať si to chce jeden nebo druhý připustit. To už aby ti, co jezdí na benzín, začali tvrdit, že nafta patří jen do kamen a náklaďáků a ti, co mají osobní auto, aby s tím šli raději orat pole. Ubohost... :cry:
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod Dennis35 » 21 bře 2013, 21:08

Děkuji za podporu...elektroskutrista jsem vlastně jen z "donucení" tedy aspoň ze začátku jsem byl. Bydlím v paneláku a nejsem vlastník garáže, takže benzinový skutr prostě není kde ustájit, proto volba elektriky. Než jsem se odstěhoval do Plzně, byl jsem majitelem postupně několika benzinovýcjh strojů, ale teď věřte nevěřte jsem obdivovatel nových technologií, jako je elektromobilita (tedy inovovaných) Pro ty zaryté benzi%náky, koukněte se na produkty ZERO Motorcycles a vtipy vás možná přejdoui..jinak já nerozlišuji a uznávám jakékoliv motocykly i kdyby jezdily třeba na páru :-D
Dennis35

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 21 bře 2013, 12:54
Skútr / moto: AKUMOTO 600/L85

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod krizik1 » 21 bře 2013, 22:07

Dennis35 píše:Tak to se omlouvám, že jsem vůbec mezi motorkářskou "šlechtu" vlezl.

Nesmíš být tak labilní, občas tu proběhne nějaký fórek a důležité je se z toho neposrat.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod TUNER » 22 bře 2013, 08:29

Denis35 + PBM2 - prostě názor,někdo se s nim srovná,někdo ne....každýho věc. Nesmíte se brát tak vážně ;-)

Až spadnete z výšin nohama na zem,zkuste si pozjišťovat fakta o elektroskútrech a zjistit si na co je elektroskútr vhodnej a že "ta doba" ještě nepřišla a dlouho nepřijde. Je tady na to téma kde pár faktů je. Klidně s elektrikou na nějakej sraz přijeď,to ti nikdo nezakazuje. Třeba na každoroční prvomájovou vyjížďku kterou se v Plzni zahajuje sezona......uvidíme jestli v "chumlu" dojedeš aspoň na kraj Plzně ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod Dennis35 » 23 bře 2013, 11:25

krizik1 píše:
Dennis35 píše:Tak to se omlouvám, že jsem vůbec mezi motorkářskou "šlechtu" vlezl.

Nesmíš být tak labilní, občas tu proběhne nějaký fórek a důležité je se z toho neposrat.

Forek možná, ale asi by měl mít úroveň, tohle bylo trochu trapné...když vím o elektroskútrech kulový, tak radši asi mlčím ne...za pár let si to třeba povíme, jak je to s benzínem a jeho alternativami .. už te%d přinejmenším jezdím laciněji, což je docela podstatné...čekal jsem jen spřízněné duše, rady, pomoc a tak a ne hned z první urážku
Dennis35

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 21 bře 2013, 12:54
Skútr / moto: AKUMOTO 600/L85

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod Vratas » 23 bře 2013, 11:43

Čau, myslím, že ani za pár let si to nepovíme. Co se týče alternativ benzínu, tak Tuner má pravdu v tom, že ta doba využití el. energie na pohon vozidel je v dalekém nedohlednu. Aby věc na elektriku jela, musí se nabít - to nějakou dobu trvá. Dále, když se vybíjí akumulátor, síla i rychlost těchto strojů slábne. U benzínových strojů stačí "pouze" nalít palivo a jedu a i když mi palivo dochází nebo jedu na rezervu, tak jedu ale furt stejně bez ztráty výkonu. Navíc nemusím čekat několik hodin, než se mi něco nabije a pochybuju, že i v případě vybití někde na silnici ti přijede na pomoc někdo s 230V zásuvkou a bude tam s tebou čekat, než to nabiješ. Je pravděpodobnější, že ti někdo dá za peníze "cucnout" z nádrže nebo ti prodá palivo z rezervního kanystru pokud ho vozí a nebo tě sveze na pumpu a zpět.

Ještě se zeptám, jak a kde máš uložený akuskútr v paneláku, napadla mě kočárkárna nebo tak něco - tam se snad vejde i benzínový ne?

PS : Nikdo ti tady nebrání v zapsání se do nějakého klubu nebo navštěvování skútr akcí. Užij si to jak se patří, pokud na nebudeš mít problémy s dojezdem a stíhat ostatní členy.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod PBM2 » 23 bře 2013, 13:05

To Vratas (a vlastně i Dennis35): ono to spíše zabíhá směrem k elektroskůtrům, které patří do jiné sekce, ale každý máte svým způsobem pravdu. U běžně dostupných typů elektricky poháněných vozidel je největší problém dojezd, dobíjení, cena náhradních baterií a pár dalších věcí. Přirovnal bych to (sice to není zcela stejné) k situaci s pohonem na plyn, když se teprve zaváděl. Stanice na plyn málokde, i když cena podstatně nižší, než u benzínu. Podobná situace, jako s elektroskůtry. Sice nabíjet se dá sice z kdejaké zásuvky, ale na cestě většinou nic takového nenajdeme. Takže to je omezení, jaké bylo svého času s nízkým počtem LPG stanic. Snad i proto lidi volili možnost dostavby LPG/CNG zařízení při zachování benzínového pohonu. U elektroskůtrů bohužel tato možnost neexistuje, což je hodně znevýhodňuje. Na krátké dojížďky s možností v obou koncových místech "dotankovat", či-li dobít, plus případně i někde cestou, se elektroskůtr hodí. Ale na delší cesty, navíc s větší zátěží, protivítrem nebo hornatým terénem, jeho výhody dost rychle mizí. Ale toto bylo téma o plzeňském klubu a Dennis35 se je ptal, zda se může přidat. Proto si myslím, že reakce Tunera byla, kulantně řečeno, nevhodná. Dennis35 psal, že vyzkoušel i klasický stroj. Ale kvůli parkování v domě neměl jinou možnost. Já sám jsem limitovaný v domě řádem, který jasně říká, že max 50 ccm v domě, nic nad to. Takže i já bych koupil asi nějakou 125. Ale do domu bych ji dát nemohl (nehleďme na něco, jako že "kdo to pozná a tak", protože faktem zůstává, že kdyby se cokoliv stalo a došlo by na lámání chleba, mohl bych dodatečně muset platit za případné škody, i když bych nebyl příčinou, už jen proto, že jsem nedodržel domovní řád), proto jen 50. Možná, že Dennis35 nemá v domě povoleno parkovat cokoliv benzínového. Proto elektroskůtr. Já mu přeju, aby mu dobře sloužil, aby v Plzni našel spřízněnou duši i u klasického stroje a mohl, alespoň na nějaké srazy nebo kratší vyjížďky, s nimi jezdit 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Plzeňský Skútr Klub - Skútr Klub Plzeňských Malorážek

Příspěvekod mijuna » 24 bře 2013, 00:19

TUNER píše:Web nefunguje a Adama kterej to zakládal jsem už tak 4 roky na skútru neviděl )))
Ohledně toho bateriovýho povozu,bude lepší když si najdeš někoho s něčim podobnym...třeba elektrokolem,ale spíš ani to ne,elektrokolo po vyčerpání energie může pokračovat dál,skútr ne. Takže se spíš motej kolem domova a sleduj stav akumulátorů ;-)


Jo Adam...kde je mu konec:-)a táta jeho má ještě atllantica 500:-)nevíš??
Uživatelský avatar
mijuna

500+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 603
Registrován: 09 lis 2009, 11:49
Bydliště: Rohoznice u Pardubic či Hradce Králové-Kolín(Radim)
Skútr / moto: Bandit PYČO..1200S rv 2004
Tuning / úpravy: uvidíme:-)

Další

Zpět na Západní čechy

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník