Vysoké školy? Ano, ale kam?

Diskuze o čemkoli.

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod Pepina11 » 13 říj 2016, 16:11

Myslím si, že pokud člověk nemá přesnou představu, co dělat, tak je to těžký najít tu správnou VŠ.. šla jsem tedy pro to na ekonomickou, říkala jsem si, že to se v dnešním světě neztratí.. Ale je to těžké vybírat, dodělat a ještě se uplatnit.. :/
Pepina11

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 13 říj 2016, 16:01

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod skutrmanu » 11 lis 2016, 19:20

Napiš si přehled toho co tě baví na papír (takový brainstorming) a to ti pomůže se dostat z toho, že "nevíš". Docela mi, dříve, pomohli Učitelské noviny, kde byl přehled absolutně všech VŠ oborů. Good luck
Uživatelský avatar
skutrmanu

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 11 lis 2016, 18:13
Bydliště: Bohemia
Skútr / moto: APRILIA SR MAX 125

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod Nielm » 12 lis 2016, 09:13

Njn ekonomka... U nás se svého času říkal vtip, že proč jsme my na strojní a elektro fakultě nedostali 2 týdny jarních prázdnin? Protože se báli, abychom si neudělali ekonomku.
Vždycky mně fascinovalo, jak jsem potkával lidi z ekonomky na začátku zkouškového období a oni už měli skoro všechny zkoušky hotové, já teprve začínal a to jsem nebyl nějaký lempl.
Uplatnění ekonomů je slabší a né nijak oslnivě placeno (hlavně u žen). Hlavně jich je mraky.
Mám strojárnu a jsem rád, že to tak je - slušně placená práce v automotive, která mě baví.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
Honda PCX 125 2015 (hnědá perleť)
Babetta 210, ročník 1984, 16tis km
Uživatelský avatar
Nielm

100+
 
Reputace: 7
Příspěvky: 184
Registrován: 20 kvě 2015, 11:32
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Skútr / moto: Honda PCX 125ccm (2015)
Tuning / úpravy: Topcase Kappa K37N s opěrkou; Tucano Urbano Termoscud

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod zdeny65 » 12 lis 2016, 12:09

Tak nějak to vydím,že název toho vlákna je nedokončený.Spíš by měl být Vysoké školy?Ano,ale kam a co potom?Absolventi VŠ dělají pokladní v marketech,zastávají ohledně titulu lepší pracovní pozice.Ale v drtivé většině se k oboru či zaměření nemají šanci dostat.Jak bylo přede mnou psáno.Člověk musí mít smysl a vztah k té či oné profesi.A hlavně ho musí zvolený obor bavit už před rozhodováním,kam nastoupit.
Posledních pár let vidím jen to,že každý chce být manager,ředitel,generální ředitel atd.Ale nikdo nepřemýšlí o tom,že mít titul je sice pro někoho velice důležité,ale titulářů je tolik,že jsou přebytkem.Ale kvalitní profesionál v řemeslném oboru je nedostupný a ohledně finančního ohodnocení je daleko výše,jak absolvent VŠ.Navíc znalosti kvalitního řemeslníka jsou daleko vyšší,jak absolventa VŠ.
Z vlastní praxe vím,že zkušenosti a profesionalita jsou tisíckráte cennější, než titul.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod nedory » 12 lis 2016, 13:33

obecně, o techniky je obrovský zájem a mohou si diktovat podmínky.

Když čtu CV, které dostávám od našeho osobního oddělení, je to bomba, kandidáti jedna radost. Osobní pohovor je v drtivé většině případů zklamáním, AJ na B2, neumí se kloudně představit,když jim dám zakótovat 3 díry, absolvent (!) VŠ selhal, když se ptám na pár základních zákonů, málokdo dokáže odpovědět.
Bohužel když vidím úroveň některých dnešních studentů (VUT FS Brno), je mi občas smutno.

Ten, kdo něco umí, zná a má chuť pracovat a pracovat na sobě má kdekoli dveře otevřené.
Tedy technika, elektronika, IT, fyzika, optika.... a na chvostu osobně vidím pseudonauky svahilština kombinovaná s výukou severských run.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod zdeny65 » 12 lis 2016, 14:30

Dá se jen bezmocně souhlasit.Dnešní mládež má utkvělou představu o vysoké inteligenci.Ale praktické využití Pythagorovy věty, je nové inteligenci na hony vzdálené.A přitom,jak je základní princip tohoto vzorce důležitý ani netuší.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod medved.m » 12 lis 2016, 18:49

Co je to, "Pythagorova věta"? :shock:

Ne, dělám si legraci. Tvůj příspěvek o dva zpátky bych ale ještě upravil: jestli se někdo dokáže zeptat tak blbě jako v nadpisu, NIKAM.
"Rozhoduji se mezi Fakultou sociálních studií, ekonomiky a managementu, právnickou a strojárnou. Asi pudu na ty práva, to prej nejvíc nese." Panebože...
Takovému bych v nejlepším úmyslu poradil "jdi se učit instalatérem, to se neztratí, a jestli za pár let přijdeš na to, co vlastně v životě chceš, tu vejšku si třeba doděláš. Jestli o to ještě budeš stát. Titul totiž zdaleka není to nejdůležitější."

Dávno jsem ho přestal používat. To už nechávám mladším :mrgreen:
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod nedory » 12 lis 2016, 22:00

ve výsledku je celkem jedno, jestli někdo má VŠ nebo je vyučený: šikovný řemeslník na tom bude mnohem líp než blbej Ing, Mudr, Judr, Paedr a všeliký jiný Dr.
Dnešní doba si žádá, že dané % populace má mít takové a makové vzdělání, což je kravina. Populace už je taková, že nejvíce lidí bude mít maturitu (rozuměj střední vzdělání), míň lidí základní a VŠ vzdělání, bude jisté procento obecních blbů a géniů. To nezmění žádné nařízení, byť by ho pronesl sám pan král a nožkou u toho dupal. A pokud se to bude podle pana krále realizovat, tak se laťka sníží - jakoby nebyla nízko už dost.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod zdeny65 » 13 lis 2016, 09:01

medved.m píše:Co je to, "Pythagorova věta"? :shock:

Dávno jsem ho přestal používat. To už nechávám mladším :mrgreen:


Já v principu ten vzorec používám denně.
:wink:

nedory:základ je opravdu to,aby práce,kterou člověk dělá měl rád a stala se mu i koníčkem.Pak už z hlediska nových trendů a technologií je dobré prohlubovat další vzdělání,což je vlasně i můj případ.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod medved.m » 14 lis 2016, 23:07

Hádám, zdeny65, že jsi pochopil, že první věta byl žert (ostatně Pythagorovu větu také občas použiji - aniž přemýšlím, po kom že se jmenuje),
a poslední věta se vztahovala k titulu.
Dnes už věřím, že zkušenost je důležitější - a na rozdíl od titulu se nedá ošidit žádnou korupcí, opsáním cizí diplomky nebo devítitýdenním "studiem" v Plzni.
(I když... devět týdnů intenzivního studia plzeňského prazdroje by jistě též byla těžce získaná zkušenost :wink:)
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod zdeny65 » 15 lis 2016, 07:37

To víš,že pochopil,jen jsem nezkopíroval všechno.
To by bylo pěkně vypečený studium.......
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod Bart123 » 05 dub 2017, 16:02

nevím jestli je vysoká škola k něčemu dobrá ale každý na to má jiný názor :) Podle mě si třeba v dnešní době přijdou na lepší peníze i jenom lidi kteří jsou vyučení a makaj rukama než někdo kdo má nějaké tituly
Bart123

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 04 říj 2016, 11:14

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod klingonz » 29 led 2018, 14:41

Záleží na tom jaké studium MBA a kde. Máš manažerskou pozici, pro kt. to potřebuješ? Dobrý je LL.M. pro právníky, kt. ten titul opravdu potřebují a který jim toho dává hodně.
klingonz

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2017, 10:03

Re: Vysoké školy? Ano, ale kam?

Příspěvekod JanaNov » 29 led 2019, 10:10

Daelimek píše:Snad nebude nikomu vadit,že založím toto,pro někoho možná zbytečné téma,zajímalo by mě,pokud někdo z vás má vysokou školu,tak jakou?Byl bych rád i za informace o některých VŠ,jak se říká - každá rada,dobrá...
Rohzoduji se kam jít a mám dilema mezi Masaryčkou v Brně (pedagogika) ,pak VUT opět Brno (strojírenství) a pak Západomoravská vysoká škola zde v Třebíči...poraďte prosím...dík moc


Ahoj,
já jsem na Masaryčce, sice na ekonomce, ale spousta známých je na peďáku nebo na speciální pedagogice. Já bych asi nemělnila. Líbí se mi hlavně ten přístup k učení - super studijní boxy, knihovna s počítači. Na příští rok se budu stěhovat, ale doufám, že nebudu muset přestupovat - natolik se mi tam líbí :D
JanaNov

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 22 led 2019, 14:06

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků