Změny a "špeky" dopravních pravidel

Diskuze o čemkoli.

Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod JardaB » 27 bře 2016, 19:59

Novinky a pasti v pravidlech

Na kruhových objezdech musíte hlídat jakou značku má před sebou řidič přijíždějící zprava - má tam dej přednost nebo jen kuhový objezd ? Podle toho budete mít přednost VY na kruháči - nebo mu budete dávat VY přednost zprava !!!! Gott der gerechte !
Tedy pozor - samotná značka kruhového objezdu neznamená "Dej přednost"

Značka "Zimní výbava" (modrá kruhová značka s autíčkem a sněhovou vločkou) dosud platila od 1. listopadu do 31. března - NYNÍ platí celoročně.

Mění se zdůvodnění značky průjed zakázán

Odkazy
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/skryte-novinky-pro-ridice-prednost-na-kruhacich-se-meni-a-neni-to-jedina-zmena/

http://dfens-cz.com/jste-pripraveni-na-novou-dopravni-vyhlasku/

A nyní to nejlepší ==============================
Na základě článku, který popisuje "neplatnost" výstražných modrých světel policejních civilních vozidel

http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/nove-policejni-octavie-porusuji-zakon-aniz-by-poradne-vyjely/

jsem zaslal 20.února žádost o vysvětlení na Ministerstvo dopravy (bez odpovědi) a následně dne 21. března stížnost pro nečinnost na odbor odboru auditu a kontroly téhož úřadu.

Jsem názoru, že na signalizaci civilního auta s modrými světly uvnitř, která směřují pouze dopředu a dozadu (tedy chybí světlo umístěné vně na nejvyšším místě vozidla, které je vidět "ze všech stran" ) nemusíte nikterak reagovat a případný spor (správní řízení) vyhrajete.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod Garrett » 27 bře 2016, 21:11

K policii:
Jsem přesvědčen, že auta mají v pořádku, resp. už to tak mělo být dávno. Jsou to vozy určené na skrytý dohled, jezdi jak máš a nebudeš mít problém, jestli nebudeš, počítej s tím, že tě můžou zastavit.
K poslední větě se nebudu raději vyjadřovat
Bylo - Kymco Downtown 125i 2013
Je - Honda Forza 125ccm 2017
Uživatelský avatar
Garrett

250+
 
Reputace: 38
Příspěvky: 304
Registrován: 19 říj 2015, 20:21
Bydliště: u Vyškova
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm. 2017 Bílo modrá

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod Valheru_KOKr » 27 bře 2016, 21:20

Já vidím větší průser v kruháčích a v zimní výbavě... Počkejte, až nás na vysočině haltne policajt a bude chtít vidět řetězy na skútr :D .

Co se týká majáků v autě, nemám s nimi problém každá jízda přes limit je risk a tohle zvyšuje adrenalin. Btw Passaty taky neměly majáky na střeše takže na poslední větu prvního příspěvku pozor.
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod JardaB » 27 bře 2016, 22:10

Tedy vás může zastavit kdo chce (hlavně, že je tam modré světlo) a vyhláška pro "vás dva" neplatí ...

:-)

Tento příspěvek byl veden tím, že je dobré znát předpisy dobře a nejlépe lépe než Státní a Městská policie .... (tedy tak, jako já) . A taky jsem dvě správní řízení vyhrál (stopka a zastavení).

Kdo nezná ... zaplatí i to, co nemusí.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod Valheru_KOKr » 27 bře 2016, 22:20

Tak se drž, bude se ti to třeba ještě hodit ty tvý znalosti... Mám kamaráda co to má taky dokonale zmáklý.... Už 4 měsíce má za sebou a teď bude žádat o vrácení ŘP :D Taky si byl velmi jistý že zná dobře vyhlášky a netajil sne tím, že se dokáže vysekat ze všeho :D
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod Garrett » 27 bře 2016, 22:27

Budeš teda velkej borec - 2 správní řízení za sebou....
Bylo - Kymco Downtown 125i 2013
Je - Honda Forza 125ccm 2017
Uživatelský avatar
Garrett

250+
 
Reputace: 38
Příspěvky: 304
Registrován: 19 říj 2015, 20:21
Bydliště: u Vyškova
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm. 2017 Bílo modrá

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod medved.m » 27 bře 2016, 22:31

Hmm... A můžu se na něco zeptat?
Myslíš, že řidič, který "zná sice jen jeden předpis (tím myslím zákon 361/2000 Sb.) dobře", ale navíc ho dokonce i dodržuje,
by ta dvě správní řízení nevyhrál? :roll:

Možná jinak: myslíš, že by nějaké správní řízení vůbec bylo zahájeno?
Naposledy upravil medved.m dne 27 bře 2016, 22:34, celkově upraveno 1
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod Garrett » 27 bře 2016, 22:33

Mě by spíš zajímalo, jak se k tomu dostal? Nemám vlastní zkušenost, ani pokutu
Bylo - Kymco Downtown 125i 2013
Je - Honda Forza 125ccm 2017
Uživatelský avatar
Garrett

250+
 
Reputace: 38
Příspěvky: 304
Registrován: 19 říj 2015, 20:21
Bydliště: u Vyškova
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm. 2017 Bílo modrá

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod Valheru_KOKr » 27 bře 2016, 23:10

Osobně se už do diskuzí na téma znalost / neznalost nepouštím. Mnoho lidí je přemotivováno dfensem, který občas vydá nějaký návod "jak na to" a zaručuje, že to bude fungovat. Skryté majáky opravdu neřeším, nestavěli mě s viditelnýma, proč by měli se skrytýma?

Z hlavního topicu je určitě dobré mít na pozoru přednosti na kruháčích, to je dost znatelná změna v principu této křižovatky a nezbývá než doufat, že to již brzy vymizí. Na druhou stranu veškeré kruháče před touto novelou jsou vybavené dopravní značkou P4 - Dej přednost v jízdě a nebo P6 - STŮJ Dej přednost v jízdě. Původní značení by nemělo být podle informací na netu odstraňováno a z toho vyplývá, že bude třeba hlídat nově vzniklé kruháče

Dopravní značka zimní výbavy celoročně jsem nedohledal aktuální podobu (opravte mě pokud se mýlím), ale i přes její celoroční platnost vstupuje do hry definice: Řidič musí použít Zimní výbavu pokud je souvislá vrstva sněhu/ledu nebo lze předpokládat její výskyt během jízdy. Tedy dnes 27.3.2016, i když by ještě měla značka platit bez výhrad , nikdo nemůže udělit pokutu za letní pneu, nebo absenci řetězů, protože nikdo nepředpokládá vznik souvislé vrstvy při +10-15°C

Trochu chybí upozornění na změnu značky Rychlostní silnice, kde již neplatí rychlostní limit 130km/h, ale je snížený na 110km/h. Nedaleko od autora topicu je takový úsek zavedený a namísto nedávných 90km/h lze jet rychleji mezi Pískem a novým úsekem D4. Obecně tyto úseky jsem viděl vždy jako náhradu za 90km/h a nepamatuji, že by někde omezili 130km/h (nejezdím všude, ale tam kde se pohybuji tak žádná škoda nevznikla :) )
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod stretavka » 27 bře 2016, 23:58

to JardaB

Možná jsi vyhrál dvě správní řízení - blahopřeji ti, ale co se týče výkladu zákona, tak promiň, ale ty i tvurci toho článku o nespravnosti policejních majaku mate mezery. Článek byl napsán tendencne, to mne nepřekvapuje, ale u tebe mne to mrzi....

Co mne k tomuto nazoru vede....????
Tak za 1. Cituji ze zakona a prováděcí vyhlášky....

Zvláštní výstražné světelné zařízení je umístěno, pokud je to možné, na nejvyšším místě karoserie nebo nástavby nebo co nejblíže nejvyššímu místu, a to přibližně v podélné střední rovině vozidl

Vidíš tam to napsaný NEBO CO NEJBLÍŽE NEJVYŠŠÍMU MÍSTU

Za2. Kdyby to bylo v rozporu se zakonem 56/2001, tak by ty policejni auta s majakama nikdy neobdrzely technickou zpusobilost, registracni znacky a nemohly by být součástí integrovaného záchranného systému...


Asi tak. Nemusíš se mnou souhlasit, nechci ani nebudu tebe ani kohokoli jineho přesvědčovat, bud to prijmes nebo ne, mne je to celkem jedno, ja jen citim potrebu rozprasit šíření bludů do verejnosti.
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod Lubon » 28 bře 2016, 00:01

Jenom pro upřesnění k značce zimní výbava, zatím jsem nenašel že platí celoplošně celej rok. Když je umístěna tak v době od 1.listopadu do 31 března musíš použít zimní gumy i když je sucho a svítí sluníčko! , tolik zákon. To jsu zvědavej jak to dopadne :D
Lubon

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 283
Registrován: 18 led 2014, 23:43
Bydliště: Brno-Žebětín
Skútr / moto: Honda X-ADV Honda VFR 800 Triumph Tiger

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod JardaB » 28 bře 2016, 07:55

=====
Zmíněný předpis v příloze 12, části E) v bodech 5. až 7. doslova udává:
- 5. Zvláštní výstražné světelné zařízení je umístěno, pokud je to možné, na nejvyšším místě karoserie nebo nástavby nebo co nejblíže nejvyššímu místu, a to přibližně v podélné střední rovině vozidla nebo přibližně symetricky po obou stranách této roviny. V případě zvláštního výstražného světelného zařízení modré barvy upevněného na karosérii vozidla pomocí magnetu nebo vakuové přísavky se připouští umístění tohoto zařízení na jedné straně vozidla.

- 6. Zvláštní výstražná světelná zařízení jsou umístěna na vozidle tak, aby vždy nejméně jedno bylo přímo viditelné z kteréhokoliv místa na vodorovné rovině 1 m nad vozovkou, vzdáleného 20 m od tohoto světelného zdroje.

======
Civilní policejní auta bez diskuse nesplňují druhý odstavec ... myslím tedy, že mají pravdu tendenční autoři článků.

Zdůvodnění
Tedy: jedno z modrých světel by mělo být vně na karoserii a mělo by být vidět ze všech stran (jako majáček) ... další modrá světla jsou doplňková.

Řekl bych, že nyní civilní auta policie svítí modrými dopředu a dozadu.

Nepřímo svědčí ve prospěch výše uvedeno tvrzení i "mrtvý brouk" - mlčení tvůrce předpisů - Ministerstva dopravy. Uvidíme zda z nich něco vypadne. Pokud budou mlčet i další měsíc ... mají pravdu autoři i hodně citově zabarvené webu Dfence.

Nebráním se jakýmkoli rozumným opačným názorům. Pokud mne z toho vyvedeš - nebudu se zlobit --- nejsem totiž Pán Bůh.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod josuk » 28 bře 2016, 09:39

OK dfens je sice občas dobrý pro taky trochu jiný pohled na věc, ovšem „vyhrát“ správní řízení znamená třeba jen taky to, že byly pochybnosti, a z nějakých důvodů to státní orgán prostě odpískal..
Jenomže proč se mi stále mnohem lépe jezdí třeba hned západně za Rozvadovem? Protože se tam mnohem víc dodržuje předepsaná rychlost a bezpečná vzdálenost!!! A počty mrtvých mají v přepočtu na ujeté kilometry stále třetinové než my?
A není to náhodou i pro nekompromisní přístup německé policie často v neoznačených autech a třeba kostkovaných civilních košilích?? A my tady budem debatovat, jestli něco splňuje nebo nesplňuje „odstavec“… :-D
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod JardaB » 28 bře 2016, 09:43

Není mi zcela jasné, proč mluvíš o dodržování předpisů v cizí , když je řeč o pravidlech pro jejich dodržování a o tom, že je důležité tato pravidla znát.

:-)
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Změny a "špeky" dopravních pravidel

Příspěvekod krizik1 » 28 bře 2016, 09:52

A proto mě skútrfórum baví. Je to tu samej Mirek Dušín :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Další

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků