Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Diskuze o čemkoli.

Pro snažší přehled malá anketka:

mám čínský skútr a jsem s ním spokojen - doporučuji jeho koupi
18
15%
 
kocur, PROOF, Kiper, Mohy 125, Rosi45, jmart, Luc8ka, Lukes80, Denisa94, KRAES, ROBOTOX, Jiří Nedvídek, těša, Anonym1
mám čínský skútr a nejsem s ním spokojen - nedoporučuji jeho koupi
4
3%
 
krizik1, Kostík1342, Decado, radeonx800
mám čínský skútr, zvolil jsem poměr cena/spolehlivost, jsem připraven, že může přijít něco velkého
15
13%
 
hagrid, miglanc, vavo7, proviewx, maryn, Jirabach, vanbur, Lubomir, StrejdaCZ, Fortkiller, Valheru_KOKr, PBM2, Laco Maco, CzechDave
mám značkový skútr a jsem s ním spokojen - doporučuji jeho koupi
81
68%
 
Pulec73, cantor68, Acada, illegal, KARLOS111, Fellowdeer, pietronimuss, janon, Krvel, Dándí, Mr.Voza, Winterwolf, Strmal, jan.jarolim, Luca_69, medved.m, p@t, sigi, robert_sulc, saimon1, Gandalf, Panker, Iwos, Kuře, Hasmann, crhy, ondsin, traintom, gabel, TomRaptor, zbyňák, vena307, vikino, 125pcx, Kamilus, Hanssen, Dank, habakuk_cz, pajko, tatík, Yenda66, gombo, Radek Bílek, c.i.z.a., wolfgang007, replic, Mojda, matuu, Mican, Myschan, elem, TUNER, kingston, Trabuk, pavlis, venda, makreps, KYBLOS, kokoska, jirkaa, Stix, pavkass, PetanG6, denisbiker, mk-tec, lucky007, Coffelolz, alabama14, Qirim, panTerek, Dano, JardaB
mám značkový skútr a nejsem s ním spokojen - nedoporučuji jeho koupi
2
2%
 
RHON, satanachist
 
Celkem hlasů : 120

Re: Kdo uvašuje koupit šína skutr napšed šíst pak rozhodovat.

Příspěvekod TUNER » 22 srp 2014, 09:04

Myslím že Mohy a Rossi s Kymcem bych mezi čínu neřadil. Kvalitou jsou určitě výš než ty levné stroje jemuž odpovídá samozřejmě i cena.
Mezi čínu bych řadil pouze ty stroje které se dělají v mnoha verzích jen pod jinym názvem a motor je všem dobře známý vzduchem chlazený. Tam už je to většinou na jedno brdo.

Osobně by mě ale zajímal názor,nebo spíš jedno velice jednoduché srovnání,bez omáčky a keců kolem,jak zde pár jedinců praktikuje. Jednoduchá otázka a jednoduchá odpověď.

Zajímalo by mě,kolik lidí mělo čínský stroj a přešlo z jakéhokoliv důvodu na značkový stroj......a pak taky opačně. Kdo měl značkový stroj - (Aprilia,Yamaha,Honda,Suzuki,Gilera,atd atd) a přešel z nějakého důvodu ke stroji čínské provenience.

Stačí napsat

Příklad :

1. první stroj - (Aprilia Atlantic 500 ccm)
2. přešel jsem na - (Jinghon Kwank 125 ccm)
3. důvod změny - (Aprilia jezdila moc rychle,měla ošklivou barvu a byla moc veliká)

Jak easy... ;-)

Že by nové téma ? ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Kdo uvašuje koupit šína skutr napšed šíst pak rozhodovat.

Příspěvekod cantor68 » 22 srp 2014, 09:44

1. Hyosung SF50 / sedřel se tisíchran na klikovce/ dán do šrotu
2. Výměna za Malaguti Madison 3 250ie
3. Nebylo proč měnit, tak jsem přikoupil Gilera Nexus 500i
4. Zatím stačí
Uživatelský avatar
cantor68

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 90
Registrován: 15 črc 2012, 09:29
Bydliště: Senica
Skútr / moto: YAMAHA MT-07 Moto Cage

Re: Kdo uvašuje koupit šína skutr napšed šíst pak rozhodovat.

Příspěvekod Jirabach » 23 srp 2014, 21:28

1978 - Jawa 250 panelka (několik let)
2014 - Maxon 125 Ardour (na starý kolena něco kolem baráku)
Momentálně 870 km (cca měsíc), do města a do 20 km stačí.
Kamarádi se mi smějou, že jsem si vzal číňana, ale když ho viděli a svezli se, tak v posměchu polevili.
Uvidíme jak dál.
Uživatelský avatar
Jirabach

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 51
Registrován: 23 črc 2014, 19:59
Skútr / moto: Maxon Ardour
Tuning / úpravy: Revmaplechy vlastní konstrukce.

Re: Kdo uvašuje koupit šína skutr napšed šíst pak rozhodovat.

Příspěvekod Mr.Voza » 24 srp 2014, 14:38

Když vemu jenom posledních pár skůtrovejch let, co jsem se vrátil k jedný stopě a nebudu počítat babety, fichtly, simsony a jiný peklný stroje:

1. Motorro Ceasar 50 (koupeno 3 měsíce starý s nájezdem cca 4600km) - mrtka největší - kapal olej z aiboxu, upad hlavní stojan, na bočním to nestálo, praskaly plastový šrouby, kterejma to bylo sešroubovaný, za jízdy jsem jednou ztratil kus plastu, za studena to "nějak jelo", po ohřátí ještě hůř - prodáno s cca 5000km na tachu

2. Kentoya Skarky 50 (koupeno asi 2 roky starý s nájezdem 1800km) - mrtka trochu menší - proti tomu předchozímu krámu to lítalo jak drak, kopec to vyjelo i 30tkou :lol: , akorát se tomu ve 2000km vysypalo nějaký ložisko v převodech - opraveno a prodáno, protože když už ani ložisko nevydrží, tak co ten zbytek?

3. Yamaha Neos 50, rok 1999 (koupeno s nájezdem asi 11000km) - akorát výměna kontrastky a válečků, jinak OK - kdyby mě tenkrát nechytlo pomatení jménem scooter tuning, tak věřím, že by by problémů jezdil do teď - bohužel po vytunění motoru to vzduch nestíal chladit, takže vráceno zpět do sériovýho stavu a prodáno

4. Aprilia SR50, rok 1998 - koupeno, protože to má stejnej motor, jako Neos, ale vodou chlazenej, takže jsem na ní obul všecky ty tuningový serepetičky, který mě zbyly z Neose, samozřejmě kromě válce a pořád ho mám :)

5. Další Yamaha Neos 50, rok 1998 - koupeno s nájezdem asi 20000km nepojízdný "na kšeft" - předchozí majitel to zadřel z důvodu tuningu - to ale nebyla chyba skůtru - zprovozněno, vyměněný opotřebený díly kolem vária (válečky, vodítka, řemen) a prodáno

6. Aprilia Sonic 50, rok 1998 (myslím) - koupeno s nájezdem asi 25000km nepojízdný "na kšeft" - zjištěno vadný CDI - zprovozněno za 300kč, vyměněný opotřebený díly kolem vária (válečky, vodítka, řemen) - mělo to lehce vytuněněj motor (70ccm válec, 17,5mm karbec, variátor S6, nějakej streetovej vejfuk), bylo to maličký a lehoučký (80kg) a díky tomu nehoráně zábavný :twisted: - ale prodáno, ptorože to bylo omlácený ze všech stran a vůbec se mě to nelíbilo - když si na nžj ale dneska vzpomenu, lituju, že jsem neinvestoval do vzhledu (novej lak) a nenechal si ho :?

7. Aprilia Scarabeo 500GT, rok 2004 (myslím) - koupeno s neznámým nájezdem - tacho ukazovalo 12km - prý tam přes rok nebyla baterka, tak se to vynulovalo (blbost) - myslím, že skutečně to mělo najeto kolem 50000km, protože počítadlo tenkrátu ukazovalo 52000km do dalšího servisu :lol: - tenhle skůtr jsem koupil tak trochu omylem - původně jsem volal na inzarát na Leoše 250, ale ten už byl prodanej a prodejce tam měl ještě tohle - měl jsem to kousel od Chrudimi, tak jsem se na něj jel podívat, nechal jsem se zlákat luxusní projížďkou a odvez jsem si ho :lol: - dal jsem ho trochu do kupy - měl pro tenhle typ motoru známý mouchy - vibrace při rozjezdech, netěsnící gufero vodní pumpy, výměna oleje a filtru, taková nějaká údržba (válečky, vodítka, vyčištění spojky) a těšil jsem se, jak na něm budu brázdit silnice - jenže po cca 500km jsem zjistil, že mě ten skůtr vůbec, ale vůbec nebaví - jezdil moc rychle, měl ošklivou barvu a byl moc velikej :lol: - takže prodáno

8. A konečně moje vysněná Aprilia Leonardo 250, rok 1999 - výměna kontrastky a oleje a teď mě čekaj nový pneu - nechci ho moc chválit, abych to nezakřik, ale tak nějak z něj mám pocit, že je to konečně skůtr (typem i kubaturou), kterej jsem hledal
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Kdo uvašuje koupit šína skutr napšed šíst pak rozhodovat.

Příspěvekod ROBOTOX » 25 srp 2014, 19:56

Kymco do svých 4T padésátek používá nemlich stejný vzduchem chlazený motory GY6 jako zbytek konkurence. Dneska se v kategoriích 50/125ccm kvalita slévá ať už de o Kymco nebo nějakou Yamasaki (nevím jestli to existuje :D ). Já mám Baotian Tanco 50 (v česku firmou topscoot prodáváno pod jménem Cyborg Zen). Musím říct že Baotian je jeden s těch lepších výrobců skútru na východě což potvrzuje i fakt že se jedná i o dodavatele tuningových dílů. Svůj stroj mám od února tohoto roku - k dnešnímu dni najeto bezmála 4500 km jenom mnou (při koupi najeto 4400 původními majiteli - taky bez problému) prakticky každodenního provozu a že ten motor nijak nešetřím a motor rozhodně nevykazuje že by se mu to příčilo. Utahování šroubů nebo nějaké bastlení zatím neznám - jediný problém byly urvané nerezové pásy které drží tlumič výfuku a známá slabina a to sem tam urvané držáky držáky vrutů kapotáže. To jsem vyřešil když jsem na kapotáži uvnitř našel nevyužité oka. Stáhl jsem jimi plasty k rámu pomocí zdrhovacích pásek a plasty již drnčení nevykazují. Co se motoru týče tak o ten se vůbec nemusím zajímat. Nedávno jsem akorát vyměnil motorový olej a jinak leju benzín a jezdím a jezdím. Nemůžu zapomenout dodat že v mém skútru tepe vzduchem chlazená čtyřtaktní jednotka GY6 (v provedení 139QMA). Teď o prázdninách si běžně dávám denně projížďky několik desítek km a nemusím se strachovat co upadne nebo co zadřu. Objíždím královéhradecko s tímto strojem naprosto v klidu a ani neregistruju že se jedná o china_made. Taky musím říct že skútr nemá žádný tunning krom otevření (derestrikce) a variátoru Malossi Multivar. Maximální rychlost 65 Km/h na rovině za dobrých větrných podmínek. Musím říct že jízdní vlastnosti jsou špičkové na 4T 50ccm.
Obrázek
CYBORG ZEN BT49QT-12 - Majitelem od 9.2.2014 - odstaveno 8.9.2015
Obrázek
GILERA RUNNER 50SP - Majitelem od 22.10.2015
Uživatelský avatar
ROBOTOX

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 150
Registrován: 09 zář 2012, 20:12
Bydliště: Hradec Králové
Skútr / moto: Gilera Runner 50SP

Re: Kdo uvašuje koupit šína skutr napšed šíst pak rozhodovat.

Příspěvekod crhy » 25 srp 2014, 20:22

Určitě jsi ale rychlost neměřil GPSkou. To by jsi potom jistě udiveně koukal, jak ti to kecá.

Jinak pro pokračování příběhu kolegy z práce a jeho Květnové pořízení Yuki chopera :
Motorku má už 2měsíce u dealera ( Pyramida ) , který prý nyní předal motocykl dovozci. Čeká se prý na náhradní díly a bla,bla,bla,bla.
60tisíc v pr..li, moto v nedohlednu a motosezóna, alespoň pro něj pomalu u konce ..., říkal, že to přestal řešit (což nechápu).
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Kdo uvašuje koupit šína skutr napšed šíst pak rozhodovat.

Příspěvekod ROBOTOX » 25 srp 2014, 20:50

Měřil :wink: Od cca 55 km/h mi tachometr ukazuje přesně.
Obrázek
CYBORG ZEN BT49QT-12 - Majitelem od 9.2.2014 - odstaveno 8.9.2015
Obrázek
GILERA RUNNER 50SP - Majitelem od 22.10.2015
Uživatelský avatar
ROBOTOX

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 150
Registrován: 09 zář 2012, 20:12
Bydliště: Hradec Králové
Skútr / moto: Gilera Runner 50SP

Re: Kdo uvašuje koupit šína skutr napšed šíst pak rozhodovat.

Příspěvekod eddie29 » 26 srp 2014, 00:20

To snad nemyslis vazne??!!
Bylo F15 TUNED,Teď už jenom DERBI GP1 a F12
Uživatelský avatar
eddie29

250+
 
Reputace: 18
Příspěvky: 291
Registrován: 01 lis 2010, 15:39
Skútr / moto: Bylo F15,F12/derbi gp1 125/teď Ymah fz8 a Xmax250

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod _Tom_ » 26 srp 2014, 06:49

Naprostá většina výrobců dělá tachometry s toleranci + něco
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Kdo uvašuje koupit šína skutr napšed šíst pak rozhodovat.

Příspěvekod HonzaR » 26 srp 2014, 10:08

TUNER píše:Zajímalo by mě,kolik lidí mělo čínský stroj a přešlo z jakéhokoliv důvodu na značkový stroj......a pak taky opačně. Kdo měl značkový stroj - (Aprilia,Yamaha,Honda,Suzuki,Gilera,atd atd) a přešel z nějakého důvodu ke stroji čínské provenience.
Stačí napsat
Příklad :
1. první stroj - (Aprilia Atlantic 500 ccm)
2. přešel jsem na - (Jinghon Kwank 125 ccm)
3. důvod změny - (Aprilia jezdila moc rychle,měla ošklivou barvu a byla moc veliká)


Určitě jsem to tady někde už psal, anebo dřív, na ST-Foru. Začínal jsem s Yuki Rally, kterou jsem koupil zánovní velmi výhodně. V rozhodování mě utvrzoval fakt, že jde o prakticky nový stroj v záruce a minimální vstupní investice, proti značkové ojetině. V té době (asi r.2005) bylo ojetin pomálu a zejména zachovalých kusů, jak šafránu. Dnes je trh mnohem nasycenější. Prvotní radost začaly kalit ani ne závady, ale jisté záludné vlastnosti skútru: pád ze stojanu vlivem vibrací při volnoběhu, nahodilé chcípání motoru na volnoběh na červené, pohasínání světel na volnoběh, nutnost každý týden dobíjet baterii, protože časté startování ji vytloukalo... Když jsem jednoho dne objížděl prodejce značkových skútrů a vyhlížel možného nástupce, následoval pád díky tvrdým klouzajícím gumám a znechucení nad tím, že jízda po Praze je s tímto krámem hotové utrpení. Naštěstí stroj nebyl nijak zvlášť podřený, po dvou měsících provozu jsem ho prodal obratem bez větší ztráty a já si lebedil další roky na Gileře Runner již k naprosté spokojenosti. Jakmile jsem si na Runnera sedl, hned jsem si byl vědom, jak neergonomický byl Yuki, člověk na něm seděl jak "vosa na bonbóně". Runner, znamenal pohodlný posez, dostatek místa, držel stopu, neposkakoval, pneumatiky měly i něco jako přilnavost... V neposlední řadě Runner jel po záběhu a odstranění restrikcí suveréně 80. Chci tím říct, že je dobré se dojít aspoň posadit i na skútr, který se zdá nad vaše možnosti, možná právě tím zjistíte, že rozdíl v ceně je třeba mimo jiné i v lepší ergonomii. Dnes se prodejci předhánějí v nabídkách a většina skútrů se dá zapůjčit na svezení - toho určitě využijte a nekupujte zajíce v pytli.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod jan.jarolim » 25 zář 2014, 20:29

pozor, ymasaki supersport 125 má strejc.
je to vražda, která je teda o proti scarabeu 125 jako pírko alle strejc z toho nedostal víc jak 80km/h a na to, že je to po záběhu, tak se mu to právě vysypalo.
Koupil to od nějakýho staršího pána z prahy, kterej na tom ujel snad 1000km.
No už dojezdil.
Nezapaluje mu to.
Kdyby si nechal kejvačku.....hodnota by rostla.
u šíny hodnota klesne hned po koupi o 50 %
poslední měřená spotřeba na 250 kilometrovém výletě 2,94 litrů/100km
Uživatelský avatar
jan.jarolim

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 65
Registrován: 05 dub 2014, 08:49
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: FICHTL a nově Aprilia Scarabeo 125ie a BMW F800ST
Tuning / úpravy: ZAREZLEJ PÍST

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod janon » 11 říj 2014, 12:21

Pro objektivitu uvadim cenu servisu "znacky" presneji Honda SW 600. Ve 45 000 km provedena predepsana pravidelna vymena motoroveho oleje (2,2l Castrol EDGE 5W30 cena 367,-) a vymena olejoveho filtru (Hiflo cena 129,-) a prace 200,- Celkem cca 700,- Jen kdyby zase nekdo chtel argumentovat,ze servis znacek je drahej... Zadny srouby sem nedotahoval, upadly vejfuky taky ne a chyta to, bezi na volnobech a jezdi jako hodinky.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod vena307 » 11 říj 2014, 16:48

Ale hodinky nejezdí
Když jsi přišel na svět, plakal jsi a všichni se radovali. Žij tak, aby všichni plakali a ty ses usmíval, až jej budeš opouštět!“
Uživatelský avatar
vena307

500+
 
Reputace: 173
Příspěvky: 602
Registrován: 14 čer 2010, 16:27
Bydliště: Praha-Horoměřice
Skútr / moto: Honda SW-T 400,Yamaha FZS 1000 Fazer,Yamaha R1,
Tuning / úpravy: Honda CBR 1000RR Fireblade

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod medved.m » 11 říj 2014, 18:07

To povídej PCX-kářům... :D
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Zvažujete koupi skútru z číny? Napřed číst, pak rozhodovat.

Příspěvekod forester » 11 říj 2014, 19:55

janon píše:Pro objektivitu uvadim cenu servisu "znacky" presneji Honda SW 600. Ve 45 000 km provedena predepsana pravidelna vymena motoroveho oleje (2,2l Castrol EDGE 5W30 cena 367,-) a vymena olejoveho filtru (Hiflo cena 129,-) a prace 200,- Celkem cca 700,- Jen kdyby zase nekdo chtel argumentovat,ze servis znacek je drahej... Zadny srouby sem nedotahoval, upadly vejfuky taky ne a chyta to, bezi na volnobech a jezdi jako hodinky.


To je už prežitok že značkový servis.opravy a súčiastky sú drahšie ako na domáce značky a čínske skútre. Táto fantazmagória sa traduje od dávnejších dôb kedy autá značky Škoda mali prevahu a dovážaných bolo menej.Teraz to funguje presne podla hesla "lacný tranzistorák a drahé baterky"
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron