Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Diskuze o čemkoli.

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod pprochazka » 11 dub 2014, 14:13

krizik1 - no pěstně kvůli tomu to chci taky udělat :D pokud mě pojišťovna pošle někam tak schválně si vyžádám podle zákona č. 106/1999 Sb. Informaci kolik je částka za pojištění které se platí pojišťovně :D myslím že by to bylo docela zajímavé…
pprochazka

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 37
Registrován: 03 bře 2014, 12:43
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: /

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod Ekim » 19 kvě 2014, 09:57

Před dvemi léty, jsem jel na po olbrachtova, skrz na strži a hned odbočka doleva po ,,V rovinách,, a přesně v tom nájezdu byla díra jako kráva. A samozdřejmě tam bylo odbočující auto, takže buď jsem to do něj mohl nakouřit, nebo skrz díru. Hnulo mi to řízením, a v hondě mi řekly že s tím nic nesvedou. Tenkrát byla práce a love, a vzhledem k tomu že poslední nehoda se řešila 4týdny, já musel jezdit autem a tamu v tom vedru odešel startér za 4,5tis. tak jsem si řekl, buď rád že dejcháš a ser na to a to jsem měl havarijko (jenže k čemu je havarijko se spoluúčastí 10tis. když novej skůtr stojí 57t). Samozdřejmě jsem si celou trasu ještě jednou prošel, a zjistil že díru nebylo možné dvakrát předvídat, pač byla schovaná do poslední chvíle za patníkem. Bejt to dneska, tak to jdu roztočit na kancešlář pojistitelů....
Ekim

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 475
Registrován: 22 črc 2007, 12:15
Tuning / úpravy: jsem stín,jsem zvuk smyku,jsem tam kde je potřeba prujem když máš zácpu...stojíš v zácpě, já jedu dál!

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod krizik1 » 09 pro 2014, 21:24

Tak soud první instance mě hodil přes palubu a na doplacení škody nemám nárok, ba co víc pokud by neproběhla promlčecí doba musel bych pravděpodobně ještě část peněz vrátit. Soud druhé instance rozsudek potvrdil. Ovšem mám silně zabejčenýho právníka a včera jsem mu podepsal plnou moc k zastupování při odvolání nebo dovolání (nevyznám se proto mám právníka :D ) k ústavnímu soudu. Tak uvidíme :D
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod Vratas » 09 pro 2014, 22:50

Kolegovi z práce se také stalo, že vjel do díry a teďka nevím, jestli to odnesla jen guma nebo něco víc, ale zavolal na TSK, kde jim to oznámil a oni se vymlouvali, že tam je značka, která upozorňuje na nerovnosti a výmoly. On uvedl, že žádná značka tam neni a že je to jejich chyba, odpověď zněla : "Tak se s námi suďte..." Za asi dva nebo tři dny tam jel a objevil čerstvou záplatu. Takže asi tak.

Jinak vjetí do díry a uplatňování náhrady je problémem po staletí :mrgreen:
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod heliservis » 10 pro 2014, 08:37

já se setkal s momentem, kdy to pojišťovna zaplatila komplet. Na komunikaci (Barandovský most) díra jako kráva, pán jel za kamionem takže ji nemohl vidět, nikde značka s upozorněním, proražené obě pneu. Postupoval tak, že přivolal dopravní policii, ta sepsala "závadu na komunikaci", policie si pozvala technika TSK, který usoudil, že se opravdu jedná o závadu na komunikaci a zaplaceno bylo vše.
a hlavně klíííííd :-) Krtek 608827795
http://www.majestyclub.cz
Uživatelský avatar
heliservis

50+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 54
Registrován: 24 srp 2013, 06:38
Skútr / moto: Honda Silver Wing 600ABS

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod krizik1 » 10 pro 2014, 09:20

Jo postupoval jsem úplně stejně, ale výsledek byl výše popsán. Proto ten postup k ústavnímu soudu a snaha o vydání jasného stanoviska k těmto situacím, aby se jimi mohli řídit i ostatní soudy.
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod TUNER » 10 pro 2014, 09:46

Držim palce Jirko,jsem zvědavej jak to dopadne... :wink:
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod foky » 10 pro 2014, 10:06

Vratas píše:odpověď zněla : "Tak se s námi suďte..."


Můj dlouhodobý životní sen při jednání s podobnejma úřadama je, abych si hovor nahrával a někdo mi něco takovýho do telefonu řekl.
Fakt hroznej shit tohleto a pro paní bych si asi dojel.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod janon » 10 pro 2014, 11:09

PBM2 píše:Značka tam za jistých okolností být ani nemusí, protože ty jsi povinen přizpůsobit svoji jízdu stavu a povaze vozovky...


Tohle je prave alfa a omega ceske malosti. Podle tohoto, bys musel vsude jet rychlosti chuze, protoze prave za blizici se pravotocivou zatackou, muze zastavit neocekavane kamion s pichlou pneu, nebo tam zrovna bude prevbihat stado 30 muflonu. Predvidat se da lecocos, ale pokud by jsme k tomu pristupovali takto, tak muzeme zacit chodit pesky a auta a moto prodat. Zakon, pripadne vyhlaska by mely upravovat pravidla vseobecne a pripad od pripadu by se mel posuzovat i citem v navaznosti na zakon. Bohuzel to se nedeje zatim a i soudy se vetsinou strikne drzi formulaci zakona a naprosto opomiji ducha zakona.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod Vratas » 10 pro 2014, 14:20

To s tím přizpůsobením jsem si ráno vykládal a přemýšlel nad tím. Je to klička pro policajty a úřady, jak někoho, pokud si to dotyčný nechá líbit, uvařit. Nicméně v praxi asi takhle : Nikdo nezná a není ani povinen znát všechny komunikace v našem státě, tudíž pokud někdo nezná třeba D1 a jede po ní poprvé a na 101,5km bude díra o kterou v lepším případě pouze zničí kolo, nelze to brát tak, že nepřizpůsobil jízdu tomu šílenému výdobytku zvaným sjízdnost komunikace, kdy sjízdnost je cituji "takový stav komunikací, který umožňuje jízdu silničních a jiných vozidel přizpůsobenou dopravně technickému a stavebnímu stavu komunikace, povětrnostním situacím a jejich důsledkům".

Takže na tohle je třeba si zkusit odpovědět, jak může někdo předpokládat, že na výše uvedeném kilometru bude díra jako prase nebo vzhledem k povětrnostním situacím se nám zatoulá do komunikace nějaký šutr nebo větev stromu a následky budou nebo mohou být fatální. Chce to si nenechat s prominutím srát na hlavu a začít se trošku ohánět a znepříjemňovat život těm, kteří nám ho těmito výdobytky znepříjemňují a zneužívají lidskou neznalost zákona a práv a zákony si při prošetřování a trestání vykládají jak potřebují, protože se proti tomu málokdo ozve.

A to s tím souzením se je také o tom, že ta úřednice nebo úředník na druhém konci telefonu si je mnohdy jistý, že dotyčný se soudit nepůjde, protože se při podání žaloby musí co? Zaplatit minimálně 1000,-Kč za kolky, takže většina Čecháčků nad tím jak ovce mávne rukou.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod josuk » 10 pro 2014, 15:39

1. pokud má klient ještě aspoň nějaké peníze, nečekejme ukončení sporu od právníka!! ;-)
2. prošlapat vlastními penězi cestu ke stanovisku ústavního soudu je určitě úctyhodné, obávám se ale, že zrovna v tomto případě, kdy se velmi od sebe jednotlivé silnice, poškození a vůbec případy hodně liší, nějaký jednoznačný a závazný precedens ani neexistuje. Soudy navíc ani nemohou být „automaty“ na rozsudky.

Držím palce, přeju úspěch. Ale zvážit kolik by to asi tak stálo a jestli se to vyplatí si musí každý rozhodnout za sebe. A pravda je, že všechno se vyjádřit penězi nedá..
(jinak instituce, zvlášt některé, se vyhrožování soudem opravdu nebojí, protože aktuálně jich vedou hned několik..a mají na to oddělení.. :-))
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1409
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod Timgad » 10 pro 2014, 16:11

Coby soudní lékař mám letité zkušenosti s policií, soudy, advokáty.
Janon: řidič je povinen jet pouze takovou rychlostí, aby byl schopen bezpečně zastavit na vzdálenost, na kterou má rozhled. Do zatáčky tedy pouze tak rychle, jak moc za ni vidím.
Vratas: naprostá pravda a ještě doplním: Bude-li někde neoznačená ojedinělá díra a vletím do ní, potom odpovědnost nese majitel komunikace. Pojedu-li po rozbité silnici a po třeba dvou kilometrech vletím do díry a poškodím si vozidlo, potom je odpovědnost na mě, protože jsem nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze.... atd.
Josuk: 1. - naprostá pravda, prodlužovat soudní řízení znamená pro advokáty větší výdělek, pokud nejde o dohodu o smluvní odměně (tj. celková částka za případ, ať trvá jak dlouho).
2. Rovněž pravda a doplním, - nedělejme si o ústavním soudu velké iluze. Bývají např. dva zcela totožné případy, ale řeší je dva různé senáty a rozhodnutí jsou rozdílná.
Všem ostatním: neexistuje spravedlnost a právní řád ani není takto koncipován. Existuje pouze zákon (zákony), který si mnozí soudci vysvětlují po svém a podle toho rozhodují, jednou tak, jindy jinak. Odvolací soud, pokud je moc zahlcen prací, klidně potvrdí špatný rozsudek prvoinstančního soudu, aby s tím neměl moc práce. Soudnictví je mnohdy loterie.
Timgad

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 232
Registrován: 26 srp 2014, 21:25
Bydliště: Náměšť
Skútr / moto: klasický skútr

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod janon » 10 pro 2014, 16:23

Timgad: Teorii znam, ale v praxi jsem nikoho takhle jezdit nevidel.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod Timgad » 10 pro 2014, 18:24

Janon: a to je právě ten problém, kdy lidé chybují a pak se diví, že větou typu "však tak jezdí všichni" soudce tak akorát naserou. To je právě ten zákon, na rozdíl od té spravedlnosti.
Timgad

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 232
Registrován: 26 srp 2014, 21:25
Bydliště: Náměšť
Skútr / moto: klasický skútr

Re: Uplatnění náhrady škody po vjetí do díry

Příspěvekod tomikm » 10 pro 2014, 19:44

Timgad píše:Janon: řidič je povinen jet pouze takovou rychlostí, aby byl schopen bezpečně zastavit na vzdálenost, na kterou má rozhled. Do zatáčky tedy pouze tak rychle, jak moc za ni vidím.


Janon: ty takhle nejezdíš? Co až ti bude v nepřehledný zatáčce za lesem z pole krokem vyjíždět traktor se tříkolovým velkoobjemovým vlekem nacpanej senáží?
tomikm

250+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 278
Registrován: 07 črc 2012, 16:14
Bydliště: Tábor

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků