Výrobky české značky Blata

Diskuze o čemkoli.

Výrobky české značky Blata

Příspěvekod Mr.Voza » 12 črc 2014, 14:52

Ahoj všem,

máte někdo, nebo někdo z vašeho okolí zkušenosti s českou značkou Blata - http://www.blata.cz ? Hlavně mě zajímaj jejich minibike a motokolobězky. Jak jsou na tom s kvalitou, s životností, s dostupností a cenou dílů a tak nějak všeobecně?

Třeba malej synovec před časem dostal novej čínskej levnej minibike (krosku asi za 3-4 tisíce) a snad po každým ježdění s tím něco bylo a muselo se to opravovat. Jedním ježděním myslím 1 nebo maximálně 2 vyjetý nádrže. Buď tomu praskal vejfuk, nebo se srala brzda, nebo z toho chcal benzín, nebo další a další věcy, reklamace prodejce neřešil, že je to prej běžný vzhledem k užívání, nebo podobný kecy... Nakonec se myslím i přidřel motor, tak se to opravilo a prodalo.

Jak je na tom česká Blata? Cena by odpovídala tomu, že už by to mohlo bejt kvaliní, ale napadá mě, jestli třeba jenom Blata nesází na to, že je to CZ značka a ne čína a aby kvalitou výrobky Blata nebyly stejný bláta, jako výrobky z číny?

Někdo nějaký zkušenosti, doporučení, nebo nedoporučení?
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Výrobky české značky Blata

Příspěvekod TUNER » 13 črc 2014, 10:14

Mrkni na čem se jezdí závody minibiků.....čína tam neni ani jedna,zato Blat požehnaně ))))
Kamarád měl od Blaty 4 kolku,jezdil jsem na ní a opravdu bych to s čínskym šmejdem,na kterejch jsem jezdil taky vůbec nesrovnával...ani z dálky... ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Výrobky české značky Blata

Příspěvekod Dándí » 13 črc 2014, 12:15

My jsme taktéž měli čtyřkolku a fungovala super, jen jsme lili benzín a jezdili. Bez problémů zvládala blbnutí i stokilových chlapů včetně ježdění po dvou kolech. Ti co se nám tak nějak smáli co jsme za to dali peněz a koupili kopii, se sice smáli, ale nejezdili :!: :!: Jeden z dotyčných ji od nás koupil hned jak jsme zakoupili synkovi větší stroj.
Jezdím na pohodu, spíš pomalejš než rychle
Uživatelský avatar
Dándí

500+
 
Reputace: 382
Příspěvky: 744
Registrován: 24 úno 2010, 11:37
Bydliště: Praha 1
Skútr / moto: YAMAHA IronMax- Já, BlackMax- Kamča a SH 300 spolu
Tuning / úpravy: netunime - jezdíme. Jen občas něco poladíme

Re: Výrobky české značky Blata

Příspěvekod Troll » 13 črc 2014, 12:33

Měl jsem od nich motorovou koloběžku. Spokojenost s výrobkem i servisem.
Troll

10+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 11
Registrován: 09 čer 2013, 15:49

Re: Výrobky české značky Blata

Příspěvekod Mr.Voza » 13 črc 2014, 13:17

Dík za info, chlapi. Koukám, že u Blaty se teda není čeho bát. :)

Troll: Hlavně ta koloběžka mě zajímá. Zvažuju koupi pro srandu jetýho minibiku, nebo koloběžky. Zatím u mě teda vede ta koloběžka, protože by měla pro mě větší užitnou hodnotu - dá se na ní jezdit i normálně po cyklostezkách a po silnicích (třeba na malej nákup), ne jenom na uzavřenejch místech, jako v případě minibiku. Měril jsi kolik to ve skutečnosti jezdí? Co na to policajti, když Tě zastavěj třeba na cyklostezce? Měl jsi k tomu třeba nějakej homologační protokol, kterej by jsi jim ukázal, že je to papírově jako jízdní kolo, kdyby měly kecy?
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Výrobky české značky Blata

Příspěvekod David.dosoudil » 06 led 2019, 20:21

to Mr.Voza: čau tak co koupil sis tu koloběžku? A jestli jo tak jsi s ní spokojen? Mám malého syna s kterým jezdíme na kolobkách, ale přemýšlel jsem že bysme si koupili i kolobky s motorem na vyblbnutí. Naše současné koloběžky https://www.crussis.cz/kategorie/kolobe ... 5D=1003423 nám totiž už tak trochu přestávají stačit :D
David.dosoudil

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 06 led 2019, 20:15
Skútr / moto: yamaha
Tuning / úpravy: bez

Re: Výrobky české značky Blata

Příspěvekod MP » 06 led 2019, 21:53

to David.dosoudil : ... a ty seš kterej z vašeho týmu ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Aktuálně Honda XL 600 V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Exskůtry - Majesty 250 DX , Suzuki Burgman 400 , Silver Wing 600
Uživatelský avatar
MP

1500+
 
Reputace: 84
Příspěvky: 1530
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Su z Třebíča, Vysočina - drsnej kraj, drsní lidi, tak to jsme my.
Skútr / moto: Honda XL 600V Transalp + Suzuki DL 650 V-Strom

Re: Výrobky české značky Blata

Příspěvekod duky5 » 06 led 2019, 23:08

Podľa mňa tento :)Obrázek
jazdim za Obrázek, dlhodoby priemer za cca 60 000 km
nejaké cestopisy tu: http://motoduky.blogspot.sk/
Drziak GPS, Termoscud Tucano Urbano, Vyhrievaná vložka pod bundu
Youtube
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 106
Příspěvky: 1185
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Gilera Nexus 500 mk2 2007 Dragon Red
Tuning / úpravy: Dr. Pulley valčeky, turistické givi plexi, kufor givi maxia 52l vo farbe

Re: Výrobky české značky Blata

Příspěvekod Mr.Voza » 08 led 2019, 23:42

David.dosoudil: Čau, máš celkem štěstí, že jsem se sem náhodou podíval kvůli SZ, kterou mi poslal jinej člen fóra - jinak sem už moc nechodím, tak by jsi se odpovědi asi nedočkal. Jo, Blatu jsem měl nějakej čas - cca rok. Koupil jsem jí v celkem zuboženým stavu a dal celkově do kupy - celou rozebral, vyčistil, věcy co nebyly 100% v cajku jsem vyměnil na nový apod.. Co se týká kolobrndy samotný, byl jsem s ní spokojenej. Akorát jsem se setkal s nepochopením okolí - nadávající důchodci, snažící se mě na cyklostezce přetáhnout holí... auta, snažící se mě vytlačit ze silnice apod... navíc mě začalo zase po letech bavit kolo, takže jsem kolobrndu asi po roce poslal dál. Tady můžeš mrknout, tady jsem se o ní rozepsal trochu víc a srovnával jsem ji s kolobrndou Crosco, který jsem si vyzkoušel v půjčovně.
http://www.skutrforum.cz/post261930.htm ... co#p261930
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků