Varování

Diskuze o čemkoli.

Re: Varování

Příspěvekod homat » 26 srp 2012, 10:47

wictor píše:Že jsou silnice plné různých individuí je fakt. Já sám mám na svém Fordu Fusion vylepeno Velké, ale opravdu Velké Z. Ale k věci: Dnes při cestě z Baranďáku na Strahov mě v tunelu úmysle zdržoval řidič stříbrného passatu combi. Při probliknutí a následném zatroubení mě začal vybržďovat a to tak, že jsem měl opravdu co dělat, protože to bylo fakt o hubu! Následně na to šlápnul a v tunelu při cca 110 zmizel směr Anděl. Já i motorka jsme naštěstí v pořádku. Jeho cesta byla už od Baranďáku plná přestupků apod. SPZ 1 AC 55-19, stříbrný Passat combi s nalepkami No Fear, tuning a alpinestar či něco podobného. Pokud ho potkáte mějte se na pozoru. Pokud má někdo možnost zjistit dle SPZ majitele kontaktujte mě v SZ!!!

Díky, pohodu na silnici a vždy šťastný návrat!


V tunelu jsou kamery a radar, tak bych to neřešil na vlastní pěst a oznámil na policii, že jsi byl takto ohrožován. Jestli tunelem proletěl 110 km/h, tak si ho pozvou tak jako tak. Jinak v tom tunelu je to takovej standard, že se čas od času najde někdo kdo neune, na druhou stranu máme tam jezdit 70.
homat

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 71
Registrován: 07 črc 2011, 14:05
Skútr / moto: aprilia Mana 850

Re: Varování

Příspěvekod KYBLOS » 26 srp 2012, 10:51

Tak já úplně nechápu ty pacienty co se mi nalepí na zadek ( jedu 90kou ), jakmile se uvolní protisměr, hamtnou na to ( jedno jestli je tam plná, dvě plné atd... ) předjedou mě těsně před obcí, do které vlítnou minimálně 70kou, přimáčknou brzdu k podlaze a na první křižovatce, cca 100m od začátku obce vyhodí blinkr a odbočí zaparkovat u rodinného domku :roll: V tu chvíli já kolikrát samozřejmě musím i zastavit, protože ten rodinný domek je vlevo, takže musí přejet protisměr, ve kterém zrovna jede jiná plechovka, takže musel zastavit i on. Co mu to dalo, že mě předjel ? To mu jako zvedlo ego ? Opravdu tohle jsou vymaštění kre....., které nikdy nepochopím. :?
Naposledy upravil KYBLOS dne 25 bře 2013, 23:40, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Varování

Příspěvekod fleet.admiral » 26 srp 2012, 11:08

Optimistka píše:Takže samozvaný školitel? Hm, někteří to provádí vybržďováním, někteří jízdou u středu, moc rozdílu v tom nevidím.


Většinou své učitelské pohnutky uklidním nějakým lektorstvím na střední nebo základní škole, ale máš recht, že tentokrát jsem si to vybral za volantem. :) Akorát jsem teda nejel až tak nalepený na střed, že by se tam zrcátko nevlezlo, jen jsem nejel symetricky nebo při pravé plné čáře - ta slečna měla při tom svém cool manévru kola na středovém pruhu. Když nad tím tak uvažuju, možná to mě vyburcovalo, protože neměla rychlost a ještě se mi tak nalepila na bok...

BTW mezi vybržďováním a jízdou ve středu bych rozdíl viděl dost zásadní - tím, že někdo jede uprostřed, ty za sebou neohrožuje. Magor, co ti na to nečekaně dupne, aby prověřil tvoje reflexy, tě může (hlavně na skútru) kdykoliv zabít. Měl jsem kdysi kolegu, který takhle pravidelně školil předjíždějící se kamioňáky. Moc dobře jsem se v tom bavoráku necítil a vybržďování beru za největší maras spolu s tím, když tě někdo nechá předjíždět a pak tě skřípne na svodidla, že v rychlém pruhu musíš brzdit na krev (to jsem už taky zažil, naposledy letos ve Slovinsku za solidního slejváku)...
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: Varování

Příspěvekod nedory » 26 srp 2012, 11:38

plná čára není zeď a dvojitá plná není dvojitá zeď.
Pokud nejede nikdo proti a je to přehledné, nevadí mi, že někdo přejede plnou čáru. Je horší přejet plnou v místě, kde je vidět a nejede nikdo proti nebo předjíždět na přerušované a donutit ostatní uhýbat a brzdit, aby někdo projel o prsa a stihl se zařadit? Spousta míst je blbě označených.

Nedávno jsem jel z Jihlavy 2x do Prachatic a zpátky a co jsem viděl, z toho zůstával rozum stát. Na státovce do ČB se táhnou dovolenkáři s HTP, 4 koly na střeše, narvaným kufrem a 4 pasažéry 70-75km/hod a když je začnete předjíždět, začnou zrychlovat. A po předjetí se pověsí za Vás a míní se vzteknout a blikají, klidně ať písty vyletí ven, vždyť on mě předjel. O dost míň mi vadí silné auto, který mě dojede, a pak bleskově předjede, klidně i na plné (a je dost míst, kde je plná k ničemu) a jede si dál.

Hodně je to o zkušenostech, i se slabým motorem se dá jet plynule a nebrzdit, ale nemůže se srovnávat 40kW v plném autě s třeba 90kw, kde jede jen řidič. Oproti jiným autům mám slabý motor a prostě jim uhnu. proč bych je měl brzdit a vyvolávat potenciální krizovky?

Vrcholem debility byl minulý týden pošťák, který vyjížděl ve vsi zleva, nechal mě projet, proletěl kolem mě a tradá ven. Když jsem ho začal předjíždět, zrychloval mi. Přiznám se, že ve mě bouchly saze (a taky jsme měl strach, že mě začne vybržďovat, netušil jsem co mám čekat) a předjel jsem ho na další rovince, kde bylo vidět - ale tam jsme hodně překročili povolených 90km/hod, já dobrzdil do vesnice a v ní na 50, pošťák proletěl vesnicí minimálně 80kou. Asi neskousl, že skútr může předjet poštovní auto. A nebyl to žádný zajíc, starší pán. Příště raději zastavím, nechám podobného debila projet a projdu se kolem.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Varování

Příspěvekod KYBLOS » 26 srp 2012, 12:16

nedory: plná čára není zeď a dvojitá plná není dvojitá zeď. Pokud nejede nikdo proti a je to přehledné, nevadí mi, že někdo přejede plnou čáru.

Nj, ale tak to vidíš ty. Někteří kašlou na to, že tam nevidí a udělají to a další si z nich berou pro jindy příklad sami pro sebe a udělají to třeba také. Je to tak cca 14 dní, co nějaká slepice předjížděla plnou v jižních čechách a usmrtila protijedoucího motorkáře :( Nebylo tam vidět a přesto to udělala. Nejspíš bych to také nevydržel, kbyby byl v mém pruhu přede mnou traktor ( ten starší ) co se sotva plazí a byla by tam čára, jenže musel bych tam opravdu dobře vidět, abych si to mohl dovolit. V každém případě, nějaký důvod ta plná čára nejspíš má. Jentak ze srandy tam asi není. No i když v tom našem bordelu, plném nesmyslných značení atd.., bych se tomu nedivil, kdyby ta plná čára na určitých místech, byla naprostý nesmysl. :roll:
http://zpravy.idnes.cz/tragicka-nehoda- ... zpravy_cen
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Varování

Příspěvekod Rosi45 » 26 srp 2012, 12:49

Diskutovat o tom,jestli je plná čára oprávněná nebo ne - klidně můžeme.
Ale je tam prostě plná a basta fidly. Za ní nemáš co dělat ani zrcátkem,natož pak celým autem nebo skůtrem.
A při předjíždění nesmíš předjížděného ani omezit,natož pak ohrozit !
Německé a rakouské policajty na naše cesty !
Snažím se být defenzivní řidič na skůtru zvlášť - a už se mi to několikrát vyplatilo. Nejsem coural a nemám rád,když někdo jede na devadesátce sedmdesát u středové lajny,ale přes plnou prostě nepůjdu.
A heslo - kam nevidím - nevletím - se mi už setsakramentsky vyplatilo.
Naštěstí jsem se zatím nepotkal s mnoha debilama,co vybrzďují,lepí se na zadek a pod. Pokud se někdo takový najde,milerád mu uvolním cestu, ať si jede otravovat někoho jiného. Na skůtru zajedu ke kraji,bliknu nebo mávnu a zatím to bylo vždy přijato kladně,někdy i s poděkováním. Paradoxně letos nejvíc problému jsem měl s ženama za volantem. Nejhorší s tou,co odbočovala přes dvojitou plnou,přes značku zákaz odbočování do zákazu vjezdu všech vozidel :!: Tam jsem to fakt nečekal ! Ještě,že ten burák dobře brzdí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosi45

500+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 749
Registrován: 19 pro 2011, 21:35
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: Burgman UH 125,Kymco Downtown 300i ABS- B650 EX K8
Tuning / úpravy: boční kufřiky -22l

Re: Varování

Příspěvekod nedory » 26 srp 2012, 12:54

kdysi mě naučil kolega, co jezdil rallye dvě věci: kam neuvidíš, tam se necpi. A jeď jen tak, abys mohl jet ještě rychleji. Funguje to.

Jaký význam má jet za traktorem (panem kloboukem), když je plná, nikdo proti, a vidím na 300m? Žádný. Pokud bude kdokoli proti, necpu se mu tam. Ale je fakt, že s německým příslušníkem jsem to neukecal. Souhlasil, že jsem nikoho neohrozil, ale plná tam byl.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Varování

Příspěvekod keto » 26 srp 2012, 13:05

Kvalita a smysluplnost mnohých značek a čar je v čr někdy dost nelogická :o .Dále platí a je dělaná pro všechna vozidla od náklaďáků po skůtry :roll: a je tedy jasné,že to co se dá lehce zvládnout s dobrým skůtrem(motorkou) se nedá s náklaďákem.Holt jde o to vyhodnotit si situaci a chovat se předvidatelně a bezpečně,někteří plechovkáři nesou těžce ,že se někde kolem nich protáhne skůtřík a oni musí čekat v koloně a pak si tu frustraci vybíjí,jiní naopak uhnou a tu radost nám dopřejí :lol:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1137
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Varování

Příspěvekod Rosi45 » 26 srp 2012, 13:05

Traktor je jiná kapitola. Nehledě na to,že ty dnešní už pěkně valí a když vidím ty jejich obrovská kola valící se šedesátkou,jímá mě děs a hrůza :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosi45

500+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 749
Registrován: 19 pro 2011, 21:35
Bydliště: Zlín
Skútr / moto: Burgman UH 125,Kymco Downtown 300i ABS- B650 EX K8
Tuning / úpravy: boční kufřiky -22l

Re: Varování

Příspěvekod janon » 26 srp 2012, 18:52

wictor: Jsem v na tve strane, ale na druhou stranu jsem alergicky na jakekoliv vynucovani si neceho, (blikanim, troubenim apod.) o co nemam ve vyhlasce oporu. Pokud v provozu narazim na takoveho bezmozka, tak zaujmu spise defenzivni pozici, snazim se ho ignorovat, pozorovat z bezpecne vzdalenosti a jakmile to situace umozni snazim se ho bezpecne predjet a bic a pryc od nej. U takovych individuii je jakakoliv reakce (at uz fyzicka ci verbalni) zbytecna a je to ztrata energie...
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Varování

Příspěvekod novaka » 26 srp 2012, 21:04

8steve píše:není o nic nebezpečnější, než někdo, kdo předjíždí v 90kmh s dvoustovkou a jen s jazykem na vestě a nulovou rezervou to zvládne. spíš naopak. :roll: zrychlování při předjíždění je neskutečná prasárna, ale takový předjíždědíní je taky nerozum



200 ccm mi podle GPS jede na dálnici 135 km/h ... od jakého obsahu se může předjíždět v 90 km/h aby to bylo bezpečné ? ;-) a na okresce, kde je 90 km a on jel 90 než jsem vyhodil blinkr a začal jsem předjíždět jsem zhřešil tím, že jsem jel trochu přes kilo, tj. kecy o jazyku na vestě si nech od cesty. Myslím, že to na okresku stačí. Tady jde o zrychlování a o to, že mi ve vesnici kde je 50 a ve vesnici/městě rychlost vážně dodržuji, že mi to nandal přejetím přes plnou čáru a že jel 70.
novaka

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 474
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Skútr / moto: Burgman 200

Re: Varování

Příspěvekod HonzaR » 26 srp 2012, 21:14

forester píše:To chce klidek pánové, podte sa radšej ukludniť do Chorvátska,majú tam dobré pívo a hezké holky,a podobné kolízie sa vám tam nestanú,skútre tam rešpektujú lebo je ich tam ako maku.Na podráždenie zase malý výber foto zo skútertour Croatia 2011. :D

P1070978.JPG
P1070981.JPG
P1070940.JPG
P1040365.JPG
P1040356.JPG

viewtopic.php?f=68&t=7977


S tím Karlovačkem, jako dobrým pivem, to fakt myslíš vážně?
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Varování

Příspěvekod _Mimo_ » 26 srp 2012, 21:27

Jdu jednou takhle vecer s manzelkou na romantickou prochazku pres jeden most v Praze. Po silnici se blizilo nejake mensi sportovni auto. Pripadalo mi, ze jede moc blizko chodniku no a kdyz bylo u nas, tak nam nekdo z otevreneho okenka chrstnul vodu primo do obliceje. Kdyz pak odjizdeli, hlasite se smali. :(
k***a kam na tyhle napady chodej, fakt me to vytocilo (omlouvam se za vulgarity).
Tauris Samba, najeto 3000km a prodano.
Honda Rebel CA125, najeto 4000km, taky prodano.
Jawa 21 - zrenovovano, najel jsem zatim jen 30km
ČZ 477 (Růženka) - opravuje se.
Gilera Typhoon 125 2T alias Jitrnice - nikdo ji nechce, tak na ni jezdim.
Uživatelský avatar
_Mimo_

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 448
Registrován: 07 črc 2010, 13:00
Bydliště: Škvorec - 602295065
Skútr / moto: Typhoon 125
Tuning / úpravy: zatim opravy

Re: Varování

Příspěvekod forester » 26 srp 2012, 22:31

HonzaR S tím Karlovačkem, jako dobrým pivem, to fakt myslíš vážně?[/quote]

Ja niesom pivár a Karlovačko som pil asi 2x a celkom bolo pitné,ale podla Teba bude Plzeň určite lepšia :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Varování

Příspěvekod mickielli15 » 26 srp 2012, 22:57

_Mimo_ - to je už trochu moc, ne? Přesně tito bezmozci mě vytáčí úplně nejvíc. Na ty opravdu už platí jenom konec horní končetiny dobře umístěný na jejich obličeji. Myslím si, že s takovým chováním jim toto dřív nebo později někdo předvede. Proč takoví vůbec chodí (jezdí) mezi námi...
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků