Večerní projížďky x nízké slunce x lesní úseky

Diskuze o čemkoli.

Večerní projížďky x nízké slunce x lesní úseky

Příspěvekod sebior » 29 srp 2015, 20:42

V poslední době čím dál více bojuji s protějším nízkým sluncem. Když je otevřená krajina fajn, dám tmavé hledí a je po problému. Problém nastane když silnice zatáčí do lesa a ve stejném úhlu mám i slunce. Pak nevidím nic ani s hledím ani bez. Někdy pomůže když dojedu auto a jedu podle něj. Nemáte někdo zkušenost třeba s polarizačníma slunečníma brýlema? Nebo něco jiného?
Uživatelský avatar
sebior

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 114
Registrován: 02 říj 2011, 11:39
Bydliště: Ústecký kraj
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT, Piaggio B125

Re: Večerní projížďky x nízké slunce x lesní úseky

Příspěvekod Valheru_KOKr » 29 srp 2015, 21:00

Mám polarizované dioptrické sluneční brýle a hodnotit lze velmi kladně.

občas mi přijde, že nejvíc škodí plexi, protože dělá takové divné fialové moaré při určitém sklonu a intenzitě světla... Původně jsem se bál tmavých lesů a večerního šera, ale to je to nejmenší. Pokud začne pršet, beru si je také, lépe vidím na cestu, protože se neleskne mokrá vozovka.

Akorát nevidím s brýlemi na display přístrojovky. Naopak na navigaci (Garmin Oregon450) vidím sice o něco hůře, ale vidím.
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Večerní projížďky x nízké slunce x lesní úseky

Příspěvekod Baharis » 29 srp 2015, 21:02

Nemám jiné než polarizační brýle. 8)
Je to pro mě spotřební materiál, používám je na moři, v autě, na střelnici, u bazénu. Mám jich stále asi pět kousků, Poseidon je nenasytný....

Polarizační brýle ti nezabrání přímému oslnění sluncem. Co umí, je odfiltrovat odlesky. Z hladiny, ze silnice, nebo třeba i odraz palubní desky na čelním skle auta. (pozor na přístroje které mají displej překrytý polarizačním filtrem. V polarizačních brýlích je čitelný pouze ve dvou protilehlých rovinách.
Nepociťuji tvé problémy nijak intenzivně. Pokud ano, řešil bych to asi přelepením horní části sluneční clony v přilbě něčím neprůhledným, nebo ještě více kouřovým. Prostým mírným sklopením hlavy bych pak v případě potřeby viděl situaci před sebou hlavně po horizont.

A jak poznám polarizační brýle že jsou opravdu polarizační, třeba u vietnamců? Musíte vzít dvoje. Pak si je dáte před sebe tak, že se díváte přes oboje dvoje a pootáčíte. V okamžiku když jsou vůči sobě v pravém úhlu a OBOJE jsou polarizační, obraz na který se přes ně díváte zčerná.

EDIT: Valheru_KOKr - Je to o tom v jaké rovině je na přístroji polarizační filtr instalován a poloze jak jsou momentálně brýle vůči přístrojům. Když si brýle vezmeš, přiložíš je kousek nad přístroj a budeš s nimi otáčet, uvidíš jak se obraz ztmavuje a rozjasňuje. Je to to samé, jak jsem výše popisoval dvoje brýle za sebou a pootáčení.
Možná by pomohlo ke čtení "nečitelného" pouze mírné pootočení hlavy. Vyzkoušej, pohraj si s tím.
Naposledy upravil Baharis dne 29 srp 2015, 21:09, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Baharis

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 138
Registrován: 08 črc 2015, 18:31
Bydliště: Lužice u Hodonína
Skútr / moto: PIAGGIO Beverly 200
Tuning / úpravy: Variátor Malossi, laděno na brzdě, vysoký plexi štít, komplet LED,

Re: Večerní projížďky x nízké slunce x lesní úseky

Příspěvekod Valheru_KOKr » 29 srp 2015, 21:07

Baharis: Polarizační brýle ti nezabrání přímému oslnění sluncem. Co umí, je odfiltrovat odlesky.

Nezabrání oslnění, ale lépe kryjí celé zorné pole narozdíl od štítu, který končí třeba v plovině plexi :) při jízdě do kopce pak je zatmavený štít k ničemu. Já testuji polarizaci na hodinkách :)
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne


Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron